آثار نوشتاری و اجرایی غدیربزرگسالغدیرمتن ادبی و دکلمه غدیرمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوا

متن سپاسگزاری غدیر – نامه ای به فرزندان قهرمانان

متن سپاسگزاری غدیر (نامه به فرزندان مبارزان کرونا)

متن سپاسگزاری غدیر شامل هشت نامه به قهرمانان دوران کرونا می باشد، نامه برای فرزندان کسانی که با فداکاری به مردم خدمت می کنند. می توان این متن ها چاپ و همراه با یادبود غدیری به آنها هدیه داد.

فهرست مطالب متن سپاسگزاری غدیر

نامه برای فرزندانی که پدرشان متصدی  پمپ بنزین هستند
نامه برای فرزندانی که پدرشان  متصدی پاکیزگی شهر و شغل شریف پاکبانی است
نامه برای فرزندانی که والدینشان  از اعضای کادر درمانی بیمارستان ها هستند
نامه  به فرزندان پدر هایی که سوپر مارکت دارند…
نامه برای فرزندانی که پدرانشان پلیس هستند
نامه به فرزندانی که والدینشان کارمند هستند
نامه به فرزندانی که مادرشان سرپرست خانوار یا کارمند است..
نامه ای برای تمام مادران.


غدیر و نامه به قهرمان ها


متن سپاسگزاری غدیر شماره 1 – نامه برای فرزندانی که پدرشان متصدی  پمپ بنزین هستند

دوست نادیده ی من سلام! خواستم ازت تشکرکنم؛ به خاطر پدر مهربونت!

خواستم تشکرکنم، وقتی همه موندن توی خونه، پدر تو به خاطر رفاه ما، اومدن سرکار. جونشون رو در این شرایط کرونایی به خطر انداختن، تا ما با ماشین هامون، با خیال راحت به کارهای خیلی ضروریمون برسیم.

پدرت و همکارانشون حتی نمیذارن برای بنزین زدن ما از ماشین هامون پیاده بشیم و این یعنی” فداکاری”! من افتخار می کنم به پدر تو و به تمام همکارانشون.

میدونی دوست من!  ما همه مسئولیم برای سلامتی هم و به تو قول میدم؛  شخصا، جز برای کارهای خیلی خیلی مهم از خونه خارج نشم، تا تو دلت شور “پدر قهرمانت” رو نزنه!

آره، درست خوندی؛ “پدر قهرمان!” این روزها فهمیدم قهرمان ها فقط توی فیلم ها نیستند، اصلا آدم هایی با قدرت های جادویی  نیستند! قهرمان یعنی پدر تو، یعنی هر آدم مسئولیت پذیری که به خاطر رفاه مردم جونش رو به خطر میندازه.

کرونا باعث شد، من و همه ی مردم باورهامون به اطرافیانمون عوض بشه، تو هم به عنوان یک قهرمان به پدرت نگاه کن، افتخار کن! چون همه ی ما مردم بهشون افتخار می کنیم.

“ممنونم از خدا ” که چنین پدری داری. قدر پدرتو بدون و مطمئن باش ما برای سلامتیشون همیشه دعا می کنیم.

ایام عید غدیره، بزرگ ترین عید ما. به یقین، ” امام عصر” علیه السلام، همیشه حواسشون به پدر تو هست.حواسشون همیشه به همه ما هست و برامون دعا می کنند. بیا ما هم از امروز بیشتر برای نزدیک شدن فرجشون دعا کنیم.

“عید غدیر مبارک.”

در پناه امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام، همیشه سالم باشی.


متن سپاسگزاری غدیر شماره 2 – نامه برای فرزندانی که پدرشان  متصدی پاکیزگی شهر و شغل شریفشان پاکبانی است.

“مایه ی افتخارم هستی! نامه ای؛ از طرف دوست و همشهری‌ ات، که این روزها مثل هم، درگیر داستان کرونا هستیم.

به شما؛ که فرزند بزرگ مردی هستی،که شغلش مایه‌ی نجات مردم است، مخصوصا در این روزهای خاص! چون،  کارشان خدمتی متفاوت و لازم برای پاکیزگی شهرمان است. بابت قدردانی، از زحمات “خاص و ویژه” پدرت.

سلام دوست خوب من! امیدوارم این روزهای گرم تابستون، پر از حس و حال خوب و شیرین، همراه با سلامتی و افتخار باشه برات.

خواستم بدونی این روزها من کلی به پدرت افتخار کردم؛ چند بار که به اضطرار از خونم بیرون رفتم و خیابون های تمیز شهر رو دیدم، فهمیدم که خیلی از پدر ها هنوز مشغول کار هستند، و کار کردنشون حقیقتا “فداکاری” محسوب می‌شه، تو این روزها، که همه بخاطر اومدن  ویروس کرونا و برای حفظ جونشون، موندن تو خونه، پدرت بخاطر مردم شهر و کشورش، از خونه اومدن بیرون، تو دل این خطر، و جونشون رو گذاشتن کف دستشون

من به این می‌گم فداکاری، از خود‌گذشتگی! وقتی بخاطر پخش نشدن ویروس کرونا، از خونه اومدن بیرون و چیزهایی رو که می‌تونه عامل پخش شدن بیشتر این ویروس باشه رو هر روز جمع میکنن، یعنی خیلی مسئولیت پذیر هستن، خیلی خیلی.

ما به پدرت افتخار میکنیم، تو هم با تمام وجودت بهشون افتخار کن! اون روزی که ان شاء الله، شر ویروس کرونا، از سر کشورمون کم بشه و پیروز بشیم، بدون که بابات یکی از مؤثرترین افراد بوده تو این پیروزی. پدرت یک قهرمان واقعی، نه یک قهرمان توی فیلم های تخیلی.

ایام عید غدیر، عیدی که راه خوشبختی رو پیامبر مهربونمون حضرت محمد صلی الله علیه و آله، با “معرفی حضرت علی علیه السلام” و تبعیت  از ایشون به ما نشون دادن.

بیا امروز با هم برای نزدیک شدن فرج امام زمانمون، آخرین فرزند حضرت علی علیه السلام دعا کنیم. امام زمانی که همیشه حواسشون به همه ما هست و برامون دعا می کنند.

عید غدیر مبارک.


متن سپاسگزاری غدیر شماره 3 – نامه برای فرزندانی که والدینشان  از اعضای کادر درمانی بیمارستان ها هستند

از طرف یک شهروند ساده در همسایگی ات  به فرزند یک قهرمان درمانگر

سلام دوست خوبم! میدانم که چند وقتی ست، عزیزت را ندیده ای و دلتنگی. راستش من هم از این دلتنگی ات سخت دلتنگ شده ام. موضوعی هست که باید بدانی! برای همین برایت نامه نوشتم.

از بچگی همه برایمان از قصه ی قهرمان ها و پهلوان ها گفته اند. بچه تر که بودم یک قهرمان در ذهنم فردی چهار شانه و قد بلند و سنگین وزن می آمد.

زمان گذشت و کمی بزرگتر شدم با فیلم هایی که دیده بودم ،گفتم نه! قهرمانان حتما باید عجیب و غریب باشند مثل مرد عنکبوتی و بت من، پرواز کنند و بقیه را با نیروی ماورا الطبیعه و عجیب و غریب، نجات دهند . کمی گذشت تا فهمیدم آنها شخصیت های خیالی و پوشالی و الکی هستند. زمان گذشت و گذشت.

این روزها در این شرایط سخت، بهتر از هر زمانی گمشده ام را پیدا کردم و با تمام وجود معنای قهرمان واقعی را فهمیدم. چقدر خوشحالم که در شهری زندگی می کنم که در همسایگی ام یک قهرمان مثل تو و مادر وپدرت زندگی می کنند، این روزها فهمیدم چقدر غافل بودم !

قهرمان من یک نفر با لباس های سفید معمولی ست. ولی قلبی بزرگ و مهربان دارد، آنقدر مهربان که نمی توان توصیفش کرد،  قهرمان من یکی دقیقا شبیه توست.

فرزند قهرمان! تو هم قهرمانی که با صبرو لبخند، این روزها را تحمل می کنی و تو هم شریکی در این امر عظیم، که کنار یک فرشته قرار گرفته ای، فرشته ای برای حفظ جان انسان ها.

که با تمام وجودش زندگی می بخشد، حال کلام خدارا در آیه ی ۳۲ سوره مائده بهتر می فهمم.

مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا سوره مائده / 32

“هر کس نفسی را حیات بخشد  (از مرگ نجات دهد)  مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده.”

ارزش کار مادرت و پدرت به وسعت دنیاست و آن ها با نجات حتی یک نفر گویی کل آدم های دنیا را نجات داده اند. من قهرمانم را پیدا کرده ام، روی همین کره خاکی، با لباس های سپید معمولی،که با تلاششان دل خدا و حجت خدا را شاد کردند و در آخر تو را به خدا می سپارم وبهتربن خلقش بر روی زمین یعنی امام زمان مهربانمان،  یعنی همون کسی که توی روز عید غدیر خدا اونو به ما معرفی کرد.

یعنی همون فرزند امیرالمومنین مولای مهربونمون، که خدا در روز غدیر  سفارش کرد که تنها راه خوشبختی بودن با ایشونه! راستی میدونی او از پدر و مادر خودمون هم مهربانتره!؟ مطمئنم امام زمان  همه ی حواسش به تو هست و به تو افتخار می کند.

عید زیبای غدیرت مبارک. در پناه امیرالمومنین علی علیه السلام، شاد و سربلند باشید.


غدیر و قدر دانی از کادر درمان 1


غدیر و قدر دانی از کادر درمان 2


متن سپاسگزاری غدیر شماره 4 – نامه به فرزندان پدر هایی که سوپر مارکت دارند.

فرستنده: شهرونده محله ی ما
گیرنده: فرزند عزیز سوپر مارکت محله

عزیز جانم!

می دانم که در این بحران دل کوچکت بی صبرانه  برای پدرت می تپد. و چه پر افتخار پدرت به مردمان شهر خدمات می دهد، آن هم زمانی که همه خود را در خانه حبس کرده‌اند.

اما هیچ نگران نباش! من می دانم که خدای  مهربانمان!  خوبی ها و  از خود گشتگی های پدر ت را می‌بیند، که چطور  برای تامین احتیاجت مردم جان خود را به خطر انداخته  و در این شرایط که همه از ترس در خانه هایشان هستند، او قهرمانانه مشغول کار است.

او با این کارش اضطراب و استرس نبود امکانات در این شرایط را از قلبها دور می کند! و تو فرزند یک قهرمانی! و ما از تو  و خانواده ات از صمیم قلب ممنونیم.

و تاج این افتخار را بر سرت بگذار که از میان این خلق یکی از  بهترین آنان پدرت توست. اینک برایت یک هدیه ی زیبا دارم: مهمتر  از همه این که:  امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام که این روزها ی عید غدیر رنگ بوی ایشان را دارد به داشتن همچنین شیعیانی مثل تو و پدرت افتخار می کنند.

هدیه ی بعدی  من به تو در این روز زیبا؛  بزرگترین عید شیعیان یعنی عید غدیر این است که در هر زمان و مکان که خواستی؛ اگر  با توجه، نامی را صدا بزنی، وارث غدیر امام زمان علیه السلام را می گویم. وارث همه ی خوبی ها و مهربانی های پدرانش.

اگر حضرت را ” ابا صالح المهدی علیه السلام ” را به نام صدا بزنی، همیشه می شنوند، می بینند و صدایت را می‌ شنوند. پاسخ می‌گویند و تنهایت نمی گذارند.

عید غدیر مبارک!


متن سپاسگزاری غدیر شماره 5 – نامه برای فرزندانی که پدرانشان پلیس هستند

از طرف یک شهروند ساده در همسایگی شما؛ برسد به دست فرزند یک پلیس

سلام دوست خوبم

امیدوارم در این روزها حالت خوب باشد و همه اعضای خانواده ات سلامت باشند. من اگر چه تو را نمی‌ شناسم، تنها می دانم که فرزتد یک پلیس هستی. شنیده ام که کار پدرت، کار سختی است، شنیده ام در این روزهای بیماری که همه ما با ماندن در خانه خود را از هر خطری دور می کنیم، پدر تو قهرمانانه برای حفظ امنیت و نظم شهر، هنوز سر کار می‌ رود.

اینها را تنها شنیده ام، ولی هرگز از نگرانی ها و دلشوره هایت در نبود پدر، خبری ندارم. از روزهایی که دلت برایش تنگ شده و در تنهایی با خودت برای سلامتی اش دعا کرده ای و اشک ریخته ای، یا وقتی با شنیدن صدایش از پشت تلفن به ناگاه بغضت شکسته،  به راستی من از هیچ یک از اینها خبری ندارم.

اما می دانم پدرت مایه افتخار همه شهرمان است و در برابر بزرگی و از خود گذشتگی اش سر تعظیم فرود می آورم و قدردان زحماتش هستم و از خداوند برایش سلامتی و موفقیت طلب می کنم.و فطعا پدرت یک قهرمان است و مطمئنم پدر تو از کسانی هستندکه حضرت علی علیه السلام، به چنین شیعه ای افتخار می کند.

و می دانم تو و بقیه اعضای خانواده ات در قهرمانی و فداکاری پدرت سهیم هستید، پس از تو هم تشکر می‌کنم و هر کجای این شهر که هستی برایت آرامش و لبخند و سلامتی آرزو می کنم.

راستی عیدت مبارک، بزرگترین عید شیعیان یعنی غدیر! از امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام، همان بزرگ مردی که این روزها به نام ایشان است می خواهم که به ازای همه لحظاتی که از پدرت دوربودی و غمگین، برایت پدری کند و تو را به همه خواسته هایت نزدیک کند.

که پیامبر فرمودند من و علی پدران این امتیم!  لبخند مهربانانه و پدرانه ی امیرالمومنین نثار تو و خانواده‌ ی فداکارت

دوست نادیده، دوستت دارم.

عید غدیرت مبارک


متن سپاسگزاری غدیر شماره 6 – نامه به فرزندانی که والدینشان کارمند هستند

از طرف یک شهروند ساده به فرزند یک کارمند

سلام دوست خوبم!

امسال، سال متفاوتی رو شروع کردیم! بهار امسال با عید نوروز آمد و شکوفه ها و یک مهمان ناخوانده ! و هنوزم که وسط تابستونه نرفته! یه مهمون خیلی خیلی کوچیک که دنیای به این بزرگی رو زیر و رو کرد. نه فقط دنیا،که باورهای مارو هم زیرو رو کرد.

همه “قدر دان” نعمت هایی شدیم که حتی فکرشم نمی کردیم نعمت باشند، دورهمی ها، دید و بازدید ها، خرید رفتن و تاکسی و مترو سوار شدن ها، و هزارتا نعمت دیگه.

کرونا دنیای باورهای مارو هم بهم ریخت! “قهرمان ها” واقعی شدند، این روزها دیگه قدرت های جادویی فیلم ها جذاب نیستند. این روزهای سخت کرونایی، “پدر” شما، شد قهرمان ما!

پدری که می تونست مثل من و امثال من بمونه تو خونه اما برای رفاه ما مردم، برای متوقف نشدن کارهای کشور، با روحیه و امید هر روز داره میرن سرکار.

ما به پدرت “افتخار” می کنیم، تو هم افتخار کن، وقتی وزیر و وکیل و جراح زیبایی و خیلی های دیگه تو خونه هستن، پدر تو هم چنان مسئولانه میره سرکار و این نهایت مسئولیت و مهربونیه و درآخر شما را می سپارم به امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام، که این روزهای عید غدیر به ایشون منتسب هست و قلبشون سرچشمه ی مهربونی هاست.

ما با امید برای پدرت و همکارانشون دعا می کنیم، و به یقین امام عصر علیه السلام که وارث غدیرند و فرزند امیرالمومنین علیه السلام، هم حواسشون به پدرت هست و دعاشون می کنن و چه نعمتی بالاتر از “دعای امام زمان”

ممنونم از تو و از مادرت، از تمام خانواده ات، ممنونم از پدر قهرمانت.

عید غدیر مبارک !


متن سپاسگزاری غدیر شماره 7 – نامه به فرزندانی که مادرشان سرپرست خانوار یا کارمند است

از طرف یک شهروند ساده به فرزند یک قهرمان

سلام دوست مهربان من!

“مادر ها” همیشه مهربانند و همیشه  قهرمان. اما گاهی بعضی از مادرها، مثل مادر تو، قهرمان ترند. قهرمان تر از خیلی های دیگری که نام قهرمانی را یدک می کشند.

مادر تو، سرپرست خانواده است.! مادر تو در این روزهای کرونایی که تمام مردم در خانه هایشان هستند برای رفاه تو، برای عقب نماندن کارهای کشور، برای رفاه ما، به سر کار می روند.

با امید، با آرامش! راست می گویند؛ *بهشت* زیر پای مادران است. این روزها که ایام عید غدیر است؛ می دانم خیلی نگران سلامتی مادرت هستی. اما باور کن که حضرت علی علیه السلام به داشتن شیعه ای مثل مادرت افتخار می کنه!

“دعای امام زمان” یعنی وارث غدیر یعنی همون امام مهربونی که خدا تور روز غدیر ما رو به اون سفارش کرده پشت سر مادرتوست، و ما هم همیشه دعاگو و قدران مسئولیت پذیری مادرت هستیم!

“مادرها” همیشه دنیارا جای بهتری میکنند برای *زندگی* !

مادرت قهرمان ماست قدرش را بدان عید غدیرت مبارک.


متن سپاسگزاری غدیر شماره 8 – نامه ای برای تمام مادران

سلام به تمام مادران مهربان!

سلام به “مادر خوبم”! همه ی اعیاد و تعطیلات، برای همه مرخصی است و تعطیلی، حتی  مدارس و دانشگاه ها هم تعطیل می شوند. گویی آن روزهای تعطیلی دنیا برای مردم سرزمینم  آرام می شود،  اما “تو” اگر شاغل هم باشی، باز هم تعطیل نمی شوی!

تو مادر خانواده ای، “قلب” خانواده ای، همه چیز خانواده، نه ! درست تر بگویم؛ تو مهربان همه چیز دنیایی. می دانم این روزهای کرونایی برایت سخت تر از تمام روزهای گذشته است، درس بچه ها، تمام کارهای خانه، بگو مگو های اعضا خانواده، همه چیز، بیشتر و بیشتر روی دوش توست.

واما تو؛ باز هم “لبخند” میزنی و ” شکر”می کنی که همه ی خانواده  هنوز به لطف امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام و “امام زمانمان” علیه السلام کنار هم هستیم.

مهربان مادر من! می خواهم بدانی من و تمام فرزندان این سرزمین قدر دان محبت هایت هستیم. ما دختران حتی اگر مادر شویم، ما پسران حتی اگر پدر شویم بازهم همیشه عمرمان “مادر” می خواهیم.

تو قهرمان من، تو قهرمان دنیایی شکر که تورا دارم، عید غدیر بر شما مبارک دوستت دارم! ای کسی که محبت قلبی به مولای غدیر را از تو دارم.

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا