کتابخانه خدمتگزاران ( کتاب های 4 مناسبت غدیر، فاطمیه، نیمه شعبان، محرم )

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

صلی الله علیک یا اباصالح المهدی

 

کتابخانه خدمتگزاران

 

یکی از مفیدترین کارها در زمان اوقات فراغت خواندن کتاب است با مطالعه کتاب های مختلف می توانید تجربه ها و درس های بزرگی را بیاموزید با مطالعه کتابهای مذهبی با یک تیر دو نشان زده اید. اگر شما تمایل دارید با کتب مذهبی مخصوصا کتبی که در مورد 4 مناسبت: غدیر، فاطمیه، نیمه شعبان، محرم  است بیشتر آشنا شوید، کتابهای زیر را مطالعه نمایید.

کتاب آیات غدیر – معرفی کتاب غدیر

در کتاب آیات غدیر آیه تبلیغ؛ آیه اکمال و آیه سأل سائل درباره ولایت امیرالمؤمنین مورد بررسی قرار گرفته و در پایان هر بخش به شبهات پیرامون هر آیه پاسخ داده شده.

کتاب اسرار مباهله – معرفی کتاب غدیر

کتاب اسرار مباهله ، ماجرای عظیم مباهله بین پیامبر صلی‌ الله‌ علیه‌ و‌ آله و مسیحیان نجران و تاریخ هزار و چهارصد ساله آن به قلم محمد رضا انصاری است.

کتاب امیر مهر – معرفی کتاب غدیر

مولف کتاب امیر مهر این اثر را با هدف جذب افکار و توجه اهل عبادت، علم و عموم به رشته تحریر درآورده است تا سخنان و شرح ادعیه ائمه در عصر حاضر مغفول نماند.

کتاب خبر بزرگ – معرفی کتاب غدیر

کتاب خبر بزرگ درباره واقعه غدیر خم به زبان کودکانه با تصاویر جذاب طراحی شده است شما می توانید از این کتاب برای رساندن پیام غدیر به کودکان استفاده نمایید.

کتاب دریا در غدیر – معرفی کتاب غدیر

کتاب دریا در غدیر، مجموعه ای از اشعار سهیل که با شعر، واقعه غدیر را بیان کرده.جوانان میتوانند با مطالعه فرهنگ و آموزه های غدیر را بسیار شیرین و شیوا درک کنند.

کتاب روی دست آسمان – معرفی کتاب غدیر

کتاب روی دست آسمان قصد دارد تصویری واضح از غدیرخم در ذهن خوانندگان ایجاد کند و آنها را با حوادث سال آخر زندگانی پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) آشنا سازد.

کتاب سفیر غدیر – معرفی کتاب غدیر

کتاب سفیر غدیر بر اساس منابع شیعه و سنی است. بخشی از کتاب درباره‌ی صلاحیت حضرت علی به نقل از سعد بن وقاص و سفارش‌های پیامبر در روز غدیر به مردم.

کتاب شبهای پیشاور – معرفی کتاب غدیر

کتاب شبهای پیشاور با مضمون ده شب مناظره یک مبلّغ شیعی مشهور به نام سلطان الواعظین شیرازی، با دو نفر از عالمان حنفی مذهب اهل سنت افغانستان است.(کتاب صوتی)

کتاب فرهنگ غدیر – معرفی کتاب غدیر

نویسنده در کتاب فرهنگ غدیر به معرفی واقعه غدیر و موضوعات مرتبط با آن مانند امامت، ولایت، امام علی علیه السّلام و اهل بیت علیه السّلام پرداخته است.

کتاب فروغ ولایت – معرفی کتاب غدیر

کتاب فروغ ولایت به قلم حضرت آیت الله جعفر سبحانی تبریزی، از جمله آثاری است که به بررسی تاریخ زندگی پر ماجرا و پر فراز و نشیب امام علی می پردازد.

کتاب قصه ی غدیر – معرفی کتاب غدیر

کتاب قصه ی غدیر  توسط  جناب آقای نادر فضلی تهیه و تنظیم شده است در این کتاب ابتداء واقعه غدیر خم را آورده و در انتها اشاره ای به سقیفه شده است.

کتاب ما و غدیر – معرفی کتاب غدیر

کتاب ما و غدیر به شکل نامه ی سر گشاده در قالب دو نامه ؛ خطاب به دوستدارِ گمنام امیر المؤمنین است، با قلمی بسیار قوی، تأثیر گذار و زیبا استاد معاونیان است.

کتاب یادگار غدیر – معرفی کتاب غدیر

کتاب یادگار غدیر در صدد بیان میراث ماندگار پیامبر در تمامی اعصار و ترسیم حیات غیر در حال حاضر می باشد. در ادامه به معرفی عترت پیامبر و برتری های ائمه می پردازد.

کتابهاى مربوط به بحث علمى فدک

شامل 233 کتابهاى مربوط به بحث علمى فدک ، خطابه حضرت زهرا سلام الله علیها، به زبان های فارسی، عربی، ترکی، اردو، فرانسوی جمع آوری شده است.

کتاب بوی بهشت – معرفی کتاب فاطمیه

کتاب بوی بهشت ، سومین جلد از مجموعه هدایت گران با عنوان بوی بهشت در سه فصل به چاپ رسیده است.این جلد به بخش‌هایی از زندگی حضرت فاطمه زهراعلیهاالسلام اختصاص دارد.

کتاب تیشه های اشک – معرفی کتاب فاطمیه

کتاب تیشه های اشک مجموعه ای از اشعارآئینی و مداحی برای ایام فاطمیه، شامل یازده بخش می باشد. که هر بخش با یک عنوان و به ماجرای بعد از شهادت حضرت اشاره کرده است.

کتاب جنه العاصمه – معرفی کتاب فاطمیه

کتاب جنه العاصمه کتابی به زبان فارسی، درباره زندگانی حضرت فاطمه زهرا اثر سید محمدحسن میرجهانی است. این کتاب در ۱۷ فصل به تاریخ و فضائل حضرت زهرا پرداخته است.

کتاب خزان یاس – معرفی کتاب فاطمیه

کتاب خزان یاس رویکرد کلامی با استناد به نقل های تاریخیِ برگرفته از میراث مکتوب شیعه و تبیین بینش شیعی در تعریف شهادت با ارائه شواهد از منابع اهل سنّت است.

کتاب فدک در فراز و نشیب

کتاب فدک در فراز و نشیب ، ترجمه یکی از آثار آیت الله سیّد علی حسینی میلانی که درباره همه توطئه ها، حقایق اسلام و سخنان دُرَرْبار پیامبر خدا صلّی الله علیه و آله..

کتاب مصائب فاطمی – معرفی کتاب فاطمیه

کتاب مصائب فاطمی برگرفته از کتاب “کامل الزیارات ” ابن قولویه است. در این کتاب، روایت حاکی از مصائب حضرت زهرا و به قتل رسیدن حضرت محسن علیه السلام را اورده است.

کتاب آیینه جمال – معرفی کتاب محرم

کتاب آیینه جمال ؛ نگرشی بر مکارم اخلاق امام حسین علیه السلام به تبیین فضائل اخلاقی حضرت سید الشهداء علیه السلام در قالب داستان و حدیث پرداخته است.

کتاب پدر، عشق و پسر – معرفی کتاب محرم

کتاب پدر، عشق و پسر وقایع عاشورا، از زاویه‌ی اول شخص و از زبان اسب، حضرت علی اکبر روایت می‌ شود و مخاطب راوی در داستان، لیلی بنت ابی‌ مرّه مادر گرامی حضرت است.

کتاب در کربلا چه گذشت – معرفی کتاب محرم

 قتل حضرت اباعبدالله علیه السلام به عربی! کتاب در کربلا چه گذشت را مؤلف محترم آن در مصیبت حضرت سیدالشهداء نوشته و از بهترین و معتبرترین مقاتلی است که تاکنون به رشته تحریر درآمده است.

کتاب رحیل – معرفی کتاب محرم

کتاب رحیل در باب عزاداری حضرت حسین علیه السلام نگاشته شده که در چند مبحث، هدفی واحد را نشانه رفته است که در ادامه میتوانید مطالعه کنید.

کتاب رمز عاشورا – معرفی کتاب محرم

کتاب رمز عاشورا، حاوی متن بازنویسی شده سخنان «سید محمد بنی‌ هاشمی» در طول دو ماه محرم و صفر سال 1342ق در میان جمعی معتقد به مبانی امامت شیعی درباره ماجرای عاشورا و حادثه کربلا می‌ باشد.

کتاب ره توشه اربعین – معرفی کتاب محرم

کتاب ره توشه اربعین شامل چند بخش در مورد فضیلت زیارت سیدالشهدا علیه السلام، تذکرهای ضروری و درس هایی برای گفتگو و انتقال به دیگران و چند توصیه برای سفر اربعین است.

کتاب سلاله اطهر – معرفی کتاب محرم

کتاب سلاله اطهر در دو فصل به شرح و بسط شخصیت والای حضرت علی اکبر علیه السلام پرداخته و با ریزنگری های دقیق نویسنده ی محترم، ابعاد زیبایی تبیین شده است.

کتاب مردم می‌پرسند – معرفی کتاب محرم

کتاب مردم می‌پرسند در مورد دیانت پیامبر (صلی الله علیه و آله) قبل از اسلام و بررسی موضوع ازدواج حضرت خدیجه سلام الله علیها و در مورد جنگ ها و زندگی ایشان پرداخته است.

کتاب هفت شهر عشق – معرفی کتاب محرم

در کتاب هفت شهر عشق همراه با کاروان امام حسین از مدینه به سوی مکه حرکت می کنیم و بعد از آن با حوادث مسیر مکه تا کربلا و حماسه عاشورا از نزدیک آشنا می شویم

منابع شناخت مهدی موعود

در منابع شناخت مهدی موعود چندین کتاب در مورد امام عصر علیه السلام معرفی شده است که می توانید از آنها برای شناخت بیشتر حضرت استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا