آثار صوتی فاطمیهادعیه و زیارات فاطمیهبزرگسالسخنرانی صوتی فاطمیهفاطمیهفایل صوتیمخاطبیننوجواننوع محتوا

صدای فدک فاطمی ( فتح و اعطای فدک به فاطمه سلام الله علیها )

صدای فدک فاطمی –  روایت فدک به صورت فایل صوتی

درمقاله صدای فدک فاطمی شش فایل توضیح پیرامون اتفاق غصب فدک حضرت زهرا سلام الله علیها و سپس دفاع ایشان از غدیر، امیرالمومنین (علیه السلام) و فدک که حق ایشان بود در خطابه فدک  در اختیار خدمتگزاران فاطمیه قرار می گیرد .امید آنکه مورد استفاده باشد.

صدای فدک فاطمی – قسمت اول
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَة وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَ سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ
ایامی که در اون قرار داریم فاصله بین شهادت رسول اکرم (ص) و دخترگرامی ایشون حضرت فاطمه زهرا  (س) است این برهه تاریخی دورانی است که دربردارنده حوادث بسیار متعدد و مهمی است حوادثی که مسیر بشریت را برای همیشه تاریخ تغییر داد در همین دوران بود که….

لینک دانلود

صدای فدک – قسمت دوم
لَمّا أَجْمَعَ اَبُوبَکْرٍ وَ عُمَرٍ عَلی مَنْعِ فاطِمَةَ فَدَکاً وَ بَلَغَها ذلِکَ.
زمانی که ابوبکر تصمیم قطعی خودش را بر این گرفت که گرفتند که حضرت زهرا (س) را از فدک منع کند  و عامل و نیروی حضرت زهرا (س) را از فدک اخراج کرد و این خبر به ایشون رسید .
لاثَتْ خِمارَها عَلی رَأْسِهٰا وَلْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلی جُیُوبِهِنَّ وَ اشْتَمَلَتْ بِجِلْبابِهٰا وَ أَقْبَلَتْ فی لُمَّةٍ (یا لمةٍ) مِنْ حَفَدَتِها وَ نِساءِ قَوْمِهٰا
روسری را بر سر کردند و خودشان را در پارچه و چادر سرتاسری پوشاندند و در جمعی از زنانی که همراه ایشون بودند به راه افتادند ….

لینک دانلود

صدای فدک  – قسمت سوم
سخنم را با ستایش خدا آغاز می کنم ستایش آن که به سپاس و بخشش و بزرگی سزاوار تر است تمامی ستایش و سپاس ویژه خداوند نیکی و الهام است بر عطایای پیشین و….

لینک دانلود

صدای فدک فاطمی – قسمت چهارم
در ادامه ایشون به بیان مقام و منزلت خاندان وحی می پردازند و جملات بسیار زیبا و جالبی را بیان می کنند . می فرمایند : ما هستیم که یادگاران خداوند در میان شما هستیم . آن بقیه ای که …..

لینک دانلود

صدای فدک  – قسمت پنجم
وقتی پیامبر خدا (ص) از دنیا رفتند و خداوند ایشون را به جایگاه برگزیدگان خودش برد و وعده هایش را نسبت به او اتمام فرمود در میان شما خار نفاق پدیدار شد و لباس دینتان به کهنگی گرایید و…

لینک دانلود

صدای فدک – قسمت ششم
خطبه فدک با اعتراض شدید حضرت زهرا (س) به مردم و اعلام نارضایتی ایشون از عمل آنها و پناه بردن به درگاه خداوند متعال به پایان میرسد. آنجا که  حضرت می فرمایند که : سخنان امروزم به خاطر اینست که جانم بر لب رسیده و اندوهم عمیق شده و نیروی جانم کاسته شده .ایمان شما به سستی گراییده و ….

لینک دانلود

برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا