برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فهرست
فیلتر توسط
فیلتر توسط
موجود بودن
قیمت
  • ‎25,000 تومان - ‎170,000 تومان

مناسبت
گروه سنی
رنگ
جنس

زنجیر

فیلتر توسط

خرید اینترنتی زنجیر محرم برای عزاداری در هیئت و دسته

زنجیر عزارداری محرم به زنجیره‌ای از حلقه‌های فلزی گفته می‌شود که عزاداران محرم در طول مراسم‌های سوگواری و عزاداری محرم آن را در دست خود نگه داشته و با زدن آن روی شانه های خود با سید و سالار شهیدان ابراز همدردی می کنند. زنجیر محرم از نمادهای بسیار قدیمی و متعارف عزاداری است.

ویژگی‌های مهم زنجیرهای عزاداری محرم شامل موارد زیر است:

1. ساختار و مواد: زنجیر عزاداری محرم معمولاً از فلزی ساخته شده‌اند، مثل فلزات سبک و مقاوم مانند آهن یا آلیاژهای فلزی دیگر. طرح و طول زنجیره‌ها ممکن است متنوع باشد و بسته به سلیقه و سنت منطقه‌ای یا فرهنگ مراسم عزاداری، تفاوت‌هایی داشته باشد.

2. اندازه و وزن: زنجیرها معمولاً دارای طول و وزن مناسبی هستند تا بتوانند با راحتی نگه داشته و به صورت آزاد به حرکت در آورده شوند. اندازه زنجیره ممکن است از چند سانتی‌متر تا چند ده سانتی‌متر باشد.

3. صدای زنجیر: وقتی زنجیرها حرکت می‌کنند، صدایی خاص و مشخصی تولید می‌کنند که به عنوان نمادی از عزاداری و سوگواری در مراسم‌های محرم شناخته می‌شود. این صدا نقشی در ایجاد فضای عزاداری و تأثیرگذاری بر احساسات عزاداران دارد.

۴. ارتباط جمعی: زنجیرها نشان دهنده ارتباط و وابستگی اعضای یک هیئت و جمعیت عزاداران است. با داشتن زنجیرهای مشابه، بین عزاداران احساس همبستگی قوی‌تری ایجاد می‌شود.

حساب کاربری

خانه

جمعه پرتخفیف

90٪ تخفیف

جستجو و دسته بندی

محصولات منتخب فاطمیه

برای ذخیره محصولات مورد علاقه تان وارد حساب کاربری شوید.

ورود