آثار نوشتاری و اجرایی غدیربزرگسالغدیرفایل تصویریمتنیمخاطبینمعرفی کتاب غدیرنمایشگاه غدیرنمایشگاه کتاب غدیرنوع محتوا

کتاب غدیر روز بیعت با امام زمان – معرفی کتاب غدیر

کتاب غدیر روز بیعت با امام زمان علیه السلام برداشتی از کتاب “سراج المنیر فی اعمال یوم الغدیر”

کتاب غدیر روز بیعت ، به بیان برتری بیعت با امام زمان علیه السلام، به عنوان برترین اعمال در روز غدیر می پردازد. و اقسام بیعت با آن امام بزرگوار را بیان می کند؛ از جمله بیعت قلبی، عملی و زبانی. از این میان، بیعت قلبی مقدمه بر بقیه و از اهمیّتِ بیش تری بر خوردار است.

در واقع این کتاب، تجدید بیعت با امام زمان را از مهم ترین اعمال، در قبال غدیر می داند؛ چون بیعت با سایر ائمه علیهم السلام که در گذشته صورت گرفته است. در پایان، آداب و شرایط بیعت را بیان نموده که شاملِ خلوص؛ یعنی تولّی و تبرّی و اجتناب از گناهان است.

مشخصات کتاب:

  • نویسنده: آیت الله میرزا محمّد باقر فقیه ایمانی
  • محقق: سید محمد موحد ابطحی
  • ناشر: عطر عترت، اصفهان

کتاب غدیر روز بیعت

معرفی کتاب:

در بخشی از این کتاب آمده است:
“از برترین اعمال در روز عید غدیر، تجدید بیعت با وجود مبارک و نازنین ولی الله المطلق، القائم بالصدق وبالحق، بقیه الله الاعظم حضرت حجه ابن الحسن العسکری(علیه السلام) است.

زیرا مهمترین امر، بعد از توحید و نبوت، امر ولایت ائمه اطهار و قبول آن است و بهترین روزها روز عید غدیر است. و خداوند هم اراده فرموده که در این روز، تجدید بیعت با امیرالمؤمنین(علیه السلام) انجام گیرد. پس بهترین و والاترین عملی که مؤمن در روز شریف غدیر باید انجام دهد، تجدید بیعت با امام و ولی زمان خودش است.

زیرا این بیعت با امام و ولی زمان یکبار در غدیر اتفاق افتاد، آنجا که پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمود: أَلاوَإِنَّی قَدْ بایَعْتُ الله وَ عَلِی قَدْ بایَعَنی وَأَنَا آخِذُکُمْ بِالْبَیْعَهِ لَهُ عَنِ الله عَزَّوَجَلَّ.(احتجاج جلد۱)

من با حضرت احدیت بیعت کرده ام و علی با من بیعت کرده است و من از طرف خدا (برای علی) از شما بیعت می گیرم. باید بدانیم این بیعت، تنها دست دادن با ولی خدا نیست بلکه منظور تسلیم بودن قلبی، زبانی وعملی است، چراکه اگر غیر ازاین باشد بیعت پیامبر(صلی الله علیه و آله) با خداوند معنائی نخواهد داشت.

برای مطالعه بیشتر در مورد غدیر و امیرالمؤمنین علیه السلام می توانید ” کتاب اسرار غدیر ” را مطالعه نمایید.
برای مشاهده کتابخانه خدمتگزاران اینجا کلیک کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن