یاقوت نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

یاقوت33

تذكر دهنده خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

یاقوت33

 یاقوت33

یكی دیگر از وظایف منتظران، دعوت كردن مردم به سمت امام عصر علیه السلام است. این كار از واجب ترین عبادات است و دلالت بر فضیلت آن، تمام آنچه در فضیلت امر به معروف و هدایت مردم از آیات و روایات آمده، می باشد.

حضرت علی بن ابی طالب علیهماالسلام فرمودند: “هركس از شیعیان ما شریعت ما را بداند و ضعفای شیعیانمان را از تاریكی نادانیشان به نور علمی كه ما به او داده ایم بیرون برد، روز قیامت در حالی خواهد آمد كه بر سرش تاجی از نور باشد كه بر تمام اهل آن عرصات می درخشد و زیوری بر او باشد كه كمترین تار آن از دنیا و آنچه در آن هست، ارزشمند تر است.

سپس از سوی خداوند منادی بانگ می زند: ای بندگان خدا ! این عالمی از شاگردان بعضی از آل محمد علیهم السلام است، توجه كنید هركس را در دنیا از سرگردانی جهل بیرون آورده، به نورش دست بیازد تا او را از تاریكی این عرصات به سوی منزلگاه های بلند بهشت بیرون نماید، پس هركسی كه در دنیا كار نیكی از او آموخته، یا جهلی از دلش بیرون ساخته،یا شبهه ای را برایش روشن كرده بود به سوی او آیند. “

برگرفته از كتاب مكیال المكارم


نکته

مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
منتظر شماره های بعدی باشید…


برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا