پرسش و پاسخ محرمبزرگسالمتنیمحرممخاطبیننوجواننوع محتواویژه محرم خدمتگزاران

زیارت امام حسین علیه السلام با حج برابری می کند؟ – پرسش و پاسخ محرم

زیارت امام حسین علیه السلام با حج برابری می کند

پاسخ سوال شيعه زيارت امام حسين علیه‌ السلام را بر حج تقديم كردند و حج نزد آنها اعتباری ندارد، و بسوی كربلاء حج می كنند!! با عنوان زیارت امام حسین علیه السلام با حج برابری می کند؟ به شرح زیر است.

آیا زیارت امام حسین علیه السلام با حج برابری می کند؟

سوال وهابیت: شيعه زيارت امام حسين علیه‌ السلام را بر حج تقديم كردند و حج نزد آنها اعتباری ندارد، و بسوی كربلاء حج می كنند!!

پاسخ شیعه

اولا: اینکه وهابیون می گویند شیعه منکر حج است و زیارت نوه رسول الله را بر حج تقدیم کردند، ادعایی است کذب و بی ارزش ابتدا نظر بزرگان شیعه در این مورد را خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم:

فقیه بزرگوار شیعه مرحوم سید کاظم یزدی، می فرمایند: حج از اركان دین و واجب و منكر آن كافر است. (العروة الوثقی جلد3 صفحه62)

مرجع عالیقدر تشیع ایة الله العظمی سیستانی حفظه الله تعالی می فرمایند: حج واجب است و منكر آن كافر، و نصرانی می میرد. (مناسک الحج فصل اول (وجوب حج)). بنابراین ادعای وهابیت خبیث كه شیعه حج را بی اعتبار می دانند دروغ بی اساس است، و اصلا صحت ندارد.

ثانیا: اینکه وهابیون می گویند که شما شیعیان بسوی قبر امام حسین علیه السلام حج می كنید؟ جواب این است که: مراد از حج معنای لغوی آنست، یعنی قصد زیارت، واین حقیقت را علمای شما نقل كرده‌اند و کاملا مشخص است. (لسان العرب 226)

ثالثا: می گویند چرا ثواب زیارت را مانند حج می دانید؟ جواب: علمای بزرگ وهابیت گفته‌اند كسی كه برای نماز خارج شود یا تسبیح كند ثواب حج را دارد، مانند كسی كه محرم در حج است ،،،

آیا تسبیح برحج مقدم است؟؟ مفتی وهابی ها می گوید: هركس بعد از نماز تسبیح كند مانند حج و عمره عمل كرده است. (صحیح سنن ابن داوود صفحه166-مجموع فتاوی بن باز ص171 جزء الخامس والعشرون)

اگر روزی 5 بار این كار را بكنم در سال چند حج و عمره برای من ثبت می شود؟! حال چرا چنین ثوابی برای زیارت امام حسین شرك و بدعت است؟!


برای مطالعه و مشاهده بیشتر در مورد امام حسین علیه السلام، محرم می توانید به  فهرست مطالب محرم در لینک زیر مراجعه نمایید.

فهرست محرم

 

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا