معرفی کتاب محرم – کتاب بازخوانی برخی زوایای عاشورا

کتاب بازخوانی برخی زوایای عاشورا

کتاب بازخوانی برخی زوایای عاشورا در سه بخش با عناوین «تاریخ اسلام یا تاریخ مسلمین»، «حرکت امام حسین(علیه السلام) مأموریتی الهی» و «مسلم بن عقیل؛ سفیر امام حسین(علیه السلام)» به نگارش درآمده است.

نام کتاب : بازخوانی برخی زوایای عاشورا
نویسنده :بر اساس فرمایشات حضرت آیه الله شیخ محمد رضا جعفری

معرفی کتاب:

آنچه در این کتاب تقدیم می‌شود، مجموعه‌ای برگرفته از دو دهه منابر محرم سال‌های ۱۴۲۳ و ۱۴۲۴ قمری مطابق با سال‌های ۱۳۷۵ و ۱۳۷۶ که معظم‌له در مجالس عمومی بیان کرده‌اند. وی در این گفتارها، یافته‌های پژوهشی خود را به زبانی ساده و روان برای حاضرات در آن مجلس بازگفته‌اند.

قسمتی از کتاب :

بسم الله الرحمن الرحیم
قال رسول الله (ص) : ما تصدق الناس بصدقه مثل علم ینشر
مردم صدقه نداده‌اند بمانند علمی که منتشر کنند.

رسول رحمت ، از طریق دو یادگار ماندگار خود(قرآن و عترت) چشمه ای جوشان از علم الهی برای امت برجای نهاده تا دل و جان را از آن سیراب کنند. این سفره گسترده برکت خیز معنوی چنان است که هماره می توانیم لقمه معرفت از آن برگیریم و توشه راه خود و دیگران داریم.

اما این فریضت است نه محض فضیلت . یعنی وظیفه ای است که آن پیامبر مهرپرور بر دوش عالمان ربانی نهاده تا خوان احسان معنوی برای امت بگسترانند و همگان را بر این خوان نور بنشانند.

به سبب این امتیاز است که آنها را << قری ظاهره>> دانست که مردم را به << قری مبارکه >> میرسانند؛ و هم به سبب این جهاد است که خدای متعال فرمود: هل یستوی الذین یعلمون والذین لا یعلمون

شکر این نعمت بالای بی مانند ، به فرا گرفتن و یاد دادن است تا مقدمه ای باشد برای ایمان و ترویج و گسترش و دفاع از آن و عمل به آن. یعنی گستراندن نور در فضای ظلمت زده این جهان.

علامه محقق مربوط آیت الله علامه محمدرضا جعفری نجفی در شمال بزرگ مردانی است که بدین گونه زیستند عمر خوان احسان خاندان نور نشست ، بدان سان که هرگز خود را از آن سفره سیر و سیراب ندید.

او به راستی عامل بود به این حدیث شریف که امیرالمومنین علیه السلام به خاندان نور فرمود:

فانزلوهم باحسن منازل القران و ردوهم ورود الهیم العطاش

بازخوانی برخی زوایای عاشورا


دیدگاه خود را بیان کنید

5 × 2 =