آثار صوتی نیمه شعبانبزرگسالسخنرانی صوتی نیمه شعبانصوت تذکری نیمه شعبانفایل صوتیمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزارانیاقوت نیمه شعبان

یاقوت 103 تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

یاقوت 103 قاب ایام پر است از تصاویر روزگاران سخت و دردهای جانکاه؛ و دعا برای ظهور، روزنی است از تصویر فردایی سبز و روشن…

📌 یاقوت 103
دعای مهربانترین پدر…
پدرجان دعایمان کن…

یه بخشی از فرمایشات امام صادق علیه السلام مربوط به معارف الهیه است از معالم مبدا و معاد حقایق هستی یه بخشی از فرمایشات امام صادق علیه السلام بخش مهمی فقه هست.

اینم یه بخشه یک مسئله بسیار مهم که امام صادق علیه السلام تاکید داشتند و ما را آگاه کردن جریان غیبت امام زمان علیه السلام احوالات آخرالزمان و غصه ها غم ها مصیبت هایی بر سر شیعه خواهد آمد هشداره عمران می شنید و امام صادق علیه السلام می فرمود یکی یکی نشانه های ظهور را هر زمان که دیدی از بین رفتن حق و طرفدارانش را و پر شدن جهان از جور و ستم را و دیدی به قرآن نسبت می‌دهند.

آنچه را که در او نیست و توجیه می کنند آیاتش را برمعیارهای هوا و هوس و دیدی که مردمان آشکارا ربا می خورند و کسی سرزنششان نمی کند و دیدی که صاحب مال از صاحب ایمان عزیز تر است و دیدی که مردم برای کارهای خلاف انتظار شب را نمی‌کشند بلکه در روز روشن گناه می‌کنند و دیدی که توان انکار نیست.

اهل ایمان را در برابر منکرات جز با قلبشان و دیدی قمار و معامله آشکار و بی مانع شراب را و امرار معاش زنان و مردان از تن فروشی را و دلچسب شمردن غیبت و کسب روزی با کم فروشی و رقابت در خوردن مال حرام را و دیدی که نماز میخواند نمازگزار برای خودنمایی و افترا می زند پسر به پدر و نفرین میکند.

پدر و مادرش را و انتظار می کشد مرگشان را و خوشحال است از یتیم شدن به خاطر رسیدن به ارثو دیدی که بر مردم سخت است، روزی که در آن مرتکب نشوند معصیتی همچون خوردن حرام و نوشیدن شراب و کم فروشی را وهم و غم مردم شکم چرانیست و شهوترانی و دیدی که امر و به تقوا می کنند بر فراز منبر ها اما خود عمل نمی کنند.

بعد از بیان نشانه‌ها وقت تجویز نسخه نجات بود امام دعا معرفی کرد شرط ایمنی ایمان از آشوب آخرالزمان را فرمود: اگر در چنین زمانه ای بودی بر حذر باش و بترس بدان که به خشم خدا گرفتارند مردمان آن دوران و از او مهلت یافته‌ اند تا مدتی معلوم در آن زمان مواظب خویشتن باش و کوشش کن که همرنگ جماعت نشویم در آن دوران…..

جهت اطلاع از ادامه متن به فایل صوتی زیر مراجعه کنید.

دانلود فایل صوتی

فهرست مقالات یاقوت

برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا