آثار نوشتاری و اجرایی محرمبزرگسالفایل تصویریمتنینمایشگاه محرمنوجواننوع محتوا

تابلو مصور اربعین 97

تابلو مصور اربعین 97 (خدمتگزار امام عصر علیه السلام باشیم)

تابلو مصور اربعین 97 شامل هشت تابلو که برای تبلیغ شعائر حسینی در مکان های مختلف قابل استفاده می باشد.

تابلو مصور اربعین 97 – تابلوی اول: ما به لطف شما عازم شده ایم…

تابلو مصور اربعین 97

برای مشاهده تصویر تابلو مصور اربعین 97 روی تصویر کلیک نمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

صلی الله علیك یا اباعبدالله الحسین

المستغاث بك یا قمر العشیره یا ابالفضل العباس

تابلوی مصور اربعین ١٣٩٧

فرق كسانی كه این روزها غبار جاده مشای روی سر و كولوشان نشسته با آدم هایی كه بی تفاوت نسبت به همه چیز فقط  سرگرم بالا پایین رفتن دلار و سكه هستن، در یک چیز است (ارباب آنها را خریده، چون دلداده او هستند )…

محرم كه از راه میرسه، شور اربعین میافته به دلهامون و این نوا گوشمون رو پر میكنه كه: (ترجیحاً با آهنگ خوانده شود)

این دل تنگم عقده ها دارد گوئیا میل كربلا دارد

قلب سوزانم، ناله ها دارد چشم گریانم اشكها دارد

این دلم یارب كربلا خواهد چون حسین (علیه السلام) نام دلربا دارد قلب من سوزد بر شهیدى كه فاطمه بهر او عزا دارد مى رود بوسد، آن مزارى كه تربت پاک جان فزا دارد بعد شروع می كنیم به تكاپوی جور كردن ویزا و بلیط و مهیای سفر شدن، هر روزی هم كه به اربعین نزدیكتر میشیم.

شور و شوق و تپش قلبمون بیشتر میشه. تا وقتی كه میرسیم پای پرواز یا لب مرز. همینكه پامون میرسه با خاك عراق دیگه دل توی دلمون نیست برای دیدن گنبد طلا و سیر كردن توی صفا و مروة بین الحرمین.

این وسط هم خیلی ها هستن كه دلشون هوای میشه و توفیق رفیق راهشون نمیشه و چه بسیار كسانی كه عزم سفر ندارن و به دعای ارباب، خدا در و تخته رو جور میكنه و راهی سفر اربعین میشن.

وسط این شور و شوق البته كسانی هم هستن كه سرشون گرم زندگی شونه و اصلاً نمی فهمن محرم كی اومد و صفر كی رفت. فرق شمایی كه این روزها غبار جادة مشای روی سر و كولتون نشسته با اون آدمهایی كه بیتفاوت نسبت به همه چیز فقط سرگرم

بالا پایین رفتن دلار و سكه هستن، توی یك چیزه… میدونید چی؟ … (اندكی مكث) ( ارباب شما رو خریده )  خودم رو میگم. اگر دلم رو اسكن كنن و ریز و درشتش رو بریزن بیرون، اول و آخرش چیز به درد بخوری كه لایق این سفر باشه

ندارم؛ الا اینكه وقتی نام آقام حسین علیه السلام میاد، اشك توی چشم هام حلقه میزنه. ارباب هم به همین خاطر من و امثال من رو خریده


تابلو مصور اربعین 97 تابلوی دوم: ما زیر پرچم ارباب قد كشیدهام…

تابلو مصور اربعین 97

برای مشاهده تصویر تابلو مصور اربعین 97 روی تصویر کلیک نمایید.

مادرهای ما در روضه ها به ما شیر دادند چون میدانستند تنها راه در امان ماندن ما از آفات و بلایای آخرالزمان این است كه دست ما را بگذارند در دستهای قلم شدهای كه رفتند آب بیارند و آبرو آوردند.

ما هائی كه اینجا هستیم و تمام كسایی كه دوست داشتن اینجا باشن، از بچگی زلفمون گره خورده به موی ارباب. مادرهای ما توی روضه ها به ما شیر دادن تا كاممون تَر بشه از اشك بر علمداری كه مشك بر دست، با قد افراشته براسب نشست و ساعاتی بعد بی دست و مشك و چشم بر خاك نشسته بود و فریاد میزد یا اَخاه أدرك اَخاه، برادر، برادرت را دریاب.

برای چی مادرهای ما این كار رو كردن؟ چون می خواستن ما رو بیمه ابالفضل علیه السلام كنن. چون می دونستن تنها راه در امان موندن ما از آفات و بلایای آخرالزمان اینه كه دست ما رو بذارن توی دستهای قلم شدهای كه رفتند آب بیارند و آبرو آوردند.

« یالثارات الحسین علیه السلام » پدرهای ما دست ما رو گرفتن و راهی هیئت كردن تا زیر پرچمی سینه بزنیم كه روش نوشته شده بود و ما با سری كه رو به بالا، چشم به این پرچم سرخ دوخته بود، قد كشیدیم تا همیشه یادمون باشه باید منتظر منتقمی باشیم كه میاد

و از دستی كه گلوی ارباب ما رو از قفا برید انتقام میگیره. یاد گرفتیم باید منتظر منتقمی باشیم كه میاد و انتقام تمام مصیبت های كربلا رو می گیره. ما توی همین مجلسها یاد گرفتیم كه بعد از نوشیدن آب، شربت و چای بگیم، سلام برلبان تشنهات حسین. آری ما زیر پرچم ارباب قد كشیده ایم…


تابلو مصور اربعین 97 – تابلوی سوم: به بهایی سنگین ما را خرید …

تابلو مصور اربعین 97

برای مشاهده تصویر تابلو مصور اربعین 97 روی تصویر کلیک نمایید.

وَ بَذَلَ مُهْجَتَهُ فِیكَ لِیسْتَنْقِذَ عِبَادَكَ مِنَ الْجَهَالَةِ وَ حَیرَةِ الضَّلالَةِ و (امام حسین علیه السلام) جانش را در راه تو بذل كرد، تا بندگانت را از جهالت و سرگردانى گمراهى برهاند… زیارت اربعین.

بله، كار امام حسین علیه السلام خریدن آدمهاست. از همون لحظه تولدشون كه بدنیا اومدن نه آدمها كه فرشته ها رو هم خریدن و آزاد كردن. فطرس ملك، این فرشته بزرگ، كه به خاطر نافرمانی خدا، بالهاش ازش گرفته شده بود وقتی فهمید امام حسین علیهالسلام به دنیا اومدن، خودش رو به منزل امیرالمؤمنین علی علیه السلام رسوند و با متبرك كردن خودش به گهوارة امام حسین علیه السلام دوباره بالهاش رو پس گرفت و شد پیك سلام رسان ما به ارباب بی كفنمون.

وقتی به یاران امام حسین علیه السلام نگاه كنیم، می بینیم تک تكشون رو حضرت برای خودشون خریدن. از علمدار باوفشون عباس علیه السلام تا حبیب و زُهیر و حُر و وَهَب.

امام حسین علیه السلام ١٤٠٠ ساله كه كارش خریدن آدمها و آزاد كردن اونهاست. این جمله حرف من نیست. فرازی از زیارت اربعینه.

اونجا كه اشاره میشه :« امام حسین علیه السلام خون قلبش رو نثار كرد تا ما رو بخره و از بند جهل و نادانی آزاد كنه » ما رو از بند اسارت نفس، شهوت، گناه و دنیا بخره و در راه بندگی و شیعه بودن آزاد كنه.

پس من و شمایی كه امروز توی مسیر زیارت امام حسین علیه السلام هستیم بی تردید خریده شده امامون هستیم. آقامون ما رو خریده اما بهای آزادی ما خیلی سنگین تموم شد.

قیمت خریده شدن ما غربت امام حسین علیه السلام در دشت كربلا بود. تشنگی فرزندانش بود. كشته شدن یارانش بود. نثار شدن خون قلب امام بود. نشستن شمر بر روی بند امام با خنجر در دست بود. فرور رفتن تیر سه شعبه به حنجر اصغر بود، قطعه، قطعه شدن بدن علی اكبر بود.

قلم شدن دست اباالفضل العباس بود، به خون نشستن چشمهای مباركش بود، شكافته شدن فرق سرش بود، گریه و غصه رباب در نبود طفلش بود. اسارت زینب كبری و رقیه و سكینه علیهم السلام بود.

امام حسین علیه السلام محبت، عشق، مردانگی، پدری رو در حق ما تموم كرد تا ما آزاد زندگی كنیم. آزاد از تعلقات دنیا و در بند بندگی خدا زندگی كنیم. با مدال افتخاری شیعه زندگی كنیم.


تابلو مصور اربعین 97 – تابلوی چهارم: و حتی كودك شیرخواره اش را هم فدا كرد…

تابلو مصور اربعین 97

برای مشاهده تصویر تابلو مصور اربعین 97 روی تصویر کلیک نمایید.

رخ شش ماهه ام از تشنگی مانند مهتاب است

نمی دانم كه او جان داده در گهواره یا خواب است

چو می ریزد به روی كودك من قطره ی اشكم

زبانش را بگرداند، گمانش قطره ی آب است…

امام حسین علیه السلام حتی به قیمت شهادت كودك شیرخوارشان ما را خریدند… روضه كوتاه حضرت علی اصغر علیه السلام (حتی می تواند خواندن شعر باشد)


تابلو مصور اربعین 97 – تابلوی پنجم: و حتی دختر سه ساله اش را هم فدا كرد…

تابلو مصور اربعین 97

برای مشاهده تصویر تابلو مصور اربعین 97 روی تصویر کلیک نمایید.

طلوع آفتاب را گه سحر ندیده كس

برلب شمس، نیمه شب لب قمر ندیده كس

به روی دامن پدر سه ساله دیده هركسی

به دامن سه ساله ای سر پدر ندیده كس

و حتی در این مسیر دختر سه ساله امام حسین علیه السلام هم فدا شد روضه كوتاه حضرت رقیه سلام الله علیها (حتی می تواند خواندن شعر باشد)


تابلو مصور اربعین 97 – تابلوی ششم: چه تضمینی برای تا آخر ماندن ماست؟

تابلو مصور اربعین 97

برای مشاهده تصویر تابلو مصور اربعین 97 روی تصویر کلیک نمایید.

عمر و سعد و شمر از روز اول (به ظاهر) جزو اشقیاء نبودند، اما سرانجام كار در گروه بدترین انسانها قرار گرفتند. چه تضمینی هست كه ما نیز تا آخر عمر ره رو راه كربلا باشیم؟ بزرگواران عمر و سعد و شمر آدمهای كوچیكی نبودن، از ارازل و اوباش نبودن.

شمر سرباز حضرت علی علیهالسلام در جنگ صفین بود. حتی جانباز هم شد. اما آخرش عاقبت به شر شد. چه تضمینی هست كه ما و شما تا آخر عمر ره رو راه كربلا باشیم؟

اگر كسی تضمینی داره خوش به حالش. اما اگر كسانی هم مثل من هستن كه نسبت به آخر و عاقبت خودشون نگران هستن، پس باید یك فكری برای خودمون برداریم.

شاید در دل برخی از شما این نگرانی ایجاد شده باشه كه واقعاً آخر كارتون چه میشه؟ شاید هم برخی دلخوش به همین محبت و ولایت باشن و بگن: (تنها امید ما لطف خودشونه و بس)

براساس روایات ما هم باید ترس از افتادن در چاه گمراهی داشته باشیم و هم امید به لطف خدا و اهل بیت علیهم السلام برای اینكه نجاتمان دهند. اما در كنار این دو مورد وظایفی هم داریم.

اجازه بدید این وظایف رو با مرور شرح حال یاران امام حسین و افرادی كه دركربلا بودن بیان كنم. همه شنیدین وقتی امام حسین علیه السلام به عمر سعد گفتن: « تو از گندم ری هم نمیخوری »

اون ملعون بی ادبی كرد وگفت: « به جوی آن هم راضی هستم. اما وقتی امام به حُر گفتند: « مادرت به عزایت بنشیند » حُر ادب كرد و جواب نداد و همین ادب و تواضع: او در برابر امام زمانش دستگیرش را گرفت و او را به اوج برد.

به عنوان اولین وظیفه یادمون باشه: چیزی كه میتونه باعث بشه تا آخر عمر اهل بیت علیهم السلام خریدار ما باشن همین ادب و تواضع در برابر امام زمانمون هست. اینكه اون آقا رو به آقایی و خودمون رو به كوچیكی قبول داشته باشیم.


تابلو مصور اربعین 97 – تابلوی هفتم: مرا بخر برای خودت مولا

تابلو مصور اربعین 97

برای مشاهده تصویر تابلو مصور اربعین 97 روی تصویر کلیک نمایید.

امام حسین علیه السلام غلام پیری داشتند به نام جون قبل از عاشورا امام به جون گفتند: تو به اندازه كافی به ما خدمت کردی حالا آزادی كه بروی جون التماس كرد كه میاند و شد یكی از هفتاد و دو تن كربلا. حالا ما هم باید از جون یاد بگیریم. به امام زمانمون بگویم آقا جان ما را بخر برای خودت مولا

اما دومین وظیفه: در تاریخ نقل شده زهیر وقتی در راه كربلا با امام حسین علیه السلام هم مسیر شد، سعی میكرد با فاصله از امام اتراق كنه تا با امام رو به رو نشه. اما در نهایت حضرت به سراغش فرستادن و او هم تشویق همسرش، به نزد حضرت رفت. بعد حضرت یك نگاه ولایی بهش كردن و حقیقت آنچه در انتظارشون هست رو به او گفتن و اون هم در ركاب سیدالشهدا علیه السلام  به مقامی رسید.

كه مورد حسرت عالمیانه. حالا ما هم باید بریم سراغ امام زمانمون و بگیم آقا جون از اون نگاه هایی كه جدت به زهیر كرد به ما هم بكن تا دل ما هم نرم بشه تا دل ما هم حق پذیر بشه و تحت تأثیر رنگ و وارنگ دنیا از راه مستقیم ولایت علی و اولاد علی علیهم السلام دور نشیم.

اما سومین وظیفه: در مقاتل نقل شده امام حسین علیه السلام غلام پیری داشتند به نام جون. قبل از عاشورا امام به جون گفتن تو اندازه کافی به ما خدمت کردی حالا آزادی كه بری

جون زد زیر گریه. گفت آقا جون من پوستم سیاهه. بدنم بد بویه. پیرم. نكنه به خاطر این میخواید كه همراهتون نباشم خلاصه شروع كرد به دلبری كردن از امام. گریه كرد والتماس كه بمونه. كه تا آخر عمر توی این راه بمونه. و موند و شد یكی از هفتاد و دو تن كربلا.

حالا ما هم باید از جون یاد بگیریم. به امام زمانمون بگیم آقا جون میدونم بدم. میدونم آلوده هستیم. میدونم در شأن شما نیستم.  اما حالا كه به من نگاه كردی، حالا كه من رو راهی كربلا كردی، بیا و من رو هم به غلامی خودت قبول كن و اجازه بده تا آخر عمر تك تك لحظات زندگیم رو وقف خدمت به شما كنم.

امام زمانم من را بخر برای خودت مولا جان و كمكم كن تا كاسبی و پول درآوردنم برای خدمت به شما باشه. تشكیل خانواده و فرزندانم برای خدمت به شما باشه. تحصیل و تلاشم برای خدمت به شما باشه و تمام این خدمات رو به امید تعجیل در فرجتون انجام میدم.

به امید اینكه زودتر ظهور كنید و ما هم در ركاب منتقم خون جدتون سید الشهدا باشیم. منتقم خون عموتون اباالفضل العباس. منتقم صورت نیلی مادرتون زهرای مرضیه سلام الله علیها.


تابلو مصور اربعین 97 – تابلوی هشتم: بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد

تابلو مصور اربعین 97

برای مشاهده تصویر تابلو مصور اربعین 97 روی تصویر کلیک نمایید.

حالا هركی دوست داره تا آخر عمرش به این سه وظیفه عمل كنه. یعنی با ادب به امام زمانش زندگی كنه، حق پذیر باشه و خدمتگزار دستهاش رو بالا بیاره تا به نشانه عهد و پیمان با امام زمان دعای فرج رو با هم بخونیم.

در انتها دعای فرج خوانده میشود و سپس به اتاق تصمیم می روند. خدمت به امام زمان عجل الله فرجه رو از همین لحظه می تونید شروع كنین. در زیر این پوستر زیبا یك سری پیشنهاد برای خدمت شما در مسیر كربلا و بعد از بازگشت وجود داره كه شما می تونین با انتخاب دو گزینه یكی خدمت در سفر زیارتی و یكی پس ازبازگشت، خدمتگزاری به امام زمان رو آغاز كنین.

فقط قبل از كندن برگه منتخبتون، بسم الله بگید. توی دل به امام حسین سلام بدین و خطاب به امام زمان بگید آقا جون كمك كنین من و نسلم برای همیشه خدمتگزار شما باشیم. از افراد دعوت میشود كه به سراغ پوستر راهكارها بروند و یك خدمت را به عنوان استارت كار در سفر اربعین و پس از آن برای خودشان انتخاب كنند و برگه ها رو جدا كنن و با خودشون ببرند.

تذكر دهید كه نظراتشان در مورد این نمایشگاه را یادداشت كنند در دفاتر نظرسنجی تذكر دهید كه اگر تمایل دارند در كانال ما عضو شوند در دفاتر نظرسنجی شماره شان را بنویسند.

در پناه صاحب الزمان علیه السلام


برای دانلود تابلو مصور اربعین 97 به صورت فایل pdfکلیک نمایید.

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا