پادکست محرم

پادکست محرم 

پادکست محرم شامل متن های ادبی با موضوعات مختلف و شرح حال اصحاب و یاران سیدالشهدا علیه السلام است. که از شب اول ماه محرم هر شب متوسل به یکی از اصحاب و اهل بیت امام حسین علیه السلام می شویم.


پادکست محرم شماره 1 – پادکست خط ها و خطاها

متن پادکست محرم شماره 1 – پادکست خط ها و خطاها

سلام عزیز فاطمه

از وقتی یادم می آید، می گفتند؛ دنیای ما آدم ها گرد است. زودتر از زود به هم می رسیم. این که دنیای گرد آدم ها هزار قاعده و هزار استثنا دارد را، بعدترش فهمیدم.

می دانی با خودم فکر می کنم؛ اگر دنیا باید مدام و مدااام چرخ بخورد تا شاید…گاهی… هراز گاهی برسیم به آدم ها یا عبور کنیم از آنها، عمرمان که در این چرخ خوردن های پیاپی تمام می شود.

پس کجا عزیز شویم. کجا … “تو از راه رسیدی، و من یادم آمد! ” یادم آمد؛ دنیایی را می شناسم که گرد نیست، اصلا هیچ کدام از اشکال ریاضی نیست! که هی نگاهش کنی و ندانی محیط و مساحت رسیدن به آن طرفش را چگونه باید حساب کنی.

گویی خط مستقیم است، نه خط ریاضی که گاه پاره خط می شود و گاه موازی و گاه نمی دانم شاید منقطع! نه! خط مستقیم است؛ از دلی به دلی….بی منتی. از نگاهی تا اجابتی، از آرزویی تا رسیدنی.  “از هم چو منی حتی… تا حسینی!”

و تو از راه رسیدی؛ با محرم ات یا حسین! اینجا اگر بگویی “یا رقیه” دنیا به احترام صدا کردنش می ایستد، و اجابت کوچکترین جواب دنیاست به صدای تو. اگر بگویی “یازینب”، اشک کمترین اثر دلدادگی توست به صدا کردنش. اینجا دیگر پایان دنیای گرد آدم هاست اینجا دنیای توست یا حسین؛ همه را می خری.

و من نیک می دانم؛ “این جا شروع زندگی ست.” هر که را ببینی عزیز است، عزیز! این دنیای بی مختصات از بی وفایی ها، دنیای بودنِ با امام است، با “ولی” هر زمان.

یا صاحب الزمان اشتباهاتمان بسیار است و امیدمان به نگاه پدرانه تان بیشتر. به بودن با خودتان، خوش روزیمان کنید در دنیای خودتان، عزیزمان کنید. که ما در بازی دنیای گرد و نمی دانم چه ی آدم ها، زمین خورده ایم. بازگشته ایم به امید، در شب اول محرم جدتان “و آبرو را برای چشم ها و جان های خشک مان از طفل ۶ ماهه ی بی اشک طلب کرده ایم”

یا صاحب الزمان اذن عزاداری را برایمان از مادرتان “حضرت زهرا سلام الله علیها” طلب کنید.

پادکست محرم شماره 2 – پادکست اذن

 

متن پادکست محرم شماره 2 – پادکست اذن

غمگین بودید!  آخر طفلی که حامل آن هستید، همان ذبح عظیم وعده داده شده بود به حضرت ابراهیم. دخت نبی! دنیا به غم شما، خواهد ایستاد، آخر: شما عزیزترین پیامبرید لبخند شما عامل رضایت به عین رضایت خداست و ناراحتی تان عامل خشم اش.

ای برترین زنان عالم ای حضرت مادر! داریم وارد محرم می شویم؛ ماه عزا، ماه کرب و بلا برای فرزندانتان، کربی سترگ و بلایی که گوهر وجودشان را نمودار ساخت. ماه تشنگی، عطش. ماه تیرهای سه شعبه، گهواره خالی و گوش های پاره. ماه خار مغیلان در پای طفلان و خیمه های آتش زده. “ماه عباس و افتادنش ماه حسین و …. الان قد انکسر ظهری اش!”

نیک می دانیم که دلتان پریشان است. برای آن گودال برای … تمام فرزندانتان برای “تنها ماندن آخرین فرزندتان” سرور زنان بهشت؛ یا حضرت فاطمه سلام الله علیها شنیده ایم دلتان را در  تمام این مصیبت ها، به وعده ی محقق هدایت گری فرزندانتان، و شفیع بودنشان برای ما مردم، تسکین داده اید.

که ” ولی” شوند و همراه. که پدر شوند و حامی. که هر کدامشان ” هادی ” باشند برای هدایت مرم زمانه شان یکی با دل خونین از زهر همدم در خانه و بدن تیر بارانش. یکی با سر بریده و عزیزان اسیر و در بندش.

محرم دارد شروع می شود، “اذن عزا و بالاتر؛ اذن همراهی با دخترتان حضرت زینب سلام الله را” در مصیبت حسین تان، از شما می خواهیم. ما با لباس های سیاه برتن کرده مان، هر لحظه دعا می کنیم برای ظهور آخرین حجت خدا، آخرین فرزندتان؛ منتقم خون حسین علیه السلام

ما اذن اشک برای حسین تان را برای تسلای چشم های خونین امام زمانمان، صاحب این عزا، می خواهیم.

حضرت مادر! اذن عزایمان دهید.

برای مشاهده تصاویر در اندازه باکیفیت بر روی آن کلیک کنید.


پادکست محرم شماره 3 – پادکست نامه‌ها

برای مشاهده تصاویر در اندازه باکیفیت بر روی آن کلیک کنید.


پادکست محرم شماره 4 – پادکست اضطرار

برای مشاهده تصاویر در اندازه باکیفیت بر روی آن کلیک کنید.


پادکست محرم شماره 5 – پادکست فراتر از دوست

برای مشاهده تصاویر در اندازه باکیفیت بر روی آن کلیک کنید.


پادکست محرم شماره 6 – پادکست اینجا کربلاست یا مدینه؟


پادکست محرم شماره 7 – پادکست داستان قلم

برای مشاهده تصاویر در اندازه باکیفیت بر روی آن کلیک کنید.


پادکست محرم شماره 8 – پادکست مُسکّن ها

برای مشاهده تصاویر در اندازه باکیفیت بر روی آن کلیک کنید.


پادکست محرم شماره 9 – پادکست امان نامه 

برای مشاهده تصاویر در اندازه باکیفیت بر روی آن کلیک کنید.


پادکست محرم شماره 10 – پادکست خورشید

برای مشاهده تصاویر در اندازه باکیفیت بر روی آن کلیک کنید.


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

    1. سلام علیکم
      این پادکست در حال بروز رسانی هست. در چند روز اینده تکمیل خواهد شد
      در پناه اهل بیت علیهم السلام باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

خرید اینترنتی جدیدترین محصولات عید غدیر

 

+ هدیه: پوستر رایگان

 

محصولات غدیر