آثار نوشتاری و اجرایی نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبینمعرفی کتاب نیمه شعباننوجواننوع محتوانیمه شعبان

کتاب حکومت جهانی امام عصر علیه السلام – معرفی کتاب نیمه شعبان

کتاب حکومت جهانی امام عصر علیه السلام (سه سخنرانی مرحوم فلسفی)

کتاب حکومت جهانی امام عصر علیه السلام، مجموعه سه سخنرانی مرحوم استاد فلسفی در سالهای پیش از انقلاب می باشد و با توجه به نایاب بودن کتاب فوق، با اجازه کتبی از فرزند ارشد ایشان، متن مزبور مجددا تایپ و چاپ گردید، تا در سطح گسترده مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات کتاب

نام کتاب: کتاب حکومت جهانی امام عصر علیه السلام
پدیدآورنده: محمد تقی فلسفی
ناشر: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (علیه السلام)


کتاب حکومت جهانی امام عصر علیه السلام


بخشی از کتاب حکومت جهانی امام عصر علیه السلام

حکومت واحد جهانی
یکی از سؤالاتی که از نظر جامعه شناسی اهمیّت دارد بحث پیرامون حکومت واحد امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در تمام جهان است. این سؤال پیش می آید که آیا یک حکومت می تواند تمام دنیا را اداره کند؟ آن هم با تفاوت افکار، با تفاوت ذوق ها و سلیقه ها و ساختمان مغزها و با تفاوتی که بین ملت ها در شرق عالم و غرب عالم وجود دارد! چون آن طوری که ما در روایت و اخبار داریم در زمان امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف حکومت در جهان، حکومت اسلامی است.

خداوند در قرآن فرموده: هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَی وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ.

پروردگار عالم، پیغمبر اسلام را به منظور هدایت مردم و با دین حقّ فرستاده است، برای اینکه پیغمبر اسلام و دین او را بر تمام ادیان عالم پیروز کند و بر تمام برنامه های جهانی غلبه بدهد و این موضوع به قدری مورد قضاء قطعی پروردگار است که می فرماید: وَ لَو کَرِهَ الْمُشْرِکُون.اگر مردم بی ایمان هم در دنیا به این غلبه مطلق و به این پیروزی بدون قید و شرط راضی نباشند، اراده قطعی پروردگار این است که این مطلب علمی بشود اگرچه مشرکین ناراضی باشند.

اخبار و روایات در ذیل این آیه می گوید: آن زمانی که دین مقدس اسلام و آئین رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بر تمام ادیان جهان غلبه می کند و حکومت بی قید و شرط اسلام در سراسر گیتی حاکم می شود، زمان حکومت آسمانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

برای مشاهده و مطالعه کتاب حکومت جهانی امام عصر علیه السلام به PDF مراجعه کنید.

[googlepdf url=”https://khedmatgozaran.com/wp-content/uploads/2021/02/book-hokumate-jahani-emame-asr.pdf” width=”100%” height=”600″]

دانلود کتاب حکومت جهانی امام عصر علیه السلام


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا