پرسش و پاسخ محرمبزرگسالمتنیمحرممخاطبیننوجواننوع محتواویژه محرم خدمتگزاران

منتظران واقعی چه کسانی هستند؟ – پرسش و پاسخ محرم

منتظران واقعی چه کسانی هستند؟

منتظران واقعی چه کسانی هستند؟ از جمله پیام هایی که معمولاً در ماه محرم میهمان تلفن های همراه می شود. این سخن که: “منتظران مهدی به هوش که حسین را منتظرانش کشتند” آيا واقعا امام حسين عليه السلام‌ را شيعيان به شهادت رسانده‌اند!؟

پاسخ

آنان که کمر همت به قتل سیدالشهداء بستند، منتظرش نبودند. بلکه دشمنان قسم خورده ی امام حسين عليه السلام و پدر بزرگوارشان امیرالمؤمنین علیه السلام بودند.

بهترین شاهد بر شیعه نبودن آن ها، سخنان امام حسين عليه السلام در ظهر عاشورا می باشد؛ وقتی از آن ها می پرسد که: “برای چه می خواهید من را بکشید؟ آیا من حرام خدا را حلال کرده ام و مرتکب گناهی شده ام؟”

آن ها در پاسخ مولا گفتند: “ما از روی بغض و كينه ای كه با پدرت علی بن ابيطالب داريم با تو به جنگ و نبرد برخاسته ايم”. ينابيع المودة، ص ۳۴۶

حال می پرسیم که کدام شیعه از امیرالمؤمنین عليه السلام نفرت دارد!؟ آری، آن ها منتظر سیدالشهداء نبودند؛ بلکه مردمانی بودند که امامشان شمر و یزید و معاویه بود.

شاهدی دیگر بر بطلان ادعای مطرح شده، این است که امام حسين عليه السلام در روز عاشورا آن ها را با تعبير “شيعه ی آل ابی سفيان” معرفی می فرمايد: “وای بر شما ای پيروان ابوسفيان! اگر دين نداريد و از روز معاد نمی هراسيد، لااقل در دنيا آزادمرد باشيد “. (مقتل الحسين، خوارزمي، ج ۲، ص ۳۸ / بحار الأنوار، ج ۴۵، ص ۵۱ )

قاتلین امام، منتظر قتل امام بودند نه منتظر حضورش. آن ها در انتظار برای حضور نبودند؛ در انتظار برای جنگ و خون و نزاع بودند. کینه کجا و انتظار کجا؟ پیرو ابوسفیان بودن کجا و منتظر امام بودن کجا؟خانه ‌ی دل آنها از پای ‌بست ویران بود؛ کجا می‎‌ توانستند منتظر امام باشند!؟


برای مطالعه و مشاهده بیشتر در مورد امام حسین علیه السلام، محرم می توانید به  فهرست مطالب محرم در لینک زیر مراجعه نمایید.

فهرست محرم

 

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا