آثار نوشتاری و اجرایی غدیرغدیرکودکمتن مجری غدیرمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوا

متن مجری بیعت با پیامبر صلی الله علیه و آله – متن مجری کودک غدیر

متن مجری بیعت با پیامبر صلی الله علیه و آله – راهنمای اجرای جشن کودک

متن مجری بیعت با پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم در واقع راهنمای اجرای برنامه های شما در غدیر می باشد. می توانید از آن برای برگزاری جشن های خود استفاده نمایید.

متن مجری بیعت

تقدیم به ساحت مقدس امام زمان علیه السلام
سلام بر تو ای وارث غدیر!
سلام موﻻی مهربانم…

عیدی را به جشن و سرور می گذرانیم که جز عده ای اندک، بقیه مردمان، آن را به فراموشی سپردند و سفارش های غدیر را فراموش کردند. راه بهشت یک راه بیشتر نبود و آن را پیامبر خدا در روز عید غدیر، بارها و بارها پیش از آن نشان داد.

آنها که دست بیعت با رسول خدا را فشردند و به فرمان جانشین او گردن نهادند، رستگار شدند… و آه و صد افسوس از کسانی که دیگران را، با ولی خدا، یکی دانستند. ولی خدایی که اطاعتش بر آنها واجب بود.

حال شکر میکنیم نعمت پذیرش وﻻیت را…

الحمد الذی جعلنا من المتمسکین بوﻻیه امیر المؤمنین علی بن ابیطالب و اﻻئمه المعصومین علیهم السلام.

عرض سلام و ادب خدمت حضار گرامی، سپاسگزاریم که دعوت ما را پذیرفتید.. خوش آمدید. دعوت می کنیم از صاحب مجلس، امام زمان علیه السلام که به مجلس مون نظری کنند از همه دوستان خواهش می کنم که به احترام بلند شوید و دعای سلامتی حضرت را با هم زمزمه کنیم.

در آغاز با کلامی از وحی، روح و جانمان را عطر ملکوت میبخشیم، دعوت میکنیم از خانم…. سوره ای از قرآن کریم را تلاوت کنند. (بعد از تلاوت و ختم صلوات؛) از خانم… سپاسگزاریم بابت تلاوت روح نواز شان

در این قسمت از خانم ….. دعوت میشود دکلمه “غدیر چشمه جوشان” را بخوانند لطفا همراهی کنید دوست مون را… سپاسگزاریم بابت این سرود زیبااز گروه نمایش دعوت میشود جهت اجرای برنامه خود تشریف بیاورند..

(بعد از اجرای نمایش و دعای فرجی که خوانده می شود؛)

مجری بگوید:
در زیارت مطلقه امیر المؤمنین علیه السلام می خوانیم: خدایا درود فرست بر امیر المؤمنین علیه السلام بندهء خاص، و بهترین خلق تو بعد از پیامبرت،
وبرادر پیغمبر و وصی حبیب تو.

(نثار روح ملکوتی مولای متقیان صلواتی ختم کنید)

(در این قسمت مولودی علی علی مولا یا یک چیزی شبیه این پخش شود/ بعد از این شعر)

مجری بگوید حالا وقت مسابقه هست.. کیا مسابقه دوست دارند؟ کیا جایزه می خواهند؟ (و برنامه مسابقه اجرا شود)

در آخرین اجرای امروز ما از گروه سرود دعوت میشود و پس از آن با بخش اختتامیه، تجدید بیعت می کنیم با مولایمان و شما را به خدای متعال می سپاریم.

اجرای آخر متن مجری بیعت با پیامبر صلی الله علیه و آله

مجری بگوید: تشکر می کنیم بابت اجرای دوستانمان و اکنون، مولای مهربانم! شما وارث غدیر هستید. در سال ده هجری ولایت علی بن ابیطالب علیه السلام برحاضران و غائبان واجب شد و امروز نوبت به بیعت ما با حجت زمانه رسیده است.

ماجرای امروز مان را پیامبر صلی لله علیه و آله در غدیر گفته بود؛ در خطبه غدیر می خوانیم: ای مردم! نور از جانب خدای عز وجل در من قرار گرفته است؛ سپس در علی، سپس در نسل او تا مهدی عجل لله تعالی فرجه ؛ همان که حق خدا و هر حقی را که برای ماست، خواهد ستاند.

پس ای وارث غدیر! با تو بیعت میکنیم و مهر تو را در جان میپرورانیم و فرمانت را گردن می نهیم. یا مولاتنا فاطمة الزهر! سلام خدا بر تو باد!

امید داریم بیعت امروز ما با مولایمان، مرهمی باشد بر دل رنج کشیده و غم دیده ات و التیامی بر آن پهلوی بشکسته…

اللهم عجل لولیک الفرج بدم المظلوم 
یا علی

(و در این قسمت باز مولودی پخش شود و با نوای مولودی حضار خارج شوند و تشکر کنند و خداحافظی)


برای مطالعه و آشنایی بیشتر با مطالبی که در مورد امیرالمؤمنین علیه السلام، و غدیر است. می توانید به فهرست مطالب غدیر در لینک زیر مراجعه نمایید.
فهرست غدیر
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا