معرفی کتاب فاطمیهآثار نوشتاری و اجرایی فاطمیهبزرگسالفاطمیهمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوا

کتاب پاسخ به چند شبهه فاطمی – معرفی کتاب فاطمیه

کتاب پاسخ به چند شبهه فاطمی – پاسخگویی به شبهات مطرح در خصوص ⁣زندگانی و شخصیت فاطمه زهرا ⁣سلام الله علیها و امام علی علیه السلام

کتاب پاسخ به چند شبهه فاطمی به تبیین برخی از زوایای تاریخی مبهم از زندگانی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و پاسخ به 9 شبهه و ایراد تاریخی در این زمینه می‌ پردازد. کتاب ⁣پاسخ به چند شبهه فاطمی با توجه به ایراداتی که برخی از عالمان اهل سنت نسبت به زندگانی و شخصیت فاطمه زهرا ⁣سلام الله علیها و امیرالمؤمنین علیه السلام وارد می‌ کنند، نویسنده به شبهاتی در مورد برخی از اعمال و رفتار این دو شخصیت بزرگ اسلامی‌ و علت صدور این قبیل از رفتارها از آنان، پاسخ گفته است.

مشخصات کتاب

نام کتاب: کتاب پاسخ به چند شبهه فاطمی
پدیدآوردنده: نجم الدّین طبسی
ناشر: دلیل ما


کتاب ⁣پاسخ به چند شبهه فاطمی


بخشی از کتاب پاسخ به چند شبهه فاطمی

در سال‌ های اخیر با اوج گرفتن ایام شهادت فاطمه زهرا علیهاالسلام و استقبال بی‌ نظیر مردم ایران بلکه جهان اسلام از این روز و تجلیل و احترام فوق‌ العاده به ایام فاطمی، بعضی در صدد شبهه‌ افکنی برآمده که اگر این قضیه واقعیت دارد چرا امیرالمومنین علیه‌السلام مقابله و برخورد نکرد، چرا بعدها انتقام نگرفت، چرا در سخنان خود به این جریان اشاره نکرد و چراهای دیگر.

این شبهات ما را برآن داشت که به پاسخ منطقی، مستدل و در عین حال روان و ساده بپردازیم، تا حقائق بر همگان روشن گردد. و البته هدف از نشر این جزوه آشکار نمودن پاره‌ای از حقائق پنهان و اظهار واقعیتها‌ی نهان از لابلای تاریخ و حدیث است.

ماجرای حمله به خانه فاطمه زهرا علیهاالسلام، آتش زدن خانه آن حضرت، کتک خوردن ایشان از عمربن خطاب، مغیره بن شعبه، خالد بن ولید و قنفذ، سقط محسن و… علی رغم سانسورهایی که از سوی دشمنان پیامبر و اهل بیت علیهم السلام صورت گرفته در بسیاری از منابع تاریخی و روایی اهل سنت نقل شده است که جهت اطلاع به بخشی از این منابع اشاره می شود.

1.براساس روایتی که جوینی شافعی متوفای 730 قمری از عبدالله بن عباس نقل می کند رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در زمان حیاتشان، حوادث پس از رحلت و غصب حق امیرالمؤمنین علیه السلام و حمله به خانه فاطمه زهرا علیهاالسلام، هتک حرمت ایشان، غصب شدن حقشان از فدک، محروم شدن از ارث و…

برای مطالعه و دانلود کتاب پاسخ به چند شبهه فاطمی به pdf زیر مراجعه نمایید.

دانلود کتاب پاسخ به چند شبهه فاطمی


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا