یاقوت نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

عرضه اعمال به امام زمان علیه السلام ( یاقوت 148 )

تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر علیه السلام

عرضه اعمال به امام زمان علیه السلام ( امام زمان علیه السلام از تو خبر دارد..! )

اعمالمان هر صبح و شام به حضور امام زمان عرضه می‌شود و ایشان از اعمال خوب و پسندیده ما شاد و از اعمال ناشایستمان اندوهگین می‌شوند. در ادامه روایتی در مورد عرضه اعمال به امام زمان علیه السلام می خوانید.

 یاقوت148
دعای مهربانترین پدر…
پدرجان دعایمان کن…

موسی بن سیار می‌ گوید: “برای اولین بار که همراه حضرت رضا علیه السلام به دیوارهای طوس رسیدیم، صدای ناله و گریه به گوش رسید. ناگاه دیدم جنازه‌ ای را می آورند. حضرت رضا علیه السلام از مرکب پیاده شدند و به طرف جنازه رفتند و آن را بلند کردند و مانند بچه‌ ای که به مادرش می‌ چسبد به جنازه چسبیدند، آنگاه رو به من نموده و فرمودند: هر کس جنازه‌ ای از دوستان ما را تشییع کند، مثل روزی که از مادر متولد شده، گناهانش پاک می‌ شود.

وقتی جنازه، کنار قبر گذاشته شد، ایشان کنار میت نشستند و دست مبارک خود را روی سینه‌ ی او گذاشتند و فرمودند: فلانی! تو را بشارت می‌ دهم که بعد از این دیگر ناراحتی نخواهی دید. عرض کردم: فدایت شوم، مگر این مرد را می‌ شناسید، در حالی که اینجا سرزمینی است که تا کنون در آن گام ننهاده‌ اید؟ امام علیه السلام فرمودند: موسی! مگر نمی‌ دانی که اعمال شیعیانِ ما هر صبح و شام بر ما عرضه می‌ شود؟

 بحارالانوار، ج 49، ص 98


نکته

  مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
منتظر شماره های بعدی باشید…


برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا