یاقوت نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزاران

یاری امام زمان علیه السلام ( یاقوت 9 )

تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

یاری امام زمان علیه السلام یک تكلیف مهم

یاری امام زمان علیه السلام یکی از موضوعاتی که در كتاب گفتار هایی پیرامون حدیث خدمتگزاری به آن تاکید شده است. که هرکسی در حد توان خود آن حضرت را یاری کند در روز قیامت اجر و ثواب کارش را خواهد گرفت.

منظور از یاری نمودن آن حضرت، اقدام کردن و همکاری کردن در هر کاری است که شخص بداند مورد نظر و خواست آن بزرگوار است. یاری امام زمان علیه السلام اهتمام به معرفی ایشان قطعا یكی از موانع ظهور امام عصر علیه السلام نداشتن یاور است.

بنابراین تلاش در جهت یاری حضرت، این مانع جدی را كم كم برطرف می كند و از غربت ایشان می كاهد. از آنجا كه یكی از اركان شكر نعمت، استفاده درست از آن است، برای اینكه به خاطر  این نعمت بزرگ امام شناسی، شكر خداوند را به جا آوریم.

باید هركس در حد معرفت خود، جهت شناساندن حضرت به یتیمان آل محمد (صلی الله علیه و آله) قدم بردارد. هر چند این معرفی برای همه ما یك تكلیف است، اما خداوند متعال به فضل خود، برای انجام این وظیفه عقلی، پاداش بسیاری مرتب ساخته است.

امام باقر علیه السلام فرمودند: مَن اَعانَنا بِلِسانِهِ عَلی عَدُوِّنا اَنطَقَهُ الّلهُ بِحُجَّتِهِ يَومَ مُوقِفِهِ بَینَ یدیهِ عَزَّوَجلّ. هركس ما را به وسیله زبان خود بر دشمنان یاری دهد خداوند زبان او را در آن روز كه در پیشگاهش قرار گیرد، به دفاع از خودش گویا سازد.

(بحار ج٢ ص١٣٥، بر گرفته از كتاب: گفتار هایی پیرامون حدیث خدمتگزاری)


نکته

  مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
منتظر شماره های بعدی باشید…


دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا