یاقوت نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

پیمان با امام زمان علیه السلام ( یاقوت 71 )

تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

پیمان با امام زمان علیه السلام ( پیمان با ولایت امام زمان علیه السلام در راستای عهد عبودیت )

پیمان با امام زمان علیه السلام مقاله ای کوتاه که با اشاره به روایات بیان میکند وفای به عهد و پیمان یکی از ملزومات اصلی منتظران ظهور است.

پیمان با امام زمان علیه السلام

هر یاری، نیاز به عهد و پیمانی محكم دارد كه آن شامل: تجدید عهد ولایی با اقرار كردن به آن همان طور كه در دعای عهد، زیارت آل یاسین و ..می خوانیم تجدید عهدِ یاری كه باید با دعا و آرزوی یاری ایشان همراه باشد زیرا بسیاری از افراد بوده اند كه ابتدا با امام خویش دست بیعت داده اند؛ ولی بعداً در هنگام عمل، آن را شكسته اند.

مانند كوفیان بدعهد البته این كه ما این دو عهد و پیمان را جدا كردیم برای تشریح مطلب است در صورتی كه پذیرش ولایت بدون پذیرش اطاعت و یاری معنا و مفهوم ندارد؛ زیرا یاری در واقع پذیرش و اطاعت از فرمان امام است و امام نیز بر اساس طاقت و توان افراد از آنها یاری می خواهد.

پس هرگونه تخطی از فرمایش ایشان مساوی با كفر و خارج شدن از ایمان است. تجدید عهد اخلاقی؛ همه ما باید هم نسبت به رشد فردی خود حساس باشیم و هم نسبت به تكامل اخلاقی اطرافیان و جامعه خود. ارشاد مؤمنین و امربه معروف و نهی از منكر یكی از مهمترین راه های اصلاح جامعه است.در این بین ” دعای توفیق طاعت ” كه از جانب امام عصر علیه السلام می باشد ما را نسبت به این امر مهم متذكر می سازد.

برگرفته از كتاب یاری با دست،دل و زبان

اللّهم عجّل لولیِّک الفرج


نکته

  مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
منتظر شماره های بعدی باشید…


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا