فهرست مطالب ، برنامه‌ها و فعالیت ‌های محرم

فهرست محرم و معرفی کوتاه مطالب ، برنامه‌ها و فعالیت ‌های محرم خدمتگزاران

جهت مشاهده هر مطلب روی آن کلیک کنید.

باز این چه شورش است که در خلق عالم است
باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است

 

با شروع ماه محرم غم و اندوه شیعیان و محبان اهل بیت علیهم السلام، شهرها، رنگ و بوی عاشورایی به خود می‌ گیرند، همه جا به نشانه‌ ی عزاداری، سیاهپوش می‌شوند.

خلاصه همه ی امکانات برای حسینی شدن مهیا می شود. در روایت داریم که فرمودند؛ حسین علیه السلام کشتی نجات و چراغ هدایت است. سوار شدن در این کشتی در ماه محرم راحت تر است و هر کسی که بخواهد می تواند سوار شود و خودش را در اقیانوس معرفت امام حسین علیه السلام غرق کند.

پس محرم بهترین زمان برای بهره بردن از معرفت سیدالشهدا علیه السلام است. ما برای شما بزرگواران مطالبی را از اقیانوس بی کران امام حسین علیه السلام و کربلا جمع آورده کرده و در فهرستی که پیش روی شماست قرار داده ایم تا بتوانید از آنها در ایام محرم و صفر استفاده نمایید.

و به همگان یادآور شوید که بعد از عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام برای فرج آخرین حجت باقی مانده خدا دعا کنند که صاحب مکیال المکارم در کتابش آورده است: این دعا نوعی یاری نمودن آن حضرت است و موید این است که یکی از دوستان صالح من یاد کرد اینکه مولایمان حضرت حجت را در خواب دیده بود پس آن حضرت مضمون چنین مطلبی را فرموده بود که: “من برای مومنی که مصیبت جد شهیدم را یادآور شود سپس برای تعجیل فرج و تایید من دعا نماید دعا می کنم.”

یا رب  الحسین  بحق الحسین  اشف صدر الحسین  بظهور الحجة.

امام رضا علیه السلام فرموده اند: هرگاه ماه محرم فرا می رسید پدرم (موسی بن جعفر علیه السلام) دیگر خندان دیده نمی شد و غم و افسردگی و اندوه بر او غلبه می یافت تا آنکه ده روز از محرم می گذشت. روز دهم محرم که می شد. آن روز، روز مصیبت و اندوه و گریه پدرم بود.


آثار نوشتاری و اجرایی محرم

متن نمایشنامه محرم

چند نمایشنامه با موضوعات مختلف در مورد واقعه عاشورا و شهادت امام حسین (علیه  السلام) از منابع مختلف جمع آوری شده، که شما بزرگواران می توانید از آنها در مراسمات محرم استفاده نمایید.

نمایشنامه واقعه کربلا: توصیف و چگونگی ماجرای کربلا و کیفیت سفر جناب مسلم بن عقیل علیه السلام  تا شهادت امام حسین (علیه  السلام). (برای مطالعه کلیک کنید)
نمایشنامه حضرت رقیه: بررسی ماجرای بعد واقعه کربلا و کیفیت چگونگی شهادت نازدانه سیدالشهدا علیه السلام را بیان کرده است.

نمایشگاه غرفه ای محرم

این نمایشگاه با موضوع داستان کربلا برای کودکان طراحی شده تا آنها با وقایع کربلا و عاشورا بیشتر آشنا شوند.

نمایشگاه غرفه ای کودک محرم: از ده غرفه تشکیل شده که داستان کربلا در هر غرفه برای بچه ها تعریف می شود. (برای مطالعه کلیک کنید)

معرفی کتاب محرم

یکی از مفیدترین کارها در زمان اوقات فراغت خواندن کتاب است با مطالعه کتاب های مختلف می توانید تجربه ها و درس های بزرگی را بیاموزید با مطالعه کتاب های مذهبی با یک تیر دو نشان زده اید. اگر شما تمایل دارید با کتب مذهبی مخصوصا کتبی که در مورد واقعه عاشورا و زندگانی امام حسین علیه السلام است بیشتر آشنا شوید، کتاب های زیر را مطالعه نمایید.


کتاب خاک بهشت: مشتمل بر ترجمه و توضیح احادیث و روایاتی در باب اهمیت و احترام حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) و تربت آن حضرت است. (برای مطالعه کتاب کلیک کنید)
کتاب تحلیل و بررسی انگیزه حرکت سیدالشهدا: تحلیل و بررسی انگیزه حرکت سیدالشهدا علیه السلام به حادثه کربلا پرداخته شده است. (برای مطالعه کتاب کلیک کنید)
کتاب عزاداری رمز محبت : کتابی است که در دو جلد پیرامون وجود مقدس سید الشهداء سلام الله علیه توسط محقق سخت کوش، حجت الاسلام و المسلمین صدری به رشته تحریر در آمده است.
کتاب بازخوانی برخی زوایای عاشورا: مجموعه‌ای برگرفته از دو دهه منابر حضرت آیه الله شیخ محمدرضا جعفری محرم.
کتاب اشک روان بر امیر کاروان: شرح و ترجمه كتاب خصائص الحسینیه از جمله آثار گرانقدر و پر ارزش علامه شیخ جعفر شوشتری است.
کتاب مردم می‌پرسند : در مورد دیانت پیامبر(صلی الله علیه و آله) قبل از اسلام و بررسی موضوع ازدواج حضرت خدیجه سلام الله علیها و در مورد جنگها و زندگی ایشان پرداخته است.
کتاب آفتاب در حجاب : روایتی است از زندگی حضرت زینب سلام الله علیها. از کودکی تا عاشورا تا اسارت و تا وفات.
کتاب پدر، عشق و پسر : عشق و پسر وقایع عاشورا، از زاویه‌ی اول شخص و از زبان اسب، حضرت علی اکبر علیه السلام، «عقاب» روایت می‌شود.
کتاب رمز عاشورا  : حاوی متن بازنویسی شدة سخنان «سیدمحمد بنی‌هاشمی».
کتاب اقامه عزا در سوگ سیدالشهدا : چگونگی برپایی عزا در مصائب حضرت و برپایی مجالس و آثار و ثواب گریه بر امام حسین علیه السلام پرداخته است.
کتاب ناگفته هایی از حقایق عاشورا : معرفی اجمالی آن را پیش رو دارید، این حادثه را از سه جهت مورد كنكاش و بررسى قرار داده است.
کتاب هفت شهر عشق : همراه با کاروان امام حسین علیه السلام از مدینه به سوی مکه حرکت می کنیم و بعد از آن با حوادث مسیر مکه تا کربلا و حماسه عاشورا از نزدیک آشنا می شویم.
کتاب اشک حسینی، سرمایه شیعه : در مورد خواص اشک بر سیدالشهدا علیه السلام و آثار و نتایجی که از برپایی عزا و ریختن اشک برای آن حضرت ایجاد می شود.
کتاب باید برم کربلا : مجموعه‌ای از ۱۱۰ حدیث زیبا و کوتاه با ترجمه روان است که ابعاد متفاوتی از زیارت سید الشهداء (علیه السلام) را بیان کرده و سعی شده هر حدیث حاوی نکته تازه‌ای باشد.
کتاب دو چشم ناتمام: سومین کتاب از مجموعه آثار «قهرمانان کوچک کربلا» است که در قالبی ادبى ـ داستانى و با استناد به منابع معتبر تاریخى، به ترسیم بخشی از واقعه عظیم عاشورا می‌پردازد.
کتاب در آیینه عاشورا :شناساندن هرچه بیشتر ریشه‏ هاى انقلاب حسینى و انگیزه‏ هاى مخالفان آن پرداخته است.
کتاب بانک جامع عزاداری : این کتاب مفید و جامع تمامی موضوع های مرتبط با ماه محرم را در خود گنجانیده است.
کتاب نقش ائمه در احیای دین : جلد شانزدهم به موضوع «نهضت کربلا و نقش امام حسین علیه السلام در احیای دین» می پردازد.
کتاب از دیار حبیب: رمانی است کوتاه که گوشه هایی از زندگی حبیب بن مظاهر یار سالخورده ی حضرت سیدالشهدا (عليه السلام) را به تصویر می کشد.
کتاب پرتوی از عظمت امام حسین علیه السلام : به قلم حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی‌ مدظله العالی، در483 صفحه نگاشته شده است.
کتاب 173 حدیث از امام حسین علیه السلام : شامل 173 حدیث ازسیدالشهدا علیه السلام می باشد، که گروه تحقیقات قائمیه آن را جمع آوری کرده و در دسترس همگان قرار داده است.
کتاب زندگانی حضرت امام حسین علیه السلام : به قلم شیخ عباس قمی در یازده بخش از زمان ولادت سیدالشهدا علیه السلام آغاز میشود و بعد به واقعه کربلا می پردازد.
کتاب گزارش لحظه به لحظه از شهادت امام مجتبی علیه السلام :  در قالب داستانی ارائه می‌شود تا مخاطب بداند پیش از شهادت آن حضرت، چه پیشگویی‌هایی شده بود.
کتاب گزارش لحظه به لحظه از شهادت امام رضا علیه السلام : با تمام جزئیات شهادت آن حضرت را در قالب داستان همراه با پیشگویی‌های پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است.
کتاب سلاله اطهر : در دو فصل به شرح و بسط شخصیت والای حضرت علی اکبر علیه السلام پرداخته و با ریزنگری های دقیق نویسنده ی محترم، ابعاد زیبایی تبیین شده است.
کتاب غدیریان و زیارت اربعین حسینی: اربعین تعظیم شعائر الهی است..
کتاب ره توشه اربعین : شامل چند بخش در مورد فضیلت زیارت سیدالشهدا علیه السلام، تذکرهای ضروری و درس هایی برای گفتگو و انتقال به دیگران و چند توصیه برای سفر اربعین است.
كتاب عاشورا مکتب انتظار : از منظر «انتظار» به حماسه شكوهمند عاشورا و قيام امام حسين علیه السلام پرداخته و جلوه‌ های انتظار را در واقعه عاشورا تبيين كرده ‌است.
کتاب از حسین گفتن تا حسینی شدن : این متن پیاده شده‌ ی نوار سخنرانی حضرت آیت‌ الله ضیاء آبادی در شب عاشورای پانزده سال پیش است.
کتاب رحیل: در باب عزاداری حضرت حسین علیه السلام نگاشته شده که در چند مبحث، هدفی واحد را نشانه رفته است.
کتاب شرح زیارت عاشورا: شرح حاضر است که توسط عالم ربانیّ و فقهی، بزرگوار مرحوم آیة الله حاج سید احمد میرخانی به رشته تحریر در آمده است.
کتاب در کربلا چه گذشت: در کربلا چه گذشت را مؤلف محترم آن در مصیبت حضرت سیدالشهداء نوشته و از بهترین و معتبرترین مقاتلی است که تاکنون به رشته تحریر درآمده است.
کتاب آیینه جمال: نگرشی بر مکارم اخلاق امام حسین علیه السلام به تبیین فضائل اخلاقی حضرت سید الشهداء علیه السلام در قالب داستان و حدیث پرداخته است.
کتاب البکاء للحسین علیه السلام: مشتمل بر یک دیباچه و بیست باب است که نگارنده، طی آنها به موضوع اجر، پاداش و اثرات گریه بر مصیبت حضرت امام حسین علیه السلام پرداخته
کتاب از غروب عاشوراى حسينى تا طلوع ظهور مهدى (عجل الله تعالی فرجه): اثر حسين احمدى قمى مى‌ باشد.
کتاب آینه داران آفتاب: پژوهش ها و نگارش های نو از زندگی و شهادت یاران ابا عبدالله الحسین علیه السلام است.
کتاب آخرین نماز پیامبر صلی الله علیه و آله: به ضرورت تحقیق در تاریخ اسلام و شرایط آن اشاره کرده است.

می توانید لیست کامل کتاب ها را در کتابخانه خدمتگزاران مشاهده نمایید.

متن مسابقه محرم

سوال هایی از منابع مختلف در مورد ویژگی فضیلت سیدالشهدا علیه السلام به صورت مسابقه ی طراحی شده تا با مطالعه کتاب ها با حضرت بیشتر آشنا شوید.

مسابقه اشک حسینی محرم: حاوی ده سوال می باشد.
مسابقه باز این چه شورش محرم: حاوی پانزده سوال می باشد.
مسابقه سرشک عزا: برای شرکت در مسابقه سرشک عزا می توانید به سایت و کانال خدمتگزاران محرم مراجعه نمایید. (برای مشاهده مسابقه کلیک کنید)

عزاداری کودک و نوجوان

در این مجموعه طرح هایی با محوریت محرم و کربلا با عناوین: کلیپ، شعر، کاردستی، رنگ آمیزی، برای رده سنی کودک و نوجوان جمع آوری شده تا شما بزرگواران از آنها در ایام محرم در مدارس و مراسم های خود استفاده نمایید.

کلیپ مداحی نوجوانان و انیمیشن محرم : مجموعه ای از 3 کلیپ با موضوع محرم است که یکی از کلیپ ها روایتی از محرم و دو کلیپ دیگر نوحه برای نوجوانان است. (برای مشاهده کلیک کنید)
شعر کودکانه با مضمون محرم: شعر کودکانه با مضمون محرم برای کودکان و نوجوانان جهت استفاده در مراسمات است.
مناسبت دهه آخر صفر – نقاشی کودک محرم : جمع آوری نقاشی های دهه آخر صفر برای شما، تا بتوانید با این تصاویر ایت واقعه را هر روز را برای کودکان و نوجوانان بیان کنید.
درسنامه کودک محرم : شامل شش درسنامه  همراه با مسابقه، برای کار با کودک در ایام محرم می باشند.
مجموعه کاردستی کودک محرم : مجموعه ای از کاردستی هایی ست که مناسب سنین کودک و نوجوان قابل استفاده در مدارس و مراکز آموزشی در ایام ماه محرم است.
رنگ آمیزی کودک محرم : شامل بیست و نه تصویر، که مورد استفاده در ایام محرم برای کودکان است.
طرح سرگرمی و تربیت کودک محرم : برای شما بزرگواران چند پیشنهاد برای اجرای مسابقه همراه با روش سیره تربیتی نبوی مطرح کرده است که شما مربیان و معلمان می توانید از این پیشنهادات استفاده کنید.
طرح‌های جامع محرم ویژه کودکان : شامل داستان، لینک دانلود کلیپ و … به دو زبان فارسی و انگلیسی طراحی شده است که شما می توانید در ایام محرم در مدارس و مراکز آموزش از آنها استفاده کنید.
نمایشگاه غرفه ای کودک محرم : از ده غرفه تشکیل شده که تصاویر آن ها ارسال می شود و داستان کربلا در هر غرفه برای بچه ها تعریف می شود.
نوای محرم کودک : نوای محرم کودک شامل چهار نوا در رابطه با ایام محرم و سوگواری امام حسین علیه السلام مناسب سنین کودک و نوجوان است.

متن شعر و روضه محرم

مجموعه اشعار محرم : تیم خدمتگزاران برای شما بزرگواران این اشعار را جمع آوری کرده تا بتوانید از آنها در فضای مجازی و یا در مراسم های خود برای احیای ایام محرم استفاده نمایید. (برای مشاهده کلیک کنید)
طوفان واژه محرم: بعضی ابیات در مصیبت سیدالشهداء علیه السلام هستند که طوفانی در قلب انسان پدید می آورند.
روضه خانگی محرم در شرایط کرونا: قصد داریم که ویدیویی از برگزاری روضه خانگی محرم در حیاط منزل در شرایط کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی را با شما بزرگواران به اشتراک بگذاریم.

 

برگزاری مراسم محرم

مراسم بزرگداشت عاشورا در کشورهای جهان : طریقه اجرای مراسمات در کشور های مختلف.
همایش آنتی ویروس 6 : راهکار های بزرگداشت مباهله و آمادگی برای خدمتگزاری محرم. (برای مشاهده کلیک کنید)
همایش آنتی ویروس 7 در ابتدا به بازگویی وقایع اتفاق افتاده توسط کارشناس مربوطه پرداخته و همانند آنتی ویروس های قبل راهکارهای بزرگداشت اربعین و آمادگی برای خدمتگزاری را بیان کرده است.
همایش آنتی ویروس 8 : بررسی راهکارهای تبلیغی اربعین حسینی درشرایط کرونا توسط کارشناس مربوطه پرداخته و همانند آنتی ویروس های قبل راهکارهای بزرگداشت و آمادگی برای خدمتگزاری را بیان کرده است.
روضه خانگی محرم در شرایط کرونا : در این مقاله قصد داریم که ویدیویی از برگزاری روضه خانگی محرم در حیاط منزل در شرایط کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی را با شما بزرگواران به اشتراک بگذاریم.
محرم و کرونا : را برای شما به اشتراک بگذاریم تا چگونگی برگزاری مراسم عزاداری را در این ایام به شما نشان دهیم. (برای مشاهده کلیک کنید)
اربعین و کرونا: قصد داریم به شما راهکارهایی را برای برگزاری مراسم اربعین و بهره مندی از این خدمتگزاری بزرگ به شما ارائه دهیم.
کمپین خادم اربعین باشیم: گروه خدمتگزاران در راستای مسئولیت اجتماعی خود در بزرگداشت اربعین حسینی کمپین خادم اربعین باشیم را رونمایی می‌ کند.
گفتمان اربعین حسینی : با اشاره به روایاتی از سیدالشهدا علیه السلام به ما اعلام می کند که چگونه در این روز ها راه سالار شهیدان امام حسین علیه السلام را ادامه دهیم
بزرگداشت اربعین در فضای مجازی در ایام کرونایی
:

متن ادبی و دکلمه محرم

در این مجموعه چندین متون با موضوعات محرم برای سنین مختلف جمع آوری شده است.

فضیلت اشک بر امام حسین علیه السلام : ائمه علیهم السلام فرموده اند هر که در مرثیه حسین (علیه السّلام) شعری بگوید و بگرید و بگریاند، حق تعالی او را بیامرزد و بهشت را برای او واجب می‎گرداند. (برای مطالعه کلیک کنید)
شوق زیارت کربلا : در مورد سفر کربلا و حال و هوای آن صحبت کرده است که وقتی سفرت شروع می شود تاب و توانی برایت نمی ماند و وقتی به آنجا رسیدی مدهوش می شوی و جانی دوباره می گیری.
گناه تو چیست : در مورد غم و غربت امام عصر علیه السلام و رحمت و برکتی که به واسطه ای حضرت به ما می رسد به صورت متنی ساده بیان شده است.
متن ادبی زینب بانوی عظمت و ادب :
تخریب سامرا : تخریب حرم عسکریین، به انفجارا و تخریب حرم امام هادی و امام حسن عسکری (علیهما السلام) توسط تروریست‎های تکفیری در سال‌ های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۶ش اشاره دارد.
مجموعه رنگ زیارت : از مقدس‌ ترین و با فضیلت‌ ترین زیارت‌هایی که در فرهنگ دینی و روایات اسلامی بیان شده است.
پادکست محرم : شامل متن های ادبی با موضوعات مختلف و شرح حال اصحاب و یاران سیدالشهدا علیه السلام است. 
بحر طویل مسلم : ماجرای بد عهدی و نامردی کوفیان را بیان کرده است.
بی تاب اربعین : مجموعه ای از متون ادبی و تذکر به وجود مقدس امام عصر علیه السلام در زمان اربعین حسینی است.

متن سخنرانی و مقاله محرم

در این مجموعه سخنرانی به فضیلت و کرامات سیدالشهدا علیه السلام در عناوین مختلف پرداخته است.

بزرگداشت ایام محرم : در کتب مختلف و در روایت هایی که معصومین علیهم السلام بیان فرموده اند عزاداری سیدالشهدا علیه السلام را بر همگان واجب می کند. (برای مطالعه کلیک کنید)
اشک بر مصیبت سیدالشهدا علیه السلام: موضوع بحث، گریه بر امام حسین علیه السلام که پاک کننده ی گناهان است.
انعکاس دو جمله از قرآن – استقبال خدمتگزاری محرم : موضوع بیانات آیت الله العظمی وحید خراسانی در آستانه محرم ۱۴۳۸قمری در درس خارج فقه است.
امام حسین از دیدگاه دانشمندان غربی : می خواهد بازگو کند که سیدالشهدا علیه السلام بی تردید، از چنان فضایل و كراماتی برخوردار است كه هیچ قلمی را یارای بیان آن نیست.
آداب حضور در مجالس عزاداری سیدالشهدا علیه السلام: آداب حضور در مجالس عزاداری سیدالشهدا علیه السلام ، حرمت ها، حد و حدودی دارند.
چهل حدیث در سوگ سیدالشهدا السلام: برگرفته از احادیث اهل‌بیت علیهم السلام كه به عزاداری امام حسین علیه السلام می‌ پردازد را مرور می‌ كنیم.
خدمتگزاری در پیاده روی اربعین حسینی : در این مقاله قصد داریم 32 راهکار برای خدمتگزاری در پیاده روی اربعین به زائرین حسینی به شما بزرگواران پیشنهاد دهیم.


آثار صوتی محرم

آثار صوتی محرم

مجموعه ای از نواها و صوت های بی کلام و با کلام ویژه مناسبت محرم برای شما تهیه شده است تا از آنها در مراسمات و نمایشنامه های خود استفاده نمایید.

مجموعه نوای محرم : شامل نواهای محرم است. (برای مشاهده و گوش دادن به نواها کلیک کنید)
مجموعه اشکواره محرم : شامل بیست و هشت فایل سخنرانی در مورد امام حسین علیه السلام، که فضیلت زیارت و برگزاری مجالس حضرت را بیان کرده است.
معرفت به سید الشهدا – گفتگوی محرم : عنوان نشریه ای  قابل تدریس مناسب برای سنین راهنمایی و دبیرستان است.
نوای محرم کودک : نوای محرم کودک شامل چهار نوا در رابطه با ایام محرم و سوگواری امام حسین علیه السلام مناسب سنین کودک و نوجوان است.
مجموعه سخنرانی محرم : شامل چندین سخنرانی در مورد ماه محرم است.
نوای پیشواز خدمتگزاران : پیرو درخواست های مکرر برای دریافت فایل نوای انتظار تلفن دفتر خدمتگزاران برای شما بزرگواران آماده شده است.
مجموعه نوای اربعین : شامل چندین نوای اربعینی که توسط گروه خدمتگزاران برای شما بزرگواران جمع آوری شده است. (برای گوش دادن به نواهای اربعینی کلیک کنید)

ادعیه و زیارات محرم

زیارت عاشورا: امام صادق علیه السلام فرموده: هرکس بوسیله خواندن زیارت عاشورا، جدم حسین علیه السلام را زیارت کند (چه از راه دور یا نزدیک) به خدا قسم خداوند هر حاجت مادی و معنوی داشته باشد به او می دهد.
زیارت اربعین: زیارت‏ امام حسین‏ علیه السلام به ویژه در روز بیستم ماه صفر که اربعین آن حضرت است، فضیلت بسیاردارد. زیارت اربعین که در این روز مستحب است.
زیارت ناحیه مقدسه: متن زیارت ناحیه مقدسه همراه با صوت زیارت. (برای مطالعه کلیک کنید)

سوگواره محرم

نجوا – سوگواره محرم: مجموعه ای که پیش رو دارید نجوا هایی در مورد ماه محرم و عزاداری سیدالشهدا علیه السلام است. (برای مشاهده کلیک کنید)
مراسم شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها: سوگواره ویژه شهادت دخت سه ساله ابی عبدالله الحسین علیه السلام در ۴ صفر سال ۱۴۴۲ هجری قمری برگزار شده است.

آثار گرافیکی محرم

تصاویر گرافیکی محرم

این تصاویر ویژه محرم برای انتشار در فضای مجازی توسط تیم خدمتگزاران طراحی شده، که شما بزرگوران می توانید در ایام محرم از آنها در فضای مجازی استفاده نمایید.

تصویر پروفایل باز این چه شورش محرم (برای مشاهده تصاویر کلیک کنید)
تصویر پروفایل ندای آمدنت محرم
تصویر پروفایل چشم ها را باید شست محرم 
تصویر پروفایل درمسیر کرب و بلا اربعین 
تصویر پروفایل عزاداری سیدالشهداء محرم
تصاویر محرم
تصویر پروفایل این اربعین تجمع دل های شیعه است (اربعین1399)
تصویر پروفایل پیاده تا کربلا اربعین 1395
تصویر پروفایل زندگی با حسین علیه السلام محرم 1399

 

بنر، طرح گرافیکی و اینفوگرافی محرم

در این مقاله دلاوری و رشادت بعضی از اصحاب سیدالشهدا علیه السلام را به صورت اینفوگرافی بیان کرده است.

اینفوگرافی واقعه روز عاشورا : خلاصه زندگی نامه بعضی از اصحاب و اینکه چگونه به سپاه امام حسین علیه السلام گرویدند را توضیح داده است. (برای مشاهده کلیک کنید)
طرح قدم هایم را نذر آمدنت میکنم : هر زائری می تواند  طرح را روی کاغذ در ابعاد A4 یا A5 پرینت کند و در صورت امکان لمینت هم بشود و با سنجاق پشت کوله خودش یا سایر زائرین نصب نماید
پوستر اربعین به سوی ظهور: به جمع ما در کمپین “به سوی ظهور” بپیوندید و در سفر زیارتی اربعین حسینی، شما هم مشوق دیگران برای دعای بر فرج باشید. (برای مشاهده کلیک کنید)
نقاشی محرم : تصاویری از وقایع محرم در قالب نقاشی محرم برای تعظیم شعائر حسینی برای شما گرامیان در نظر گرفته شده است.
باید برم کربلا : شامل شوق نامه هایی برای زیارت امام حسین علیه السلام است که به صورت تصاویری برای شما بزرگواران طراحی شده اند تا بخوانید و نشر دهید.

آثار ویدیویی محرم


کلیپ مداحی نوجوانان و انیمیشن محرم
: مجموعه ای از 3 کلیپ با موضوع محرم است که یکی از کلیپ ها روایتی از محرم و دو کلیپ دیگر نوحه برای نوجوانان است. (برای مشاهده کلیپ ها کلیک کنید)
طرح‌های جامع محرم ویژه کودکان : شامل داستان، لینک دانلود کلیپ و … به دو زبان فارسی و انگلیسی طراحی شده است که شما می توانید در ایام محرم در مدارس و مراکز آموزش از آنها استفاده کنید.
مجموعه کلیپ های محرم : شامل چندین نوا و 10 فایل سخنرانی، مناسب ایام محرم و عزاداری برای شما بزرگواران جمع آوری شده است.

ویژه خدمتگزاران محرم

پرسش و پاسخ محرم


ارتباط با معصومین و آمرزش گناهان
: پاسخ سوال چگونه گریه و قطره اشکی بر امام حسین علیه السلام موجب آمرزش گناهان می شود؟(برای مطالعه کلیک کنید)
اصول توبه و طلب آمرزش از خدا : پاسخ چگونه گریه و قطره اشکی بر امام حسین علیه السلام موجب آمرزش گناهان می شود؟
قطره اشک و آمرزش گناهان : پاسخ چگونه گریه و قطره اشکی بر امام حسین علیه السلام موجب آمرزش گناهان می شود؟
لبیک به چه معناست؟ : لبیک یا حسین، به چه معناست؟ وهابیون میگویند “لبیک” مختص خداست و نباید جز برای الله متعال به کار رود!!!
افراد نفرین شده در زیارت عاشورا: در این مطلب به طور اجمالی به توضیح در مورد افراد نفرین شده در زیارت عاشورا که مورد لعن و نفرین خداوند قرار گرفته اند می پردازیم.
منتظران واقعی چه کسانی هستند؟: منتظران واقعی چه کسانی هستند؟ از جمله پیام هایی که معمولاً در ماه محرم میهمان تلفن های همراه می شود. 
چرا باید به پیشواز ماه محرم برویم؟: چون مصیبت سیدالشهدا علیه السلام اعظم مصیبت ها است. در زیارت عاشورا هم به این مورد اشاره کرده است. (برای مشاهده کلیک کنید)
دشمنی با ایرانیان : پاسخ این نقل از اباعبدالله علیه السلام به معنای دشمنی با ایرانیان است؟
علم امام حسین به شهادت : شبهه زدایی از قیام امام حسین علیه السلام
تفاوت سوال با شبهه : در این مقاله به تفاوت سوال با شبهه پرداخته شده است.

`

داستان های محرم

مجموعه ای از داستان های کوتاه در رابطه با محرم و کربلا و اصحاب امام حسین علیه السلام در اینجا جمع آورده شده است.

قصه بچه‌های کربلا – داستان کوتاه در رابطه با شب دهم محرم : داستان کوتاهی در رابطه با شب دهم محرم که برای کودکان آماده شده است کاروان به کربلا رسید. (برای مطالعه کلیک کنید)
داستان زهیربن قین   : مردی که ته دلش عاشق امام حسین بود.(مناسب 4سال به بالا).
داستان حربن یزید : مردی که شجاعت داشت معذرت‌خواهی کند! (مناسب 4سال به بالا).
داستان حبیب بن مظاهر : مردی که چشم امید امام حسین به او بود.(مناسب 4سال به بالا).
داستان جناب مسلم بن عقیل : مردی که گوش به فرمان امام حسین بود (مناسب 7سال به بالا).
داستان حضرت ام‌البنین علیه السلام  : زنی که به خانواده پیامبر خیلی احترام می‌ گذاشت(مناسب 6 تا 12 سال).
قهرمان نجات آدمها : خلاصه ای از قهرمانی امام حسین علیه السلام در کربلا را بیان کرده است. (مناسب 9سال به بالا).
اسوه صبر و ایثار حضرت زینب : خلاصه ای از زندگی ایشان و ماجرای کربلا را بیان کرده است. (مناسب 9 سال به بالا).
داستان کارت اقامت :
آینه داران آفتاب : روایاتی درمورد یاران سیدالشهدا علیهم‌السلام می باشد.
داستان بزرگ مرد تاریخ: روایت زندگی بزرگ مرد تاریخ امیرالمومنین علیه السلام و خلاصه ای از واقعه غدیر  مناسب رده سنی کودک و نوجوانان با عنوان  داستان بزرگ مرد تاریخ است. 

روزشمار محرم


مطالب وقایع محرم را به صورت روزشمار آماده شده تا شما بزرگواران در ایام محرم و صفر از آنها در فضای مجازی و یا مکان های مختلف استفاده نمایید و یادآور بزرگترین مصیبت آل الله علیهم السلام شوید.

روزشمار محرم : از اول محرم تا بیستم ماه صفر را شرح میدهد و بیان کننده تمام اتفاقات افتاده و به وجود آمدن این واقعه دردناک است. (برای مشاهده روزشمارها کلیک کنید)
با کاروان حسینی – روز شمار وقایع محرم : در این مقاله وقایعی که در دهه اول محرم اتفاق افتاده را توضیح داده است.
روزشمار اربعین حسینی : برآنیم در روزشمار اربعین روزانه با ارائه ی یک فضیلت از فضائل زیارت اباعبدالله الحسین علیه السلام، خدمتگزار خدمتگزاران حضرتش باشیم.
روزشمار ره توشه اربعین : شامل ۱۷ فایل صوتی سخنرانی در مورد فضیلت زیارت اربعین و کربلاست.
روز شمار اربعین : شامل سی روزشمار همراه با کلام نورانی از امام حسین علیه السلام همراه با پیشنهاد تبلیغی است.

فهرست مقالات او یک خدمتگزار بود

فهرست مقالات او یک خدمتگزار بود: روایاتی درمورد یاران ائمه اطهار علیهم‌ السلام می باشد.(برای مطالعه کلیک کنید)

یاقوت

مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
فهرست مقالات یاقوت 

 

محصولات محرم خدمتگزاران

 با خرید محصولات فرهنگی در اشاعه ی فرهنگ مهدوی، علوی، حسینی و فاطمی سهیم بشویم. یکی از راه های تبلیغ و رساندن دین خدا و سیره و روش اهل بیت علیهم السلام هدیه دادن است. مخصوصا محصولات فرهنگی – مذهبی که با مناسبت مرتبط خودش نور علی نور می شود. تلاش گروه خدمتگزاران در چهار مناسبت نیمه شعبان، غدیر، محرم، فاطمیه در رساندن همین پیام است که با تولید محصولات فرهنگی کمک یار شما در این مناسبت های مهم مذهبی می شود که این محصولات با تخفیف در فروشگاه و سایت خدمتگزارارن به شما ارائه می شود.

محصولات نظیر: پرچم، قاب، لوازم التحریر، ماگ، پوستر، کتاب، سی دی، هدایای کودک و….می باشد. راه های ارتباطی شما با ما از طریق کانال تلگرامی و ربات، سایت، و حضور در فروشگاه های دائمی در شهرهای تهران، مشهد.

نام محصول: کتیبه مخمل سه عدد، منقش به نام های اباعبدالله علیه السلام(رنگ مشکی) 65*140 و حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و بانو زینب کبری

توضیحات: ⁣جنس این کتیبه از مخمل درجه یک بوده و قابل شستشو می باشد

توضیحات بیشتر و خرید اینترنتی

نام محصول: ست استکان و نعلبکی طرح “حسین منی و انا من حسین علیه السلام” 6 عددی

توضیحات بیشتر و خرید اینترنتی

نام محصول: تندیس نماد علم

 

توضیحات بیشتر و خرید اینترنتی

نام محصول: شاسی رومیزی ام دی اف 3 میل طرح طلاکوب صلی الله علیک یا رقیه بنت الحسین سلام الله علیها 9*21 سانتی متر

توضیحات بیشتر و خرید اینترنتی

نام محصول: کاردستی کشتی نجات و فانوس راهنما

 

توضیحات بیشتر و خرید اینترنتی


[subkhed]

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران
دکمه بازگشت به بالا