او یک خدمتگزار بود محرمبزرگسالمتنیمحرممخاطبیننوجواننوع محتواویژه محرم خدمتگزاران

روایت انس بن حرث کاهلی – او یک خدمتگزار بود شماره 19

او یک خدمتگزار بود شماره 19 درباره انس بن حرث کاهلی است.

این روایت درباره انس بن حرث کاهلی است. پیر پرهیزگار و عارف عاشورا به شوق یاری سیدالشهدا علیه السلام شبانه از کوفه به کربلا آمد. و در همان جا شهید شد.

روایت انس بن حرث کاهلی

انس بن حرث کاهلی در روزگار فقر صحابه، همراه پدرش همنشین اصحاب صفه بود. از بدر و حنین هم خاطره ها داشت. انس کودکی حسین علیه السلام را در مدینه دیده بود. پیر پرهیزگار و عارف عاشورا به شوق یاری سیدالشهدا علیه السلام شبانه از کوفه به کربلا آمد.

روز عاشورا عمامه از سر برداشت و با آن کمر خویش را بست. دستمالی نیز بر پیشانی بست تا ابروان سپید بلندش را زیر آن پنهان کند. سیدالشهدا علیه السلام لحظه ای این منظره را نگریستند و به انس نزدیک شدند؛ سپس دستانش را فشردند و فرمودند: “خدا را سپاس که یارانی فداکار چون شما دارم!”

انس اذن گرفت و راهی میدان شد. پروایش نبود و چالاک تر از جوانان شمشیر می زد و رجز می خواند: “ما چالاک و بی امان نیزه های مرگ می بارانیم و دشمنان را از مرگ کامیاب می کنیم.

آل علی علیه السلام شیعیان رحمان اند و آل زیاد، پیروان شیطان! “رجز انس تبیین مرزهاست؛ مرز رستگاری و ضلالت، او برایمان تفسیر کرد، فقط دو قطب وجود دارد با امام زمان بودن و رستگاری، و قطب دیگر بدون او بودن یا در مقابلش بودن یا همان گمراهی. راه سومی نیست.

خوشا به حال تو که تا انتهای رستگاری دستان گرم امام زمانت را در دست، و عشق امام زمانت را در قلب، نگاه داشتی.

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا