او یک خدمتگزار بود نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

سيد ابوالحسن اصفهانی و ماجرای بزرگ مرديش

او یک خدمتگزار بود شماره 57

سيد ابوالحسن اصفهانی از بزرگ مردان در عصر غیبت امام عصر علیه السلام است.

با ما همراه باشید در مجموعه ی روایت های او یک خدمتگزار بود…. او یک خدمتگزار بود شماره 57 در مورد سيد ابوالحسن اصفهانی است.

زندگی بزرگ مرد شیعیان سيد ابوالحسن اصفهانی

 صفحات تاریخ در مورد زندگی بزرگ مرد شیعیان، کسی که تشرفات او محضر امام عصر” عجل الله فرجه” زینت بخش منابر و کرسی های وعظ و اخلاق است، چنین آورده: مرحوم سيد ابوالحسن اصفهانی در اوائل تحصيل، سخت در مضيقه مالى بود به حدى كه پس از اتمام هر كتابى ناچار مى شد آن را بفروشد و از پول آن، كتاب بعدى را تهيه كند!

ولى اين فقر مانع از ادامه تحصيل او نشد و هر روز به شكلى او را رنج مى داد و تعجب اينجاست، با اينكه خود به سختى زندگى مى كرد ديگران را برخود ترجيح مى داد. يكى از اساتيد عاليقدر قم نقل كرد كه روزى لحاف خود را براى فروش به لحافدوز سپرده بود، مردى كه فوق العاده مستحق بود به او مراجعه كرده و وضع زندگى خود را تشريح كرد. وى فرمود: به نزد لحافدوز برو و پول لحاف را بگير كه محتاج ترى!

در “وفيات العلما ” آمده است كه مرحوم شيخ آقا بزرگ اشرفى مى فرمود: در خدمت آقا سيد ابوالحسن اصفهانى بودم. از كوچه اى عبور مى كرديم، خرابه اى بود.

سيد رو به من كرده و فرمود: من با اهل بيتم مدت پانزده روز در اين خرابه مسكن داشتيم چون صاحبخانه ما به من گفت: “من راضى نيستم شما اينجا باشيد. ما ناچار آنجا را خالى و اينجا منزل كرديم تا اينكه خانه اى اجاره كرديم.”

ادامه دارد…


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا