آثار نوشتاری و اجرایی نیمه شعبانبزرگسالفایل تصویریمتنیمخاطبینمعرفی کتاب نیمه شعباننوجواننوع محتوانیمه شعبان

کتاب سپیده امید – معرفی کتاب نیمه شعبان

کتاب سپیده امید – کاوشی در  بحث مهدویت

کتاب سپیده امید مجموعه ای از سخنان اهل بیت و احادیث و آیه های از قرآن و سخنان بزرگان علم و اندیشه  در رابطه با امام عصر (علیه السلام) و غیبت و  ظهور ایشان به طور خلاصه جمع آوری شده است

مشخصات کتاب:

  • نام کتاب: سپیده امید
  • موضوع: کاوشی در بحث مهدویت
  • نویسنده: حسین اسحاقی
  • ناشر: مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

کتاب سپیده امید

مقدّمه مؤلّف

سلام بر تو ای طلوع تمامَتِ زیبایی! ای بلندای شکوهمند تمنّایی! ای همیشه مهربان و ای همیشه بیدار! سلام بر تو ای بقیه گرانقدر الهی! درود بر تو ای ذخیره بی همتای پیامبران! ای باب اللّه و ای حجت خدا!

درود بر تو ای وجه اللّه! ای نور خدا! ای حریم دارِ کبریایی و ای صراط مستقیم! ای میثاق خداوندی! ای وعده ازلی و ای پناهِ سرمدی! سلام بر تو ای کشتی نجات! ای ینبوع حیات! ای حجت معبود و ای وارث موعود! درود بر تو ای درهم کوبنده ستمگران! ای بر افرازنده پرچم ایمان و ای منتقم خون شهیدان! سلام بر تو ای حجت خدا در زمین! ای صاحب اختیار! ای ولی دلسوز و ای راهنما به اراده الهی! سلام بر تو ای بهارِ مردم و ای خوشیِ ایّام! ای مهدی امّت و ای قائم منتظر و ای عدل مُشْتَهَر!

سلام بر تو و بر نیاکان پاک زادتْ! سلام بر تو و بر دوستداران پاک نهادتْ که پیشانی شان آشنای سجده گاه نیاز است و در نیایش خویش، خواهشِ تو در سر دارند.

کی می آیی، ای صمیمیت پنهان! ای مدار زیبایی ها و بیداری ها! ای عزیز زمین و زمان! ای آشناترین حدیثِ دلدادگی! ای قدیمی ترین آرزوی دل های شیفته و پریش! دیرزمانی است که سینه های سوزان و چشم های گریانِ منتظرانْ بر جاده فَرَج! در انتظار طلوعت نشسته اند.

برای مشاهده کتابخانه خدمتگزاران اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا