یاقوت نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

یاقوت27

تذكر دهنده خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

یاقوت27

 یاقوت27

از وظایف ما نسبت به وجود مبارك امام زمان علیه السلام، گریستن و گریانیدن و خود را به گریه كنندگان شبیه نمودن بر فراق آن حضرت به جهت مصیبت ها و اندوه هایی كه بر ایشان رسیده است، می باشد.

در این باب روایات متعددی آمده از جمله كه در كامل الزیارات و بحار از حضرت علی بن الحسین زین العابدین علیه السلام روایت شده كه فرمودند : “هر آن مؤمنی كه چشم هایش به خاطر كشته شدن حسین بن علی علیه السلام قطره اشكی بریزد، تا اینكه بر گونه اش جاری شود، خداوند به سبب آن در بهشت منزل هایی به او خواهد داد كه قرن ها در آن سكونت نماید.

و هر آن مؤمنی كه به خاطر اذیتی كه از دشمنانمان در دنیا به ما رسیده، دیدگانش اشك آلود گردد تا اینكه بر گونه اش جاری شود، خداوند به سبب آن در بهشت جایگاه شایسته ای برایش قرار خواهد داد. و هر آن مؤمنی كه در راه ما اذیتی به او رسد و از تلخی اذیتی كه در راه ما به او رسیده، چشمانش گریان شود تا آن كه بر گونه اش جاری گردد، خداوند آزردگی را از چهره اش دور خواهد ساخت و روز قیامت او را از خشم خویش و آتش دوزخ در امان خواهد داشت”

برگرفته از كتاب مكیال المكارم

آجرک الله یا صاحب الزمان فی مصیبه جدک
به فدای چشمان اشک بارتان در مصیبت جدتان حضرت جواد الائمه علیه السلام


نکته

مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
منتظر شماره های بعدی باشید…


برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا