بزرگسالغدیرمتنیمخاطبیننوجواننوع محتواویژه غدیر خدمتگزارانیاقوت غدیر

فضائل اميرالمومنين عليه السلام (یاقوت 64)

فضائل اميرالمومنين عليه السلام 

از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نقل شده است که فضائل امیرالمومنین علیه السلام قابل‌ شمارش نیستند. بیایید با انتشار فضائل امیرالمومنین علیه السلام یاری دهنده امام زمان علیه السلام باشیم.

امام سجاد علیه السلام به نقل از پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند: “من از تمام مردم ممتازترم و بر تمام انبیا برتری دارم و قرآن را به من اختصاص داده اند و به ولایت و جانشینی علی، بهترین اوصیا، مرا گرامی داشتند و به بهترین پیروان، كه از پیروان تمام اوصیا و پیامبران بهترند، مرا مفتخر نموده اند.

خداوند به من فرمود: یا محمد! در مقابل این نعمت های من شكر و سپاسی بگزار كه موجب افزایش نعمت شود، عرض كردم؛ خدایا چه شكری بهترین شكر تو است؟ فرمود یا محمد! بهترین شكر، انتشار فضائل علی است و اینكه پیروانت را وادار كنی تا به او و شیعیانش احترام گذارند.”

برگرفته از كتاب یاری امام زمان با دل و دست و زبان


نکته

  مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
منتظر شماره های بعدی باشید…


جهت مشاهده دیگر مقالات یاقوت، و همچنین مطالعه و مشاهده مطالب بیشتر در مورد امیرالمومنین علیه السلام، غدیر می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

فهرست غدیر   فهرست یاقوت

 

 

برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا