بزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزارانیاقوت نیمه شعبان

یاقوت 1 تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

یاقوت 1 یاقوت روغن فروش

📌 یاقوت 1
دعای مهربانترین پدر…
پدرجان دعایمان کن…

من یاقوت هستم و در شهر حله زندگی می کنم. پدرم از اهل تسنن و مادرم شیعه و من به آیین پدرم، روغن فروش هستم؛ بعضى اوقات براى خریدن روغن به بیابان و خارج شهر مى روم; روزى مقدارى روغن خریدم; در مسیر بازكشت با گروهی، شب به منزلگاهى رسیدیم و آن جا به استراحت پرداختیم.

زمانى از خواب بیدار شدم که آن گروه، همگى رفته بودند.من در پى آنها به راه افتادم در حالى که آن سرزمین، خالى از سکنه بود و حیوانات وحشى و درندگان آن جا بودند؛ از جاده دور افتادم و متحیر و ترسان از درندگان و تشنه بودم. از خلفا کمک خواستم؛ ولى فایده اى نداشت دراین هنگام یادم آمد که از مادرم شنیده بودم، مى گفت: امام ما، زنده است و کنیهاش « اباصالح » مى باشد.

او هدایت کننده گمراهان، فریادرس فریادخواهان و کمک کننده به ضعیفان مى باشد.پس با خود عهد کردم، اگر آن امام علیه السلام به دادم برسد به آیین مادرم بگروم و شیعه شوم. پس ناله کردم : یا ابا صالح ! در این هنگام، ناگهان دیدم، مردى کنار من است و با من راه مى رود و عمامه سبزى به سر دارد؛ او جاده را به من نشان داد و امر کرد به دین مادرم درآیم و فرمود: « بزودى به روستایى مى رسى که همه اهل آن روستا شیعه هستند. »

به ایشان گفتم: آیا با من به این روستا نمى آیى فرمود: « نه براى اینکه هم اکنون، هزاران انسان در نقاط مختلف جهان، مرا صدا مى زنند و من مى خواهم به دادشان برسم. »

آن گاه از دید من غایب شد بعد مقدار کمى راه رفتم و به آن روستا رسیدم که فاصله آن روستا نسبت به آن جایى که دیشب بیتوته کرده بودیم، زیاد بود و نکته جالب اینکه آن گروه، یک روز بعد از من به آن روستا رسیدند. به حله که بازكشتم به خانه سید مهدى قزوینى (از علمای شیعه در آن عصر) رفتم و داستان خود را براى ایشان گفتم و مسایل دینى را از ایشان فرا گرفتم…

منبع: جنه الماوى نوشته محدث نورى؛ ص۲۹۳

او مس بود، یاقوت شد…
یاقوت بود، عاشق شد…
او با ما فرقی نداشت، فقط امام عصر علیه السلام را زنده میدانست و مهربان… به امید توجه بیشتر به وجود مبارك ولی نعمتمان و تقویت روحیه خدمتگزاری آستان ایشان در طرح تذكری روزانه یاقوت با ما همراه باشید…
نام خود را یاقوت گذاشتیم چرا که همچون یاقوت روغن فروش، هر چه داریم از بركت وجود صاحب الزمان روحی له الفداء است.
در پناه صاحب الزمان

فهرست مقالات یاقوت

image_pdfدانلود PDF این صفحه
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن