معرفی کتاب نیمه شعبانآثار نوشتاری و اجرایی نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبان

کتاب مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم – معرفی کتاب نیمه شعبان

کتاب مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم (عجل الله فرجه الشریف)

کتاب مکیال المکارم که با عنایت و دلالت و یاری خاص امام عصر علیه السلام، تألیف گرديده و بیشتر به تشریح و توضیح موضوع دعا پرداخته و با دلایل عقلی و نقلی فراوان، لزوم دعای بسیار برای تعجیل فَرَج منجی عالَم بیان شده است. در این کتاب با دلایل عقلی و نقلی ثابت شده که دعا برای امام عصر عجل اللَّه فرجه از مهمترین وسائل برای رسیدن به مراحل عالیه کمال و نیل به درجات برجسته معنوی است، اضافه بر اینکه آثار دنیوی بسیاری نیز دارد.

مشخصات کتاب

نام کتاب:کتاب مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم
پدیدآورنده:محمد تقی موسوی اصفهانی
ناشر: مسجد مقدس جمکران


کتاب مکیال المکارم


بخشی از کتاب مکیال المکارم – شناختن امام زمان (عليه السلام)، وجوب شناخت

شناختن امام زمان صلوات اللَّه علیه واجب است ایمان بدون شناخت امام زمان تحقق نمی پذیرد؛ بر این مطلب هم دلیلی عقلی هست و هم دلیل نقلی.

1 – دلیل عقلی

علّت ها و فلسفه هایی که برای ضرورت و لزوم وجود پیامبر گفته اند، همان علّتها برای ضرورت وجود جانشین و وصیّ پیغمبر نیز صادق است، که پس از وفات آن حضرت لازم است بوده باشد تا مردم به جانشین پیغمبر در شئون مختلف زندگی خود مراجعه کنند.

همانگونه که به پیغمبر مراجعه می کردند، پس بر خداوند متعال واجب است که او را نصب فرماید، و بر مردم نیز واجب است آن امام را بشناسند، زیرا که پیروی کردن بدون معرفت و شناخت امکان ندارد.

اگر کسی اشکال کند که: علّت برانگیختن پیغمبر با این مورد فرق می کند، زیرا که مردم در امور معاش و شئون زندگی مادی و جنبه های اخروی و امور مربوط به معاد، به پیغمبر نیازمندند تا از جانب خداوند قانونی برای آنان بیاورد و مطابق آن عمل نمایند.

و چون پیغمبر آنچه مورد نیاز مردم است را برای آنان آورد و قواعد و احکامی برایشان بیان فرمود و مردم آنها را شناختند و عمل کردند دیگر نیاز برطرف می شود، و برای بیان و آموزش قواعد و احکام دین وجود علماء و کتابهای مربوطه بسنده است، پس وجود وصیّ و جانشین پیغمبر لازم نیست! .

برای مشاهده و مطالعه کتاب مکیال المکارم به PDF مراجعه کنید. 

[googlepdf url=”https://khedmatgozaran.com/wp-content/uploads/2020/07/book-mekyalol-makarem-koli.pdf” width=”100%” height=”600″]

دانلود کتاب مکیال المکارم (دو جلدی)


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا