یاقوت نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

یاقوت35

تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

یاقوت35

یاقوت35

از وظایف دیگر شیعیان، صله امام به وسیله مال است كه در سخنان ائمه علیهم السلام به عنوان فریضه عنوان شده و در این عمل شریف فقیر و غنی یكسانند الا این كه ثروتمند به مقدار توانایی اش و فقیر به مقدار فقر خود مكلّف می باشد.

در كافی از امام صادق علیه السلام روایت شده كه فرمودند:
(هیچ چیز نزد خداوند محبوب تر از اختصاص دادن درهم به امام علیه السلام نیست، و به درستی كه خداوند درهم را برای او در بهشت همچون كوه احد قرار دهد.خداوند در كتابش فرموده است: مَنْ ذَا الَّذی یقْرِضُ اللهَ قَرْضاً حَسَناً فَیضاعِفَهُ لَهُ أضْعافاً كَثِیرَةً ” ؛ چه كسی به خداوند وامی نیكو می دهد تا خداوند وام را چندین برابر، بسیار سازد.

امام فرمود: به خدا سوگند ! كه این در خصوص صله امام است و به درستی كه خداوند آنچه را كه مردم در اختیار دارند از جهت نیاز به آن قرض نخواسته است و هر حقّی كه خداوند دارد برای ولی اوست.)

البته صله امام علیه السلام در زمان غیبت ایشان، همچون سایر عبادات، از صله امام در زمان ظهورشان بهتر است. و صله امام در زمان غیبت با مصرف كردن مال در مخارجی كه می داند آن حضرت به آن ها رضایت دارد، با قصد صله او انجام  می گیرد.مانند: چاپ كتاب های مربوط به آن حضرت. برپا كردن مجالس یادآوری آن جناب و دعوت به ایشان. صله شیعیانش به خصوص سادات علوی و مانند این ها.

برگرفته از كتاب مكیال المكارم


نکته

  مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
منتظر شماره های بعدی باشید…


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا