آثار نوشتاری و اجرایی غدیربزرگسالغدیرمتن مجری غدیرمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوا

متن مجری روز بیعت با امام – متن مجری غدیر

متن مجری روز بیعت با امام (بیعت با امیرالمؤمنین علیه السلام)

متن مجری روز بیعت با امام شامل متن خوش آمد گویی و 10 میان برنامه است. ابتدای میان برنامه ها با شعری کوتاه آغاز می شود و در انتها، تیم خدمتگزاران برای شما مناجات آماده کرده اند.

خوش آمد، متن مجری روز بیعت با امام

چون عید غدیر، اشرف اعیاد است ذکر صلوات، بهترین اوراد است.. شادند اگر جمله محبان، چه عجب زیرا که دل آل محمد، شاد است.. به نام خالق معبود که هدایتگر آفریدگان است.. و به یاد امام موعود که امروز پرچم هدایت به دست اوست..

بار دیگر، غدیر، عید بزرگ خدا، در پهندشت تیره شب چهره برافروخت، و مشعلی برای هدایت انسانهای جستجوگر و جانهای مشتاق برافراخت. تشنگان زلال هدایت که در این کویر بی حاصل، در طلب را بر آمده اند، اینک چشم به بیابان “جحفه” دوخته اند تا دست نبوت را در دست امامت ببینند، و از این صحنه نور افشان، حیات معنوی گیرند.

و اینک ما، امروز افتخار داریم که رعیت امام منتظر، مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه هستیم. اگر در روز غدیر سال دهم هجری نبودیم، دست بیعت به فرزند برومندش حضرت بقیه الله ارواحنا فداه داده ایم، و از خدای متعال می خواهیم تا روزی که زنده ایم، پیمان نشکنیم.

برای تبریک این عید سعید به محضر مقدس حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه گرد هم آمده ایم، تا بار دیگر برای فهم معنای ولایت و امامت، از حضرتش کمک بگیریم. باشد تا در جمع کوچک اما بی ریای خود، پذیرای وارث غدیر باشیم.

پس بیاییم از آغاز تا انجام به هوش باشیم که عنایت آن عزیز، جانهای ما را بنوازد، و خانه‌‌ی ایمان را بر خرابه‌ی دلهامان بسازد. در این مجلس، برنامه هایی به ترتیب زیر، تقدیم حضور شما گرامیان می کنیم.

متن مجری روز بیعت با امام – میان برنامه شماره 1

حیدر که ستودش احمد و داور او در روز غدیر، شد پدید اختر او.. آن تاج که در ازل خدایش بخشید امروز گذاشت مصطفی بر سر او.. غدیر، مشعل افراخته نور در دنیای، تاریک است.. غدیر، شناسنامه هر مسلمان است..

غدیر رشته نجات مردم در مشکلات است. غدیر، پاسدار ارزشهای دین خدا است. غدیر، نگاهبان حقایق والای ولایت است. غدیر، مبنای ایمان ما به حضرت مهدی علیه السلام و انتظار آن یار سفر کرده است. این روز گرامی بر امام غایب موعود و دوستداران و چشم به راهانش مبارک باد.

متن مجری روز بیعت با امام – میان برنامه شماره 2

این خدایی روز بر سیر هدا تبریک باد
یا امام العصر، این شادی ترا تبریک باد
بر تمام انبیا و اولیا تبریک باد
چهاده قرن امامت بر شما تبریک باد

این تک درختهایی که در کنار برکه غدیر در بیابان جحفه، در برابر هرم آفتاب سوزان آن وادی، سایبان کوچکی ساخته بودید، آیا آن روز پر شکوه را به یاد دارید؟

این تک درختها، آن روز نورانی را، که دست پیامبر نور در دست امام نور قرار گرفت، و پیوند ناگسستنی نبوت و امامت پیش چشمان تمام نسل ها در تمام عصرها نمودار شد، به یاد دارید؟

ای تک درختهای جحفه! به یاد دارید که در آن روز بزرگ، پیامبر هدایت، چگونه همه امت را به بیعت با امیرالمؤمنین علیه السلام فرا خواند؟ اینک، آمده ایم تا با اماممان تجدید بیعت کنیم.

متن مجری روز بیعت با امام – میان برنامه شماره 3

حاکم به زمین و آسمان است علی.. شخصیت ممتاز جهان است علی

در روز غدیر خم، پیمبر فرمود مولای چو من به انس و جان است علی.. غدیر، بزم شیفتگان، کعبه پیمان مؤمنان، ریسمان نجات از راه ماندگان است. یادواره همیشه فروزان ولایت مرتضوی، و روز نومیدی دشمنان آیین احمدی به پیشگاه مقدس حضرت بقیه الله ارواحنا فداه مبارک باد.

در این روز زیبای ولایت، با یگانه وارث امیرالمؤمنین، حضرت بقیه الله علیهما السلام پیمان می بندیم و می خوانیم: الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمؤمنین و الائمه علیهم السلام و این روز را با هم خوانی با حضرتش عید گرفته به شما تبریک می گوییم.

متن مجری روز بیعت با امام – میان برنامه شماره 4

هر آن کس را امید خام در سر بود رسوا شد
قیام حضرت مهدی همی امروز امضا شد
غدیر خم بود روزی که حق بی پرده پیدا شد
نه تنها در غدیر خم، علی بر خلق مولاشد

حضرت رضا علیه السلام فرمود:”روز غدیر در میان آسمانیان، بیش از زمینیان شهرت دارد.”

امام صادق علیه السلام فرمود: “حضرت موسی، در روز غدیر، هارون را به جانشیین خود معین ساخت، و حضرت عیسی در روز غدیر، جانشینی شمعون را به پیروانش اعلام داشت. این روز، موجب رضای رحمان است و بینی شیطان را به خاک می مالد.”

رسول خدا صلی الله علیه و آله، این عید را برترین عید امت خود می داند، که نعمت خدا در آن تمام شد و دین الهی به کمال رسید.

متن مجری روز بیعت با امام – میان برنامه شماره 5

هر آن کو راه دین پوید، علی گوید، علی گوید
زبانی که خدا گوید، علی گوید، علی گوید
مسلمانی که حق جوید، علی گوید، علی گوید
گیاهی کز زمین روید، علی گوید، علی گوید

امام رضا علیه السلام در حدیثی طولانی، اوصافی برای روز غدیر فرموده ، مانند: روز رفع گرفتاری ها، روز سبک شدن گناهان، روز هدیه و بخشش، روز نشر علم، روز بشارت، روز مستجاب شدن دعاها، روز دور ساختن غصه ها، روز عید اهل بیت پیامبر علیهم السلام، روز قبول اعمال، روز سبقت گرفتن در کارهای خیر، روز عبادت، روز ترک گناهان.

خدایا! چگونه تو را شکر گوییم و سپاس گزاریم که توفیق درک چنین روز بزرگی را به ما عنایت فرمودی، و در این روز، ما را بر خوان احسان امیرالمؤمنین و فرزندان معصومش علیهم السلام نشاندی و توفیق محبت و انتظار وارث ولایت علوی حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه به ما ارزانی داشتی؟

خدایا! به شکرانه این نعمت والا، از پیشگاه مقدست می خواهیم ظهور آن امام غایب موعود را هر چه زودتر مقدر فرمایی و ما تشنگان را از زلال مهدوی سیراب نمایی.

متن مجری روز بیعت با امام – میان برنامه شماره 6

چشمان علی دو چشمه خورشید است
سوگند به کعبه، خانه میلادش
 لبهای علی لباب از توحید است
اسلام محمد، از علی جاوید است

جاری دین از چشمه سار نبوت جوشید، و در نهر امامت جاری شد.این نهر جاری، جانهای مرده را حیات می بخشد، و دین خدا را به اکمال و اتمام می رساند. خورشید نبوت، دست در دست ماه امامت، نور هدایت به عالمیان می نمایانند، و گم گشتگان را رهنمون می گردند.

طلیعه عید سعید غدیر خم، بزرگترین عید خدا، به محضر مقدس امام موعود عجل الله تعالی فرجه، و همه منتظران قدومش خجسته و مبارک باد.

متن مجری روز بیعت با امام – میان برنامه شماره 7

ای غدیر خم که هستی روز بیعت با امام بر تو ای روز امامت، از همه امت سلام. از تو محکم شد شریعت، وز تو نعمت شد تمام ما به یاد آن مبارک روز و آن زیبا پیام. از ولای مرتضی دل را چراغان می کنیم با علی بار دگر تجدید پیمان می کنیم.

امروز، روز غدیر است، روزی که امیرالمؤمنین علیه السلام در ضمن خطبه ای، آن را روزی بزرگ، روز بیان حجت های الهی، روز کمال دین، روز جداسازی مؤمنان از منافقان، روز روشنگری حقایق ایمان، روز نومیدی شیطان، روز آزمایش بندگان، و روز ظاهر شدن درونهای آدمیان، و … دانست.

متن مجری روز بیعت با امام – میان برنامه شماره 8

پس پیمبر”وال من والاه” گفت بارالها “عاد من عاداه” گفت. گفت: یا رب دوستانش دوست دار بارالها دشمنش دشمن شمار. بارالها یار او را یار شو هر که خواهد خواری اش، گو: خوار شو. گفت: هرکس را من هستم ولی هست بعد از من ولی او علی. حیدر است این، باب علم احمد است بی گمان فاروق هر نیک و بد است.

در اهمیت روز غدیر، هر چه بگوییم قطره ای است از دریا. بهتر آن که از زبان وحی بشنویم که رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در ضمن خطبه غدیریه مفصل خود فرمود: “آگاه باشید! در رأس امر به معروف و نهی از منکر، آن است که پیغام امروز مرا به کسانی که در اینجا حاضر نبوده اند، برسانید.” و ما امروز گرد هم آمده ایم تا پیغام آن روز را به گوش جان بشنویم، و به گوش دیگران برسانیم.

متن مجری روز بیعت با امام – میان برنامه شماره 9

پس نبی بر اوج منبر پانهاد
دست او بگرفت و کرد او را بلند
جمله آیات خدا تأویل شد
مرتضی را در کنارش جای داد
بر سر دستش نبی ارجمند
از ولایت علم و دین تکمیل شد

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم در روز غدیر خم، تکلیف امت را برای همیشه روشن ساخت، و اعلام داشت: “من در میان شما دو یادگار گرانبها بر جای می گذارم که اگر به آن دو توأمان چنگ زنید، هرگز گمراه نخواهید شد. یکی از آن دو کتاب خدا قرآن است، و دیگری خاندان من.

این دو، همواره تا روز قیامت از هم جدا نمی شوند.” و ما امروز برای فهم معانی قرآن، ناگزیریم که در خانه اهل بیت را بزنیم، و تفسیر کتاب خدا را از آنان بخواهیم.


متن مجری روز بیعت با امام – مناجات

اوصاف علی به هر زبان باید گفت
در جشن ولیعهدی مسعود علی
این ذکر به پیدا و نهان باید گفت
تبریک به صاحب الزمان باید گفت

جشن غدیری دیگر به پایان رسید، جشنی که به یاد وارث غربت غدیر، پرده نشین قرنهای دراز غیبت، فرزند تنهای امام مظلوم، حضرت بقیه الله عجل الله تعالی فرجه و برای تبریک گفتن به محضر مقدس آن حضرت برپا شده بود.

کوشیدیم که تا حد توان، گوشه هایی از کمالات و مظلومیت اول مظلوم عالم را به گوش جان شیفتگان حقایق والای ولایت برسانیم. اما ناگفته پیدا ست که این همه، تنها گام اول در معرفت امامت است، و گامهای بعدی را باید با تلاش و خلوص بیشتر برداریم.

تمامی تلاش ما، در این مجلس و در طول سال، این است که دل دوستان امام زمانمان را شاد کنیم، تا نارسایی ها و کاستی هایمان را بر ما ببخشید و از قصورمان درگذرید. با زمزمه دعای فرج، شما را به خدای بزرگ می سپاریم. اللهم کن لولیک …

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا