معرفی کتاب محرمآثار نوشتاری و اجرایی محرمبزرگسالمتنیمحرممخاطبیننوجواننوع محتوا

کتاب نقش ائمه در احیای دین – معرفی کتاب محرم

کتاب نقش ائمه در احیای دین – (جلد شانزدهم) امام حسین علیه السلام، شهید احیای دین

کتاب نقش ائمه در احیای دین ، جلد شانزدهم به موضوع «نهضت کربلا و نقش امام حسین علیه السلام در احیای دین» می پردازد. و با نگرشی فشرده و همه جانبه به شرایط زمان و مکان و ارکان اجتماعی پیش از واقعه کربلا و ابعاد و انگیزه ی امام حسین علیه السلام را مورد بحث و بررسی قرار داده است.برای دانلود کتاب به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید.

مشخصات کتاب

نام کتاب: کتاب نقش ائمه در احیای دین (جلد شانزدهم) امام حسین علیه السلام وصی پیامبر صلی الله علیه و آله و شهید احیای دین
مؤلف: سید مرتضی عسکری
ناشر: مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر


کتاب نقش ائمه در احیای دین

بخشی از کتاب نقش ائمه در احیای دین

از سلسله مباحث  نقش ائمه در احیای دین ، این جز را ویژه بررسی نهضت کربلا و نقش امام حسین علیه السلام در احیای اسلام قرار دادیم تا با نگرشی فشرده  ولی همه‌جانبه به شرایط زمان و مکان و ارکان اجتماعی پیش از آن ، ابعاد و انگیزه‌های قیام آن حضرت را به بحث و بررسی نماییم.

از آنجا که زمینه‌های قیام سیدالشهداء علیه السلام به  تدریج فراهم شده و ریشه خلاف کاری ها و انحرافات به سال  های پیش از آن باز می گردد، در بررسی این قیام  نیز، به ناچار باید به موجبات و زمینه های قبلی آن توجه کرده و اسباب انحراف و روی گردانی ابنای امت از اسلام ناب محمدی را ، در گذشته دور تر جستجو کنیم.

گذشت های با تعصب شدید قبیله ای در عمق جان صحابه مشهور و بلند آوازه ، و در همه جا خود را نشان داد و در رویدادهای مهم ، نتیجه را در چرخه  امیال خودگردانی بدین خاطر ، برای درک بهتر ریشه ها و عوامل پدیدآورنده این نهضت بزرگ ابتدا اوضاع اجتماعی عرب پیش از اسلام ، و سپس حالات مسلمانان پیش از پیام را فشرده بیان می داریم…..

 جهت مطالعه کتاب نقش ائمه در احیای دین به PDF زیر مراجعه کنید.


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا