سخنرانیطرح های خدمتگزارانغدیرفاطمیهمحرمنیمه شعبانیاقوت

یاقوت۱۱۰ تذکر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

یاقوت۱۱۰ تذکر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

📌 یاقوت۱۱۰
دعای مهربانترین پدر…
پدرجان دعایمان کن…

سخت‌تر از فقدان پدر !!

امام حسن عسکری علیه السلام به نقل از رسول الله صلی الله علیه و آله فرمودند:

أشَدُّ مِنْ یُتْمِ الْیَتِیمِ الَّذِی انْقَطَعَ عَنْ أُمِّهِ وَ أَبِیهِ یُتْمُ یَتِیمٍ انْقَطَعَ عَنْ إِمَامِهِ وَ لَا یَقْدِرُ عَلَى الْوُصُولِ إِلَیْهِ وَ لَا یَدْرِی کَیْفَ حُکْمُهُ فِیمَا یُبْتَلَى بِهِ مِنْ شَرَائِعِ دِینِهِ أَلَا فَمَنْ کَانَ مِنْ شِیعَتِنَا عَالِماً بِعُلُومِنَا وَ هَذَا الْجَاهِلُ بِشَرِیعَتِنَا- الْمُنْقَطِعُ عَنْ مُشَاهَدَتِنَا یَتِیمٌ فِی حَجْرِهِ أَلَا فَمَنْ هَدَاهُ وَ أَرْشَدَهُ وَ عَلَّمَهُ شَرِیعَتَنَا کَانَ مَعَنَا فِی الرَّفِیقِ الْأَعْلَى‏.

سخت تر از یتیم جدا شده از پدر، یتیمی است که از امامش جدا شده و توانایی دستیابی به وی را ندارد و حکم امامش را درباره مسائل دینی مورد ابتلا نمی‌داند.

آگاه باشید هر کس از شیعیان ما که به علوم ما دانا است و این ایتامی را که از مشاهده امام خویش منقطع شده اند، در دامان خود بگیرد و به سمت معارف ما هدایت کند و با شریعت ما آشنا گرداند با ما در مقام رفیق الاعلی خواهد بود. (بحارالأنوار، ج۱۰۵، ص ۱۷۱)

شهادت حضرت ابا المهدی ، حسن بن علی العسکری علیه السلام را به محضر یگانه عالم حضرت ولی الامر عجل الله تعالی فرجه الشریف تسلیت عرض می نمائیم.

فهرست مقالات یاقوت


برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 4 =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن