معرفی کتاب محرمآثار نوشتاری و اجرایی محرمبزرگسالمتنیمحرممخاطبیننوجواننوع محتوا

کتاب زندگانی حضرت امام حسین علیه السلام – معرفی کتاب محرم

کتاب زندگانی حضرت امام حسین علیه السلام و داستان کربلا و عاشورا

کتاب زندگانی حضرت امام حسین علیه السلام به قلم شیخ عباس قمی در یازده بخش از زمان ولادت سیدالشهدا علیه السلام آغاز می شود و بعد به واقعه کربلا می پردازد. برای مطالعه کامل کتاب به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید.

مشخصات کتاب

نام کتاب: کتاب زندگانی حضرت امام حسین علیه السلام و داستان کربلا و عاشورا (گزیده منتهی الامال)
پدیدآورنده: شیخ عباس قمی
ناشر: دفتر نشر برگزیده


زندگانی حضرت امام حسین


بخشی از کتاب زندگانی حضرت امام حسین علیه السلام 

روز سوم شعبان سال چهارم هجری، در بیت عصمت و طهارت نوزادی متولد شد که ولادتش قلب ها را مسرور و دیده ها را گریان ساخت. کودک را نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله آوردند. پیامبر گرامی در گوش راستش اذان و در گوش چپش اقامه گفت و او را حسین نامید.

جبرئیل و فرشتگان آسمان ها برای تهنیت و شاد باش به محضر رسول خدا صلی الله علیه و آله نازل می شدند و تولد این نوزاد را تبریک می گفتند؛ ولی آنان حامل پیام دیگری نیز بودند، خبری که رسول خدا صلی الله علیه و آله را بشدت متأثر کرد و اشک از دیدگانش جاری شد: این کودک را امت تو به قتل می رسانند!

امام حسین علیه السلام یک ساله بود که فرشتگان بسیاری بر نبی مکرم اسلام نازل شدند و عرض کردند: یا محمد! همان ستمی که از قابیل بر هابیل وارد شد، بر فرزندت (حسین) وارد می شود و همان اجری که به هابیل داده شد، به حسین داده می شود و عذاب کنندگانش همچون عذاب قابیل خواهد بود!

از این رو، رسول خدا صلی الله علیه و آله می فرمود: خداوندا! هر کس حسین مرا ذلیل می کند، خوار و ذلیلش کن و هر که حسینم را می کشد، او را به مقصودش نائل نفرما! رسول خدا صلی الله علیه و آله به انحاء و طرق مختلف، مراتب فضیلت و منزلت فرزند خود، حسین علیه السلام را به امت گوشزد می فرمودند.


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا