آثار نوشتاری و اجرایی غدیربزرگسالغدیرمتنیمخاطبینمعرفی کتاب غدیرنوجواننوع محتوا

کتاب چهارده قرن با غدیر – معرفی کتاب غدیر

کتاب چهارده قرن با غدیر (بلندترین قله‏ ی تاریخ)

نویسنده کتاب چهارده قرن با غدیر تشکیل غدیر را نوعی صف آرایی و آماده سازی اهل بیت و یاران پیامبر صلی الله علیه و آله در طول تاریخ می داند که پیش از تعرض آشکار دشمنان، به ابراز وجود و سدسازی علیه آنان اقدام نموده است و بدین وسیله همه عالمیان را در مقابل توطئه کنندگان نابودی اسلام واقعی در بستر شیعه مسلح نموده است. تاریخچه علمی متن و سند حدیث غدیر، کتاب های مربوط به غدیر، متن اشعار دعاها و زیارات که هر کدام گویای تثبیت این واقعه است.

کتاب در هفده بخش فراهم آمده است. بخش نخست، گزارش اصل ماجرای غدیر و اعلام ولایت علی علیه السلام از سوی پیامبر در حجة الوداع، و ماجرای غدیر و سقیفه به عنوان دو جریان رو در رو، گزارش شده و سپس نویسنده از اتمام حجت خدا، پیامبر صلی الله علیه و آله، حضرت زهرا سلام الله علیها، علی علیه السلام و سایر امامان و صحابه، و طرفداران امام علی و نیز، زنانی که با غدیر احتجاج کرده اند، سخن گفته و آنها را در چند فصل تبیین کرده است.

مشخصات کتاب

نام کتاب: کتاب چهارده قرن با غدیر
مولف: محمد باقر انصاری
ناشر: دلیل ما


کتاب چهارده قرن با غدیر - معرفی کتاب غدیر - jpg ghadir book 14gharn

بخشی از کتاب چهارده قرن با غدیر

ذيلاً به مضامين بعضى از دعاهاى روز غدير اشاره مى ‏شود: شكر خدا را كه فضيلتِ اين روز را به ما شناسانيد و حرمت آن را بما فهمانيد، و با معرفت آن به ما شرافت داد.

خدايا همانگونه كه در ابتداى خلقتِ من (در عالم ذر) مرا از اجابت كنندگان «بلى» گويان قرار دادى، و پس از آن كَرَم ديگرى نمودى كه همان عهد را در غدير تجديد نمودى و مرا به امامان هدايت فرمودى، خدايا اين نعمت را كامل فرما و تا هنگام مرگ آن را از من مگير، و مرا طورى بميران كه از من راضى باشى.

خداوندا، ما نداىِ منادىِ ايمان را اجابت كرديم، كه آن منادى پيامبر صلى اللَّه عليه و آله‏بود و نداىِ او ولايت بود. خدايا، تو را شكر كه بعد از پيامبر صلى اللَّه عليه و آله ما را به امامان عليهم ‏السلام هدايت كردى كه كمال دين و تمام نعمت بودند، و با اين هدايت اسلام را بعنوان دين ما پسنديدى.

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا