فهرست ادعیه

فهرست ادعیه و معرفی کوتاهی از دعاهای که توصیه به خواندن آنها شده است

خدای متعال در قرآن می فرماید: ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُم.
بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را. سوره غافر / 60

یکی از راه های درخواست کردن از خدای عزوجل دعا کردن است، چنانچه در روایت آمده است: “الدعا مخ العباده” دعا کردن مغز و باطن عبادت است. در این فهرست ادعیه ما به تفکیک مناسبت ها، دعاهایی را برای توسل و تضرع به خدای متعال جمع آوری و در خدمت شما بزرگواران قرار داده ایم.

ان شاءالله با این دعاها راهی به سوی معرفت و محبت خدای عزوجل و اولیاء اش داشته باشیم و از یاران و همراهان ائمه طاهرین علیهم السلام باشیم.

التماس دعای فرج


مجموعه ادعیه مهدوی

زیارت خاصه امام زمان علیه السلام (جهت خواندن و گوش دادن کلیک نمایید.) از دعاهایی که به طور خاص در زمان غیبت توصیه به خواندن آن شده است. بر اساس منابع روایی و دینی اوقاتی که به حضرت امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) اختصاص دارد.
زیارت امام عصر علیه السلام در روز جمعه (جهت خواندن و گوش دادن کلیک نمایید.) شایسته است که در روز جمعه صلوات کبیر را بخوانى.
صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانی (یاقوت 2): از مولاى ما حضرت مهدى (عجل الله تعالی فرجه) روایت شده و حتى اگر تعقیب روز جمعه را به جهت، عذرى نتوانستى بخوانى، هرگز این صلوات را ترک نکن.
دعای سمات: خواندن این دعا در آخرین ساعات روز جمعه و شب‌ های شنبه مستحب است.
دعای عهد: از حضرت صادق علیه السلام روایت شده: هر که چهل صبحگاه این عهد را بخواند، از یاوران قائم علیه السلام ما باشد، و اگر پیش از ظهور آن حضرت از دنیا برود، خدا او را از قبر بیرون آورد، که در خدمت آن حضرت باشد، و حق تعالی بر هر کلمه هزار حسنه به او کرامت فرماید، و هزار گناه از او محو سازد.
دعای ندبه: مستحب است دعاى ندبه را در چهار عید، یعنى فطر و قربان و غدیر و روز جمعه بخوانند.
زیارت آل یاسین: از زیارت‌نامه‌ های مشهور امام زمان علیه السلام است که با جملۀ «سلامٌ عَلی آلِ یاسین» آغاز می‌شود.
قرائت چهل دعا تا نیمه شعبان: طرح قرائت چهل دعا تا نیمه شعبان به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور حضرت ولیعصر علیه السلام
دعای عصر غیبت امام زمان علیه السلام: از دعاهایی که در زمان غیبت توصیه به خواندن آن شده است.
دعا برای ظهور امام زمان ارواحنا فداء پس از نمازهای واجب: این دعا (رَضیتُ بِاللَّهِ رَبّاً، وَبِالْإِسْلامِ دیناً) از امام جواد علیه السلام روایت است که بعد از هر نماز آن را بخوانید.
دعای سلامتی امام زمان علیه السلام: یکی از دعاهای مناسب برای قنوت همه نمازها، دعایی است که ائمه طاهرین علیهم السلام خواندن آن را به ما سفارش کرده اند.
دعای قنوت نماز جمعه: حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام برای اصلاح و تعجیل ظهور امام زمان علیه السلام توصیه به خواندن این دعا در نمازهای روز جمعه کرده اند.
دعای فرج امام زمان علیه السلام: یکی از دعاهایی که برای ظهور امام زمان علیه السلام وارد شده، دعای فرج (الهی عظم البلاء) است
زیارت روزانه امام زمان علیه السلام: زیارتى است که هر روز بعد از نماز صبح مولاى ما صاحب الزمان علیه السلام به آن زیارت کرده مى ‏شود.
دعای امام زمان علیه السلام (اللهم ارزقنا توفیق الطاعه): کفعمى در کتاب «مصباح» این دعای امام زمان علیه السلام را آورده است. و این دعا در مفاتیح الجنان شیخ عباس قمى هم آمده است.


مجموعه ادعیه غدیری

زیارت امین الله: متن کامل زیارت و ترجمه به همراه کلیپ تصویری قرائت زیارت (جهت گوش دادن و خواندن کلیک کنید)
خطابه ی غدیر: با ترجمه فارسی و انگلیسی
ختم خطبه غدیر مقدمه:ختم خطبه غدیر در هشت بخش شامل شرح، متن، فایل صوتی خطابه غدیر در دسترس شما بزرگواران قرار گرفته است. 
ختم خطبه غدیر بخش اول : به یگانگی و صفات خدای متعال اشاره دارد.
ختم خطبه غدیر بخش دوم : پیامبر فرمودند: که خدای متعال بر من وحی فرمود؛  اگر آنچه بر من نازل فرموده ابلاغ نکنم، رسالتش را انجام نداده‌ ام.
ختم خطبه غدیر بخش سوم : به ابلاغ رسمی امامت امیرالمؤمنین و ائمه علیهم السلام اشاره دارد. 
ختم خطبه غدیر بخش چهارم : در مورد بلند کردن و معرّفی امیرالمؤمنین علیه السلام و تأکید بر مسأله‌ ی امامت اشاره دارد.
ختم خطبه غدیر بخش پنجم : به غصب خلافت و کارشکنی‌ های منافقان اشاره دارد. 
ختم خطبه غدیر بخش ششم : به پیروان و دشمنان اهل بیت علیهم السلام اشاره دارد.
ختم خطبه غدیر بخش هفتم : به موعود غدیر، حضرت مهدی علیه السلام، و طرح موضوع بیعت، و احکام اسلام، حلال و حرام اشاره دارد. 
ختم خطبه غدیر بخش هشتمبه بیعت رسمی و همگانی، اشاره دارد.


مجموعه ادعیه حسینی

زیارت عاشورا: امام صادق علیه السلام فرموده: هرکس بوسیله خواندن زیارت عاشورا، جدم حسین علیه السلام را زیارت کند (چه از راه دور یا نزدیک) به خدا قسم خداوند هر حاجت مادی و معنوی داشته باشد به او می دهد. (جهت گوش دادن و خواندن کلیک کنید)
زیارت اربعین: زیارت‏ امام حسین‏ علیه السلام به ویژه در روز بیستم ماه صفر که اربعین آن حضرت است، فضیلت بسیاردارد. زیارت اربعین که در این روز مستحب است.
زیارت ناحیه مقدسه: علاّمۀ مجلسى رحمه الله در «بحار الأنوار» مى‏ گوید: شیخ مفید رحمه الله روایت کرده است: هر گاه خواستى امام حسین علیه السلام را در روز عاشورا زیارت کنى، نزد آن حضرت بایست، و زیارت ناحیه مقدسه را بخوان.


مجموعه ادعیه فاطمی

حدیث کساء: «در هر محفلى که شیعیان و علاقه مندان ما این حدیث را بخوانند، رحمت الهى بر آنان نازل مى شود، فرشتگان براى آنها استغفار مى کنند، اندوهِ غم زدگان برطرف مى شود و حاجات روا خواهد شد». (برای گوش دادن و خواندن کلیک کنید)
زیارتنامه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها: زیارتنامه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به همراه ترجمه مورد استفاده در ایام فاطمیه و سوگواری این بانوی بزرگوار اسلام
خطبه فدکیه: خطبه فدکیه حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) شامل متن و ترجمه به همراه فایل صوتی و فایل های متنی و پاورپوینت جهت توضیح خطبه، محل و غصب فدک می باشد.
ختم خطبه فدک (همراه با شرح خطابه فدک): ختم خطبه فدک در دوازده بخش شامل شرح، متن، فایل صوتی خطابه فدک در دسترس شما بزرگواران قرار گرفته است. (برای مشاهده ختم خطبه فدک کلیک نمایید)
ختم خطبه فدک بخش اول (همراه با شرح خطابه فدک) : در این بخش به این قسمت اشاره دارد از عبد الله بن حسن که: وقتى ابوبکر و عمر براى منع حضرت زهرا علیها السّلام از فدک، همدست شدند.
ختم خطبه فدک بخش دوم (همراه با شرح خطابه فدک): در این بخش حضرت فاطمه علیها السلام در مورد اسلام، قرآن و حلال و حرام و شجاعت و دلاوری امیرالمومنین علیه السلام فرموده اند.
ختم خطبه فدک بخش سوم (همراه با شرح خطابه فدک): در این بخش حضرت زهرا سلام الله علیها به ظلم و ستم و پیمان شکستن بعد از رسول خدا صلی الله علیه و آله اشاره می فرمایند.
ختم خطبه فدک بخش چهارم (همراه با شرح خطابه فدک): در این بخش حضرت فاطمه علیها السّلام گروه انصار را مخاطب قرار داده است.
ختم خطبه فدک بخش پنجم (همراه با شرح خطابه فدک): این بخش پاسخ ابوبکر عبد الله بن عثمان پس از سخنان فاطمه علیها السّلام در آن جمع است.
صلوات خاصه حضرت زهرا سلام الله علیها : به همراه متن و فایل صوتی برای شما بزرگواران در این مقاله جمع آوری شده تا در ایام فاطمیه در مراسم های خود استفاده نمایید.
خطبه فدک به زبان فارسی(برای مطالعه کلیک نمایید)
خطبه فدک به زبان ترکی (Fadak’ın Vaazı)
خطبه فدک به زبان انگلیسی (Khetabe Fadak)
خطبه فدک به زبان عربی (خطبه فدک)
خطبه فدک به زبان فرانسه (Sermon de Fadak)


مجموعه ادعیه دیگر مناسبت ها

زیارتنامه امام رضا علیه السلام: متن کامل زیارتنامه امام رضا علیه السلام به همراه تصاویر (برای گوش دادن و خواندن کلیک کنید)
دعای ابوحمزه ثمالی: متن و صوت دعای ابوحمزه ثمالی (همراه با ترجمه فارسی و انگلیسی)
شرح دعای ابوحمزه ثمالی: شرح دعای ابوحمزه ثمالی به‌ مدت حدود ده دقیقه، و بعد از آن قرائت متن دعا همراه با ترجمه فارسی و انگلیسی می باشد.
خطبه شعبانیه: نام خطبه ای ست که پیامبر صلی الله علیه و آله در آخرین جمعه ماه شعبان برای ورود به ماه رمضان ایراد فرمودند. و برکات و فضیلت های ماه خدا را بیان کردند.
دعای افتتاح: از دعاهای شب‌ های ماه رمضان است که  محمد بن عثمان از نایبان خاص امام زمان علیه السلام آن را نقل کرده است.
رمضان ماه قرآن (متن سی جزء قرآن کریم): طرح ختم قرآن به نیت سلامتی امام زمان علیه السلام در رمضان ماه قرآن (برای خواندن و گوش دادن کلیک کنید)
صلوات شب جمعه: صلوات بر محمّد و آل محمّد در شب جمعه با هزار کار نیک برابر است و هزار گناه را پاک می‌ کند.
آیاتی برای حفظ از بلا: طبق روایات معتبر و توصیه بزرگان، برخی از ادعیه‌ ها و آیاتی برای حفظ از بلا، بیماری و گرفتاری و… توصیه شده است.
آیت الکرسی: در روایات اهل بیت علیهم السلام تاکید بسیاری بر تلاوت آیت الکرسی شده است و آثار فراوانی برای آن بیان شده است.
دعای بعد از تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها: هرگاه برایت حاجتى بود، به رسول خدا پناه ببر، و دو رکعت نماز بخوان و بعد این سلام را بخوان.
صلوات بعد از نماز ( صلوات کلید بهشت ): اهمیت صلوات بعد از نماز های یومیه تا به جایی است که موجب برآورده شدن حاجات دنیوی و آخروی می شود.
دعای امام سجاد علیه السلام برای پدر و مادر: یکی از مباحثی که در قرآن و روایات بر آن تأکید شده مسئله احسان به والدین است که امام سجاد علیه السلام در صحیفه سجادیه، دعای بیست و چهارم را برای پدر و مادر قرار داده اند.


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران
دکمه بازگشت به بالا

خرید اینترنتی جدیدترین محصولات عید غدیر

 

+ هدیه: پوستر رایگان

 

محصولات غدیر