بزرگسالفایل صوتیمتنیمخاطبیننوجواننوع محتوانیمه شعبانویژه نیمه شعبان خدمتگزارانیاقوت نیمه شعبان

 اعمال شایسته ( یاقوت 19 )

تذكر دهنده ی خدمتگزاران به امام عصر (علیه السلام)

 اعمال شایسته ( او ناظر بر اعمال ماست )

یکی از اهداف مهم اسلام در جامعه انجام کار و اعمال شایسته است. مولا و سرورم، امام زمانم، پدر مهربانم… به فدای دل صبور و رئوف و چشمان خطاپوش شما که هر صبح و شام اعمال ما را می بینید و همچنان ما را مورد لطف و عنایت خود قرار می دهید.

فایل صوتی سخنرانی

آقا باید خیلی مواظب اعمالو رفتارمان باشیم و درونمون باشیم آن به آن زیر نظر حجت خداییم مبادا به عملمون حجت خدا را بیازاریم بخونم برات یه روایتی اولی که امام رضا رو مامون آورده بود.

به توس راوی میگه من در خدمت حضرت همون روزای اول بودم. حضرت رفتیم بیرون از شهر یه قدری به اصطلاح قدم بزنیم میگه همینطور که حرکت می کردیم آقا روی اسب خودشون منم روی اسب خودم یه وقت متوجه شدیم صدای جیغ و فریادی میاد.

خواه ناخواه دیدید وقتی صدای نگران کننده ی از یه طرف میاد  همه ی سرها برمی گرده برگشتیم آقا امام رضا هم صورتشون رو هم برگردوندن دیدیم یه جنازه ای رو دارن حمل می کنند مُشیین دارن جیغ می زنند افرادی هستند زن و بچه اش هستند تا آقا چشمشون به این صحنه افتاد از اسب پیاده شدند، به سرعت خودشون رو رسانند.

زیر این جنازه رو گرفتند تشیع روی شانه ی مبارکشون رفتم گفتم آقا شما که تازه وارد شهر شدید کسی رو نمی شناسید مگه می دونید این کیه به تعبیر من مومنه، کافره، دوست شماست، دشمن شماست، چی شده آقا فرمود که خیال می کنید که اعمال شما از ما مخفی است هر صبح و شب اعمال شماها بر ما عرضه می شود.


نکته

  مقالات یاقوت پیرامون روایت های کوتاه در رابطه با یاران و دلدادگان اهل بیت علیهم السلام است که نتیجه ی هر بخش به امام عصر علیه السلام مربوط می شود.
منتظر شماره های بعدی باشید…


جهت مشاهده دیگر مقالات یاقوت، و همچنین مطالعه و مشاهده مطالب بیشتر در مورد امیرالمومنین علیه السلام، غدیر می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.
فهرست نیمه شعبان   فهرست یاقوت

 

برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.
فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب محرم کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا