نوع محتوااو یک خدمتگزار بود محرمبزرگسالمتنیمحرممخاطبیننوجوانویژه محرم خدمتگزاران

روایت سعید بن عبدالله حنفی – او یک خدمتگزار بود شماره 4

او یک خدمتگزار بود شماره 4 درباره سعید بن عبدالله حنفی است.

این روایت درباره سعید بن عبدالله حنفی است. سعید بن عبدالله حنفی از کسانی است که با دل و جان از کوفه برای دعوت امام خود نامه می نویسد، پیک نامه ها می شود و در روز حضور مسلم در کوفه سخنرانی می کند و در روز عاشورا جوانمردانه می جنگد تا اینکه به شهادت می رسد.

روایت سعید بن عبدالله حنفی

….او کسی است که آن چنان به رضایت امام عصر خویش دست یافت که آخرین امام شیعیان در رثای او در ناحیه مقدسه می فرمایند: «این تویی که به آرزوی خود رسیدی و امامت را مواساه و یاری دادی و از خداوند کرامت را در دار اقامت دریافت کردی. خداوند ما را با شما در زمره شهدا محشور بگرداند و در اعلی علیین همراهی و همنشینی شما را به ما روزی دهد! »

سعید بن عبدالله حنفی از کسانی است که با دل و جان از کوفه برای دعوت امام خود نامه می نویسد، پیک نامه ها می شود و در روز حضور مسلم در کوفه سخنرانی می کند، در شب عاشورا بعد از اتمام حجت حسین بن علی علیه السلام می گوید: «به خدا قسم، هرگز تو را تنها نمی گذاریم و رهایت نمی کنیم تا خداوند بداند که ما حرمت پیامبر را در تو حفظ کردیم!

به خدا سوگند، اگر می دانستم که کشته می شوم، سپس زنده شده و بار دیگر زنده زنده سوزانده می شوم و خاکسترم را بر باد می دهند و این کار هفتاد مرتبه درباره من انجام می شود، هرگز دست از تو برنمی داشتم تا این که در راه تو به آرزوی خود برسم! چه گونه چنین نکنم در حالی که این، یک مرگ بیشتر نیست و پس از آن کرامتی است که هرگز پایان ندارد.»

… و بر این عهد می ماند تا در ظهر عاشورا هنگام برپایی نماز ظهر عاشورا بدنش را سپر تیر های دشمن می کند برای دفاع از همه هستی خویش. در واپسین لحظات شهادت از نور دیدگانش می پرسد: «اوفیت یابن رسول الله» ای فرزند رسول خدا، آیا وفا کردم؟ امام پاسخ دادند: «نعم انت امامی فی الجنه» آری، تو وظیفه اسلامی و انسانی خود را به خوبی انجام دادی و تو پیشاپیش من در بهشت برین هستی.


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا