یاقوت محرمبزرگسالفایل صوتیمتنیمحرممخاطبیننوجواننوع محتواویژه محرم خدمتگزاران

حجت بن الحسن علیه السلام (یاقوت 132 )

تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

حجت بن الحسن علیه السلام آخرین ولی خدا

 امام زمان ، صاحب الزمان ، ولی عصر، قائمِ آلِ محمد و مهدی موعود از القاب مشهور اوست. حجت بن الحسن علیه السلام در نیمهٔ شعبان سال ۲۵۵ یا ۲۵۶ ه‍.ق در سامرّا زاده شد او در پنج سالگی و پس از مرگ پدرش به امامت رسید. در سخنرانی زیر به شرح آخرین ولی خدا  پرداخته اند.

فایل صوتی سخنرانی حجت بن الحسن علیه السلام

 آقا امام عصر من و تو کیه کسی که: هرکی در خونه خدا می خواد بره باید از طریق او بره بگو ما یعنی سر صبحی باید دعای عهد مونو بخونیم از آقا بخواهیم بگیم آقا لطف کن برای ما دعا کن لطف کن به ما علم بده لطف کن آینده ما رو خوب قرار بده خوب اینو فهمیدیم نه من و تو نه…

عبارت دعای ندبه اینه الیه یتوجه الاولیا ولی خدا کیه؟ اولیا جمعه الف و لام سرش اومد مفید عمومه یعنی هر ولی خدایی وقتی میخواد به خدا متوجه بشه از طریق امام عصر متوجه ميشه. پرش خیلی داره گسترده میشه حاج آقا یعنی کی مثلا یعنی وقتی امیر المومنین علیه السلام هم می خواد بگه در اول دعای کمیل اش اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ خدایا از تو می خواهم که حوائج منو ببین چی میگه؟

میگه: اَللّـهُمَّ اِنّي أَسْأَلُكَ بِرَحْمَتِكَ الَّتي وَسِعَتْ كُلَّ شَيْء. این رحمت کیه امام عصر گفت از کجا میگی بزار اينو معنا کنم برگردم. در زمان ظهور در روایتی که ظهور حضرت را بیان می کند این معنا آمده که در یک شب جمعه ای هنگام ظهور که میرسه امام عصر میان تنهایی وارد میشن بر مکه در حالی که بُرد خاتم الانبیا را دردست دارند عمامه زرد پیامبر بر سر بستند نعلین پیامبر در پاشونه خیلی غریبانه وارد در مسجدالحرام میشن.

امام می فرمایند شبانه وارد می شن طواف می کنند تنهایی نماز میخونن تنهایی غربت از زمین و زمان می بارد بعد از این ها شاید همون جاست که سر به سجده می گذارد دعایی که عمه جانش زینب در مسجد، در مسجد اموی در مجلس یزید وقتی که به لب و دهان سیدالشهدا چوب می زد که دیگه دیدن زینب گفت امن یجیب مضطره اذا دعا .

خدا دیگه کی به اضطرار زینب آن وقت بعضی ها میگن اونجا سر به سجده می ذارد امن یجیب مضطره اذا دعا می خواند آیه رو در این روایت دارد بعد از این جبرئیل و میکائیل رو ملائکه نازل می‌شن جبرئیل جلو میاد خطاب می کن سیدی قولک مقبول و امرک نافذ آقا سکه تو زن تا امرا کم زنند خطبه تو خوان تا خطبا کف زنند….

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا