تابلو مصور غدیر 98

تابلو مصور غدیر 98

تابلو مصور غدیر 98 - Ghadir jpg mosavar ghadir 98 1
جهت مشاهده تصویر در اندازه کامل روی تصویر کلیک نمایید.

1. توی این دنیا هرچی جای خودش رو داره و نمیشه با چیزی دیگه ای جایگزینش کرد. مثلاً توی مغز ما قسمت کوچکی وجود داره که بهش میگن ماده سیاه. البته سیاه نیست و در واقع رنگش خاکستری تیره است! این قسمت اینقدر کوچیکه که در نگاه اول شاید فکر کنید بود و نبودش خیلی فرقی نمی کنه.

اما خوبه بدونید اگر موقع تولد خدا این قسمت رو توی مغزمون نمیذاشت، وقتی می خواستیم کاری رو انجام بدیم، هیچ دستوری از مغزمون صادر نمی شد و در نتیجه قادر به انجام هیچ کاری نبودیم. اونوقت بود که تبدیل می شدیم به یک گل رز. یا هر گل دیگه ای که دوست دارید. چون مثل یک گل ساکت و آرام و بی حرکت بودیم. پس مراقب ماده سیاه مغزتون باشید، چون هیچ جایگزینی نداره.


تابلو مصور غدیر 98 - Ghadir jpg mosavar ghadir 98 2
جهت مشاهده تصویر در اندازه کامل روی تصویر کلیک نمایید.

2. جالبه بدونید این قاعده عدم جایگزینی توی طبیعت هم وجود داره. مثلاً همین امواج الکترومغناطیسی، که خیلی از ابعاد مختلف زندگی ما به کمک اونها انجام میشه. تمام موبایلها و ریموتها به کمک این امواج کار میکنن. از اون مهمتر تابش نور، چه طبیعی مثل خورشید و چه مصنوعی مثل نور لامپها وابسته به این امواجه.

جالبه بدونید اگر یک روز یک آدم فضولی پیدا بشه و دستگاهی اختراع کنه که بتونه فقط یک درصد، حتی کمتر از یک درصد حرکت بارهای این امواج رو تغییر بده از اون روز به بعد دیگه اصلاً چیزی به نام امواج الکترو مغناطیسی و در نتیجه نور و گرما وجود نخواهد داشت. دنیا در تاریکی مطلق فرو میره، زمین یخ میزنه و نسل بشر منقرض میشه.

بله حتی کمتر از یک درصد جا به جایی اونم در یک جزء از این همه پدیده هایی که دو رو بر ماست، میتونه نسل بشر رو منقرض کنه.


تابلو مصور غدیر 98 - Ghadir jpg mosavar ghadir 98 3
جهت مشاهده تصویر در اندازه کامل روی تصویر کلیک نمایید.

3. جاذبه از اون پدیده هایی که هیچ وقت دیده نمیشه. برای همینم ما قدرش رو نمی دونیم. اما اگر فقط یک روز، – یک روز که خیلی زیاده – حتی چند دقیقه جاذبه از بین بره می دونید چه اتفاقی میفته؟ اونوقت حتی یک لیوان آب خوش هم از گلومون پایین نمیره. گلاب به روتون دستشویی نمی تونیم بریم چون جاذبه ای نیست که خلاصه …. بیشتر توضیح ندم. البته قبل از اینکه به فکر دستشویی باشیم باید خودمون رو به یک جای محکم وصل کنیم چون همه چیز از جمله درخت ها، آب دریاها، تمام اشیاء و حتی خونه ها به سمت فضا حرکت می کنن.

اگر بتونیم برای این ماجرا هم فکری بکنیم، باید بگم در عرض چند لحظه زمین از مدار خودش خارج میشه و بسته به شانسمون یا به سمت خورشید میره و ما جزغاله می شیم یا اونقدر از خورشید دور می شیم که یخ میز نیم. پس باید بگیم چه خوبه که خدا حواسش به همه چیز هست و اگرنه دنیا از هم می پاشید. خدایا ممنون که جاذبه از بین نمیره، چون نمیشه با هیچ چیز دیگه ا ی جایگزینش کرد.


تابلو مصور غدیر 98 - Ghadir jpg mosavar ghadir 98 4
جهت مشاهده تصویر در اندازه کامل روی تصویر کلیک نمایید.

4. از این دست مثالها توی زندگی ما خیلی زیاده. توی خلقت، ابر و باد و مه و خورشید فلک دارن به خوبی کار میکنن، خوشبختانه ماده سیاه مغز ما فعاله، امواج الکترومغناطیسی کم و زیاد نشدن و جاذبه هم برقراره. چون بشر توی اونها دست نبرده. اما جاهایی که بشر خلاف خواست خدا شروع به تغییر کرده، زندگی انسانها دچار چالش شده.

مثلاً آلودگی هوا و در نتیجه تغییرات آب و هوایی و گرم شدن بیش از حد زمین و آب شدن یخ قطبها، دستکاری های ژنتیکی و ایجاد بسیاری از ویروس های کشنده، گسترش بی حساب و کتاب امواج رادیویی و در نتیجه بروز اختلالات روانی و کاهش قدرت باروری، اختلالات زیست محیطی و از بین رفتن منابع غذایی و خیلی معضلات دیگه که الآن فرصت پرداختن بهشون نیست، نشأت گرفته از اینه که انسان هایی در طول تاریخ به دلایل مختلف مثل حرص، حسد، قدرت طلبی و از همه مهمتر مخالفت با خدا دست به تغییرات و جابه جایی هایی زدن که نباید میزدن. اما در بین تمام جابه جایی ها، یک تغییر وجود داره که مسیر زندگی بشر رو صد و هشتاد درجه عوض کرد.


تابلو مصور غدیر 98 - Ghadir jpg mosavar ghadir 98 5
جهت مشاهده تصویر در اندازه کامل روی تصویر کلیک نمایید.

5. توی دنیایی که خدا برای آدم ها می خواست، قرار بود مردم به نعمت های همیشگی برسن، زندگی و دینداری براشون آسون بشه، آرامش، صلح و عدالت همگانی بر قرار بشه، از زیان و گزندها دور باشن، نتیجه تلاش ها و زحماتشون رو به بهترین شکل ممکن ببینن و از همه مهم تر تبدیل به بنده های خوب خدا بشن. این اتفاقها قرار نبود با معجزه انجام بشه. خدایی که ما رو خلق کرده بود می دونست آدم ها خودشون نمیتونن دنیا رو زیبا کنن و تنها راه خوب شدن دنیا اینه که انسان ها یک الگو و راهنمای کامل و یک مدیر واقعی داشته باشن. پس عالم ترین، عادل ترین، مهربان ترین، دلسوزترین، شجاع ترین، قدرتمندترین، باهوش ترین و برترین انسان هایی که می تونستند الگو، راهنما و مدیر زندگی مردم باشن رو برامون فرستاد و برای هر دورهای یکی از اونها رو قرار داد تا انسانها در کنار اون الگو و راهنما به سعادت برسن.

اما مردم به اون و فرستاده ها بی توجه بودن و اونها رو با کسانی دیگه جایگزین کردن. غافل از اینکه این فرستاده های خدا هیچ جایگزینی ندارن. انسانها فکر کردن خودشون میتونن دنیا رو درست کنن. اما نتیجه اش شد این دنیایی که می بینیم. جهانی که پر شده از جنگ و خونریزی، از قتل و جنایت، از بی عدالتی و ظلم. خورده شدن حق دیگران. پر شده از داعش و تروریست و ترس. درست خلاف اون چیزی که خدا می خواست. اگر مردم با فرستاده های خدا همراه و همدل می شدن، اگر در برابر کنار گذاشته شدن اونها بی تفاوت نبودن و سکوت نمی کردن زندگی ما این نبود.مردم فرستاده های خدا رو با کسانی دیگه جایگزین کردن، غافل از اینکه اونها هیچ جایگزینی ندارن.


تابلو مصور غدیر 98 - Ghadir jpg mosavar ghadir 98 6
جهت مشاهده تصویر در اندازه کامل روی تصویر کلیک نمایید.

6. خوب امروز ما هستیم و این وضعیت. ما در گذشته نبودیم و یک جایگزینی اشتباه رخ داده، اما امروز هستیم و می تونیم برای خودمون و نسل های آینده مون کاری بکنیم. شاید بپرسید چطوری؟ پاسخ خیلی واضحه. گفتیم که خدا در هر دوره ای یک الگو و راهنما برای مردم فرستاده و گفتیم که خدا از ما همراهی و همدلی با فرستاده ی خودش رو می خواد. پس روشنه که چیکار باید بکنیم. کسی نیست که بگه من نمیدونم فرستاده ی خدا، راهنما و امام زمان ما کیه؟

مردم 1411 سال پیش امام زمانشون مولا علی علیه السلام  رو فراموش کردن. غدیر رو از یاد بردن یا بهتر بگم خودشون رو به فراموشی زدن؛ و امروز ما داریم اثرش رو میبینیم. پس بیایید به شکلی رفتار کنیم که آیندگان از ما به بدی یاد نکنن. بیاید هر کدوممون به اندازه ی خودمون قدمی برداریم در مسیر خواست خدا، در مسیر زیباتر شدن دنیا.

بیاید ما امامون رو از یاد نبریم و اون رو با چیز دیگه ای جایگزین نکنیم. لطفاً هر کدوممون به زندگیمون نگاه کنیم و بینیم چه چیزی داره بین ما و اون مهربان امام فاصله می ندازه. برای یک بار هم که شده بیایم تصمیم بزرگی بگیریم، یک تصمیم تاریخی و ماندگار برای خودمون و نسل آیندمون. از همین لحظه پیوندی ماندگار بین خودمون و امام زمانمون ایجاد کنیم.

تصمیمی تاریخی بگیریم و امامون رو با چیز دیگه ای جایگزین نکنیم.

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران
انواع کتیبه غدیر
انواع استیکر پشت شیشه خودرو
اسپند دودکن
انواع جادستمال کاغذی
انواع مگنت یخچالی مذهبی
انواع استکان مذهبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

برای ارسال دیدگاه خود، در قسمت زیر دیدگاه و در خط بعدی نام و نام‌خانوادگی خود را بنویسی و بر روی فرستادن دیدگاه بزنید. *

دکمه بازگشت به بالا