یاقوت نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

دعوت به آشنایی با امام زمان علیه السلام( یاقوت 33 )

تذكر دهنده خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

دعوت به آشنایی با امام زمان علیه السلام ( برگرفته از كتاب مكیال المكارم )

با اشاره به روایتی برگرفته از كتاب مكیال المكارم به یکی از وظایف منتظران که دعوت به آشنایی با امام زمان علیه السلام است را شرح داده ایم.

دعوت به آشنایی با امام زمان علیه السلام

یكی دیگر از وظایف منتظران، دعوت كردن مردم به سمت امام عصر علیه السلام است. این كار از واجب ترین عبادات است و دلالت بر فضیلت آن، تمام آنچه در فضیلت امر به معروف و هدایت مردم از آیات و روایات آمده، می باشد.

حضرت علی بن ابی طالب علیهماالسلام فرمودند: “هركس از شیعیان ما شریعت ما را بداند و ضعفای شیعیانمان را از تاریكی نادانیشان به نور علمی كه ما به او داده ایم بیرون برد، روز قیامت در حالی خواهد آمد كه بر سرش تاجی از نور باشد كه بر تمام اهل آن عرصات می درخشد و زیوری بر او باشد كه كمترین تار آن از دنیا و آنچه در آن هست، ارزشمند تر است.

سپس از سوی خداوند منادی بانگ می زند: ای بندگان خدا ! این عالمی از شاگردان بعضی از آل محمد علیهم السلام است، توجه كنید هركس را در دنیا از سرگردانی جهل بیرون آورده، به نورش دست بیازد تا او را از تاریكی این عرصات به سوی منزلگاه های بلند بهشت بیرون نماید، پس هركسی كه در دنیا كار نیكی از او آموخته، یا جهلی از دلش بیرون ساخته،یا شبهه ای را برایش روشن كرده بود به سوی او آیند. “

برگرفته از كتاب مكیال المكارم


نکته

مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
منتظر شماره های بعدی باشید…


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا