معرفی کتاب محرمآثار نوشتاری و اجرایی محرمبزرگسالمتنیمحرممخاطبیننوجواننوع محتوا

کتاب عاشورا مکتب انتظار – معرفی کتاب محرم

کتاب عاشورا مکتب انتظار (حماسه شكوهمند عاشورا و قيام امام حسين علیه السلام)

كتاب عاشورا مکتب انتظار از منظر «انتظار» به حماسه شكوهمند عاشورا و قيام امام حسين علیه السلام پرداخته و جلوه‌ های انتظار را در واقعه عاشورا تبيين كرده ‌است. کتاب عاشورا مکتب انتظار در پنج بخش با عنوان‌ های «‌آغاز كلام»، «عاشورا، احياگر دين»، «عاشورا و جلوه‌ های انتظار»، «شباهت‌ ها و پيوند ها ميان عاشورا و ظهور»، «تكليف ما» و «ضرورت و اهميت ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)» تدوين شده است.

مشخصات کتاب

نام کتاب: کتاب عاشورا مکتب انتظار
مؤلف: علی هراتیان
ناشر: سبط النبی (صلی الله علیه و آله)


کتاب عاشورا مکتب انتظار


بخشی از کتاب عاشورا مکتب انتظار

شیعه واقعی، از یک سو، سوگوار عاشوراست و هر صبح و شام همچون صاحب عزای کربلا حضرت بقیه الله ارواحنا فداه بر مصیبت غربت نینوا می گرید و هم از دیگر سو و به توصیه ی موالیان خویش هر بامداد و هر شامگاه در انتظار فرا رسیدن امر ظهور قائم آل محمد علیهم السلام است که فرموده اند: منتظر این امر (ظهور امام زمان علیه السلام) در هرصبح و شام باشید.

با یک چشم بر مصیبت ابی عبدالله علیه السلام خون می گرید و با چشم دیگر، بر غیبت و غربت حضرت ولی عصر علیه السلام اشک می ریزد و افق های ظهور را رصد می کند. از چشمانش اشک ماتم و بر لبانش، شوق و ترنم انتظار جارس است. هم پرچم عزای حسینی را بر دوش می کشد و هم بیرق سبز انتظار مهدوی را. سینه می زند و دست دیگر را به دعا جهت تعجیل در امر فرج به سوی آسمان می گشاید.

بُکاء برای بقیه الله علیه السلام در هم می آمیزد و اشک عزای سید مظلومان که اکسیر اعظم و گرانبهاترین سرمایه ی هر مومن است را برای تعجیل در ظهور آخرین حجت خدا نثار می کند.

و چه زیباست این اتصال و چه برنده و گره گشاست تلفیق”اشک” و “دعا” آن هم اشکی که از چشم عزادارن خون خدا می جوشد و دعایی که گویی خداوند هم به دنبال بهانه ای برای اجابت آن است.یعنی درخواست ظهور تنها بازمانده ی خدا در زمین حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه.


برای مطالعه و دانلود کتاب عاشورا مکتب انتظار به PDF زیر مراجعه کنید.
دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا