آثار نوشتاری و اجرایی غدیربزرگسالغدیرمتنیمخاطبینمعرفی کتاب غدیرنوجواننوع محتوا

کتاب امیر مهر – معرفی کتاب غدیر

کتاب امیر مهر (شرح زیارت امین الله)

محتوای کتاب امیر مهر به مرور و شرحی بر زیارتنامه‌ های امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) نظیر زیارتنامه امین‌ الله می‌پردازد. به گفته نویسنده، ائمه اطهار (علیهم السلام) در دوران حیات خود به دو دلیل حاکمیت بر فرد ظالم جامعه و پایین بودن سطح دانش شاگردان، مجالی برای سخن گفتن نداشتند. بنابراین، قسمت عمده حرف‌ هایشان را در قالب دعا، سخن گفتن با خدا و زیارتنامه‌ ها بیان کرده‌اند. مولف کتاب «امیر مهر» این اثر را با هدف جذب افکار و توجه اهل عبادت، علم و عموم به رشته تحریر درآورده است تا سخنان و شرح ادعیه ائمه (علیهم السلام) در عصر حاضر مغفول نماند.

 مشخصات کتاب:

  • نام کتاب: ⁣امیر مهر
  • مولف: عبدالحسین طالع
  •  ناشر: مکیال

امیر مهر

بخشی از کتاب:

امیرالمؤمنین علیه السلام، امین خداست در زمین، و حجت او بر مردمان.

أَمِينَ‏ اللَّهِ‏ فِي‏ أَرْضِهِ‏ وَ حُجَّتَهُ عَلَى عِبَادِه‏   –  معرفی حضرتش به این ویژگی ها، بهترین فرصت است برای هرکس که راه وصال به قرب حق را می جوید. با این معرفی، حجت بر همگان تمام می شود. راه این است. هر که می خواهد، بپوید. و هرکه نمی خواهد، اختیار دارد که به پای خود و با چشم باز، خود را به چاه اندازد.

مُولَعَةً بِذِكْرِكَ‏ وَ دُعَائِك‏  – زائر از خدای خود می خواهد که ویژگی هایی داشته باشد، از جمله اینکه نسبت به یاد خدا و دعا به درگاهش (وَلَع) داشته باشد، یعنی کوچک ترین فرصت را برای اینکار، از دست ندهد، در این مسیر بکوشد، و موانع یاد خدا و دعا را از سر راه بردارد.

لینک دانلود کتاب امیر مهر


برای مطالعه و مشاهده بیشتر در مورد امیرالمؤمنین علیه السلام، غدیر و همچنین کتب مذهبی دیگر  می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.
فهرست غدیر کتابخانه خدمتگزاران
image_pdfدانلود PDF این صفحه
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن