کتاب امامت امیرالمومنین در سنجش خرد – معرفی کتاب غدیر

کتاب امامت امیرالمومنین در سنجش خرد (اثبات عقلانی امامت حضرت)

کتاب امامت امیرالمومنین در سنجش خرد در رابطه با اثبات عقلانی امامت حضرت سخن گفته است. کتابی که فرا روی شماست نگاهی عقلی به مسأله امامت امیرمؤمنان علی (علیه السلام) دارد که با دلیل عقلی امامت آن حضرت را اثبات می نماید.

از مباحثی که در این کتاب مورد تحقیق قرار گرفته است می توان به: ویژگی های امام، ویژگی های امیر مومنان علی (علیه السلام)، ویژگی های علمی علی (علیه السلام) از دیدگاه پیامبر (صلی الله علیه و آله)، سخنان اصحاب در مقام علمی امیرمومنان علی (علیه السلام)، اعتراف معروف عمر، دیدگاه ابن تیمیه و… اشاره کرد.

مشخصات کتاب

نام کتاب: ⁣کتاب امامت امیرالمومنین در سنجش خرد
پدیدآورنده: آیت الله علی حسینی میلانی
ناشر: مرکزالحقایق الاسلامیه

 


کتاب امامت امیرالمومنین علیه السلام در سنجش خرد 

بخشی از کتاب امامت امیرالمومنین در سنجش خرد

 . . . آخرین و کامل ترین دین الهی با بعثت خاتم الانبیاء، حضرت محمّد مصطفی صلّی اللّٰه علیه و آله به جهانیان عرضه شد و آئین و رسالت پیام رسانان الهی با نبوّت آن حضرت پایان پذیرفت.

دین اسلام در شهر مکّه شکوفا شد و پس از بیست و سه سال زحمات طاقت فرسای رسول خدا صلّی اللّٰه علیه و آله و جمعی از یاران باوفایش، تمامی جزیره العرب را فرا گرفت.

ادامۀ این راه الهی در هجدهم ذی الحجّه، در غدیر خم و به صورت علنی، از جانب خدای منّان به نخستین راد مرد عالم اسلام پس از پیامبر خدا صلّی اللّٰه علیه و آله یعنی امیر مؤمنان علی علیه السلام سپرده شد.

در این روز، با اعلان ولایت و جانشینی حضرت علی علیه السلام، نعمت الهی تمام و دین اسلام تکمیل و سپس به عنوان تنها دینِ مورد پسند حضرت حق اعلام گردید. این چنین شد که کفرورزان و مشرکان از نابودی دین اسلام مأیوس گشتند.

دیری نپایید که برخی اطرافیان پیامبر صلّی اللّٰه علیه و آله، با توطئه هایی از پیش مهیّا شده مسیر هدایت و راهبری را پس از رحلت پیامبر خدا صلّی اللّٰه علیه و آله منحرف ساختند، دروازه مدینۀ علم را بستند و مسلمانان را در تحیّر و سردرگمی قرار دادند.

آنان از همان آغازین روزهای حکومتشان، با منع کتابت احادیث نبوی، جعل احادیث، القای شبهات و تدلیس و تلبیس های شیطانی، حقایق اسلام را که همچون آفتاب جهان تاب بود پشت ابرهای سیاه شکّ و تردید قرار دادند.برای خرید کتاب هایی با موضوع غدیر از سایت فروشگاه خدمتگزاران کلیک نمایید.

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا