او یک خدمتگزار بود غدیربزرگسالغدیرمتنیمخاطبیننوجواننوع محتواویژه غدیر خدمتگزاران

روایت ابوذر غفاری

ابوذر غفاری خدمتگزار امام زمان اش بود و حتی در تبعید دست از خدمتگزاری برنداشت.

او یک خدمتگزار بود شماره 39 در مورد ابوذر غفاری خدمتگزار امام زمان علیه السلام است. ابوذر غفاری در تبعید اهل تفکر بود که چگونه خدمتگزار امام زمانش باشد.

جناب ابوذر غفاری

همسرش تعریف می کرد که او حتی در تبعید دست از خدمتگزاری امام زمانش برنداشت… می گفت ابوذر در تبعید اهل تفکر بود که چگونه خدمتگزار امام زمانش باشد… کلاس قرآن برای اطفال برگزار می کرد و ذکر فضائل امیرالمومنین  علیه السلام که آیات قرآن مشهود است را برایشان می گفت تا به محبت علی و خاندانش علیهم السلام تربیت شوند…

ابوذر به معنای نامش ” پدر ذره ” بود ولی چنان کرد که او را ” ابوذر علی ” شناختند… ابوذر معصوم یا از سادات و بزرگان شهر نبود ولی چنان کرد که هنگام تبعید حضرت زهرا و حسنین علیهم السلام به بدرقه اش رفتند و برایش دعای خیر کردند چون ” ابوذر علی ” بود…

فضائل و مناقب ابوذر غفاری

پیامبر (صلی الله علیه و آله) خطاب به او می‌ فرماید: مرحبا یا ابوذر! تو از ما اهل بیت هستی. و یا در جایی دیگر درباره او می‌فرماید: آسمان بر کسی سایه نیفکنده و زمین، احدی را نپرورانده که راستگو تر از ابوذر باشد. رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در روایتی دیگر، ابوذر را در زهد و فروتنی مانند عیسی بن مریم (علیه السلام) توصیف کرده است.


برای مشاهده و مطالعه بیشتر در مورد امیرالمؤمنین علیه السلام، غدیر و همچنین مشاهده مقالات او یک خدمتگزار بود به لینک های زیر مراجعه نمایید.

فهرست او یک خدمتگزار بود   فهرست غدیر
دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا