آثار نوشتاری و اجرایی غدیربزرگسالغدیرمتنیمخاطبینمعرفی کتاب غدیرنوجواننوع محتوا

کتاب علی کیست ؟ – معرفی کتاب غدیر

کتاب علی کیست؟ – زندگی امیرالمومنین علی ابن ابیطالب علیه السلام

کتاب علی کیست نوشته فضل الله کمپانی زندگی حضرت علی علیه السلام را از زمان پیامبر اکرم روایت می‌کند. علی بن ابی طالب علیه السلام، امام اول شیعیان، صحابی، راوی، پسرعمو و داماد پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله،. وی همسر حضرت فاطمه سلام الله علیها و پدر و جد ۱۱ امام شیعه، کاتب وحی و چهارمین خلیفه از خلفای راشدین نزد اهل سنت است.

مشخصات کتاب

نام کتاب: ⁣کتاب علی کیست؟
مولف: فضل الله کمپانی
ناشر: دارالکتب الاسلامیه
موضوع: امیرالمومنین علی ابن ابیطالب علیه السلام


کتاب علی کیست


بخشی از کتاب علی کیست؟

علی بن ابی طالب (علیه السلام) در مکه به دنیا آمد، پدرش ابوطالب و مادرش فاطمه بنت اسد بود. در خانه محمد پرورش یافت و در حالی که حدود ده سال بیشتر نداشت، اولین مردی بود که دعوت محمد (صلی الله علیه و آله) به اسلام را پذیرفت و با او بیعت کرد.

علی زمانی که پیامبر در مکه اسلام را تبلیغ می‌کرد و مورد آزار و اذیت مشرکان قرار می‌گرفت، یار و مددکار او بود. هنگام هجرت محمد، علی به جای وی در بسترش خوابید تا نقشه قتل پیامبر را خنثی کند و او بتواند از مکه بگریزد؛ سپس امانات وی را ادا نمود و به همراه فاطمه زهرا، مادرش و زنی دیگر به مدینه هجرت کرد.

در سال دوم پس از هجرت محمد گفت که به فرمان خدا وی را به همسری دخترش فاطمه (سلام الله علیها) در می‌ آورد که حاصل این ازدواج چهار فرزند از جمله حسن و حسین (علیهماالسلام) بود. در طول دورانی که پیامبر اداره جامعه مسلمانان در مدینه را بر عهده داشت علی او را یاری می‌کرد و در تمام جنگ‌ ها به جز جنگ تبوک شرکت داشت.

همچنین وی حامل پیام‌ ها و دستورات او بود. محمد هنگام بازگشت از آخرین حج خود در غدیر خم، او را «مولای مسلمانان» معرفی کرد و مردم با او بیعت کرده و تبریک گفتند و این از دید شیعیان به معنی معرفی علی (علیه السلام) به جانشینی پیامبر است.

برای مطالعه و دانلود کتاب علی کیست؟ به pdf زیر مراجعه نمایید. 

برای دانلود کتاب علی کیست؟ کلیک کنید.

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا