یاقوت نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

یاقوت55

تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

یاقوت55

امام صادق علیه السلام می فرمایند: ” همانا در صاحب این امر شباهتی به یوسف علیه السلام هست. گوید: عرضه داشتم: گویی از زندگانی و غیبت او یاد می كنی؟ آن حضرت به من فرمودند:…چه چیز آن را انكار می كنند؟ به درستی كه برادران یوسف اسباط و پیامبر زاده بودند، با یوسف تجارت كردند، خرید و فروش نمودند، و با او سخن گفتند حال آنكه برادرانش بودند و او برادرشان بود او را نشناختند، تا اینكه خودش گفت:من یوسفم و این برادر من است.

پس چه انكار می دارد این امت اینكه خداوند عزوجل با حجت خود در وقتی از اوقات همان كند كه با یوسف كرد؟ به درستی كه یوسف پادشاهی مصر را داشت و بین او و پدرش هیجده روز راه بود، پس اگر یوسف می خواست پدر را [از احوال خود] خبر دهد می توانست، همانا یعقوب و فرزندانش هنگامی كه مژده یافتند آن مسافت را تا مصر نه روزه پیمودند.

پس این امت چرا انكار می دارد كه خدای عزوجل با حجت خود چنان كند كه با یوسف كرد، اینكه در بازارهایشان راه برود و بر فرش هایشان قدم بگذارد تا آنگاه كه خداوند در آن [جریان] به او اذن دهد، همچنان كه به یوسف اذن داد كه گفتند: آیا تو همان یوسفی؟ گفت: من یوسف هستم.”

اصول كافی،١/٣٣٦.برگرفته از کتاب مکیال المکارم

⁣⁣⁣مهربان پدرم، نمیدانم در این شهر پر هیاهو، چشمان گنهکارم چند بار با چشمان پر مهر شما تلاقی پیدا کرده است…اما یقین دارم که در این عصر یخبندان دل بشریت، تنها گرمای وجود و حضور شما در این شهر، دلم را از سرمازدگی حفظ کرده است به شکرانه این نعمت حضور، اذن ظهورتان را از مهربان پروردگار تمنا می کنم.

اللهم عجّل لولیک الفرج


نکته

  مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
منتظر شماره های بعدی باشید…


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا