مسابقه اشک حسینی سرمایه شیعه

مسابقه اشک حسینی سرمایه شیعه – مسابقه محرم

مسابقه اشک حسینی سرمایه شیعه

مسابقه اشک حسینی سرمایه شیعه ، حاوی ده سوال میباشد.برای آشنای بیشتر متن زیر را مطالعه نمایید.

هر که در مرثیه حسین (علیه السّلام) شعری بگوید و بگرید و بگریاند، حق تعالی او را بیامرزد و بهشت را برای او واجب می‎گرداند.

همیشه زبان، مترجم عقل بوده ولی ترجمان عشق، چشم است. آنجا که اشکی از روی احساس و درد و سوز می‌ریزد، عشق حضور دارد ولی آنجا که زبان با گردش منظم خود جمله‌های منطقی می‌سازد عقل حاضر است.

بنابراین همانطور که استدلالات منطقی و کوبنده می‌تواند همبستگی گوینده را با اهداف رهبران مکتب آشکار سازد قطره اشک نیز می‌تواند اعلان جنگ عاطفی بر ضد دشمنان مکتب محسوب گردد.بر همین اساس است که پیامبر اکرم و امامان علیهم السّلام کسی را که آمادگی گریه کردن ندارد به تباکی (خود را به شکل گریه درآوردن) دعوت کرده‌اند تا یاد حسین (علیه السلام) در همه قرون و اعصار در خاطره‌ها زنده بماند.

شیخ جلیل جعفر بن قولویه در کامل از ابن خارجه روایت کرده است:

روزی در خدمت امام صادق علیه السّلام بودیم و امام حسین علیه السّلام را یاد کرده و از او نام بردیم. حضرت صادق علیه السّلام بسیار گریستند و ما نیز به تبع ایشان گریستیم. پس حضرت صادق علیه‌السّلام فرمودند که امام حسین علیه السّلام می‌فرمود من کشته گریه و زاری (اشکم) هستم نام من در نزد هیچ مؤمنی برده نمی‌شود مگر آن که محزون و گریان می‌شود.

بر این اساس ما مسابقه ی با عنوان اشک حسینی سرمایه شیعه را از منابع مختلف طراحی کرده و در اختیار شما بزرگواران قرار میدهیم تا با قطره ای از فضیلت و ویژگی سیدالشهدا علیه السلام آشنا شوید.

منبع سوالات: کتاب اشک روان بر امیر کاروان، دوره آموزشی بررسی و پاسخگویی شبهات محرم، زیارت عاشورا.
برای مشاهده هر تصویر روی آن کلیک کنید:

 

مقالات مرتبط:

مسابقه باز این چه شورش است

مسابقه اشک حسینی سرمایه شیعه

 


دیدگاه خود را بیان کنید

چهار × 5 =