یاقوت نیمه شعبانبزرگسالفایل صوتیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

غفلت از امام زمان علیه السلام ( یاقوت 45 )

تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

غفلت از امام زمان علیه السلام ( جایگاه امام زمان علیه السلام در زندگی ما )

گرچه غایب است ولی ابر رحمتی است که پیوسته می بارد و کویر تفتیده‌ی مردم را حیات و نشاط می بخشد. در مقاله غفلت از امام زمان علیه السلام سخنران بیان میکند که بزرگترین گناه غفلت از ولیّ خداست مراقب باشید که عزیز مصرمان آقا امام زمان علیه السلام را فراموش نکنیم و از یاد هایمان خارج نسازیم که بی او ما هیچیم.

فایل صوتی یاقوت 45 غفلت از امام زمان علیه السلام

متن سخنرانی غفلت از امام زمان علیه السلام

امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: همانگونه که برادران یوسف، یوسف را دیدند و نشناختن و یوسف آنان را می شناخت شما هم مهدی را می‌بینید او شما را می شناسد ولی شما او را نمی شناسید  نمیدانم نمیدانم چرا احساس می کنم عزیزم مصر را یک جایی دیدم به نظر شما آشنا نیامد. راست می گویی من هم احساس کردم او را می شناسم

آمدند پیش برادر با او حرف زدن از او گندم خریدند و او را نشناختن. او هم به اذن خدا بین ما می‌رود و در بازارهایمان ما قدم می‌زند روی فرش‌هایمان پا می‌گذارد ولی ما  او را نمی‌شناسیم.

برادران یوسف کنار یوسف دارند غذا می‌خورند یوسف در زندگی اونها حاضر نیست یعقوب کیلو متر ها از او دوره  اما یوسف در زندگی او حضور دائمی داره. کسانی هستند که همین الان روی این کره خاکی زندگی می کند لحظه لحظه زندگی شان را با امام علیه السلام زندگی می کند.

آنها می گویند ما مطمئنیم یقین داریم که اگر خدا اینجوری مقدر کرده ما نمی توانیم امام علیه السلام را فعلاً ببینیم آن حضرت که ما را دارد می بیند همین الان داره منو میبینه همین الان که ما داریم گفتگو می کنیم اون حضرت به اذن خدای متعال ما را می‌بیند او عین الله است. او ما را می‌بیند. من در محضر او دارم زندگی می کنم ادبش رو نگه‌دارم همین

بعد از اینجا به بعد اتفاقاتی می افتد به قطع یقین من از کسانی که این راه را رفته اند شنیده‌ام و اینقدر بهش اعتماد دارد که به پاش قسم بخورم می فرمود چهل روز زندگیتان را تنظیم کنید به حجت خدا اگر شرفیاب نشدید به محضر ایشان بیاید و در حضور جمعیت در صورت من تف کنید.

 فی الواقع ما امام عصر علیه السلام را از زندگی مان اخراج کرده‌ایم آن حضرت را از دل من بیرون انداختیم ما اون حضرت رو غائب کرده‌ایم حداقل در زندگی خودمان حضرت رو غائب کردیم ما هر وقت گرفتار می‌شویم.

باز همین هم خوبه ها اما واقعیت که هست نه قرار بود ما اون حضرت حداقل حداقل به اندازه اتومبیل خدایا ببخشید یا صاحب الزمان معذرت می خواهم ما به اندازه یک اتومبیل مون حداقل به اون حضرت اهمیت می‌دادیم که اگر ماشین مون رو می‌دزدیدند چی‌کار می‌کردیم نمیخوام بگم اگه بچه‌مون رو میدزدیدن ها

خوب ما  جایگاهی برای اون حضرت در زندگیمان نداشتیم نه به خواسته هاش توجه داریم نه به دوست داشتنی هایش توجه داریم. شب می خوابیم خیلی وقت ها پای سریال خوابمون می برد تفاوت می کند با آن کسانی که شب با وضو می خوابند. بعد وقتیکه خوابیدن به مولاشون می‌گویند مولای من انشاالله این شب را خدا شب خوشی شما قرار بدهد.

 خدا کنه که امشب آقاجان شما کم غصه بخورید. خدا کنه که این شب تو نماز شب تون کمتر گریه کنید. خدا امشب به یک خبر خوشی قلب شما را مسرور کنه صبح که بلند میشن باز همون اول صبح که بلند می‌شن تو رخت‌خواب می‌گویند که آقا ما توفیق نداشتیم شب تا صبح بیدار باشیم مثل شما خدا کنه امروز روز خوشی برای شما باشدآقا کمک کنید ما امروز شما رو کم ناراحت کنیم. این دوتا آدمه

 وقتی رسیده به غذا میخوره میگه آقا این نعمت خدای متعال که به من داده من از خدا سپاسگزارم و از شما که این نعمت را به من عنایت کرده. وقتی که بچه ش رو میبینه میگه خدا یا شکر یا صاحب الزمان من از شما ممنونم که این بچه سالم رو به من دادید خدا نیاره بچه‌اش هم ناصالح باشه میگه آقا من که بلد نیستم من اگر بلد بودم که خودم رو تربیت می کردم.

این بچه اگه قرار باشه یه روزی آدم بشه شما باید کمک کنید شما فرموده اید: دعای پدر و مادر در حق بچه مستجابه میشه من از شما خواهش کنم بچه مو یه جوری تربیت کنید که شما می پسندید. ببین این آدم قرض داره میگه آقا من قرض دارم میدونم یه عده از دوستای شما هستن که وضع مالیشون خوبه من می خوام ازشون قرض بگیرم

میشه در قلبشون محبت بیندازید که من رفتم به من نه نگن شما دکتر میخواین برید آقا من مریضم می خوام برم دکتر میشه همین اول تو دستگاه او شفا بزارید. به فهمش برکت و شفا عنایت کنید. مریضی منو می‌بینه بشناسه من دیگه علافه این دکتر و اون دکتر نشم.

باور کنید میشه قدم به قدم زندگی رو آدم با امام زمانش تنظیم کنه میشه منتها عرض کردم ما امام زمان علیه السلام رو کلا از زندگیمون  بیرون کرده ایم. مرگ از همه واقعیت ها وحشتناک تر است خیلی ترسناکه هیچکی هم نمی تونه کاریش بکنه کافر و مسلمان هم نداره.

 اصحاب امام حسین یقین کردن شب عاشورا شب مرگه  فرداش مرگه شکی  توش نیست.  اما خوش ترین شب زندگی شون اون شبه چرا چون  با ولی الله مرگش هم خوش می گذرد. حالا چرا زندگی ما شده کوفت هیچ جاش خوش نمی‌گذره چون ولی الله در هیچ جاش حضور نداره هیچ جاش ما بوسیدیم گذاشتیم کنار و الا با ولی الله سختی قرص درماندگی و بیچارگی اینا چیه من میگم مرگ


نکته

  مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
منتظر شماره های بعدی باشید…


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

    1. سلام عليکم
      در دست بررسی است ان شاءالله مشکل برطرف ميشود
      در پناه اهل بيت عليهم السلام باشيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا