آثار نوشتاری و اجرایی غدیربزرگسالغدیرمتنیمخاطبینمعرفی کتاب غدیرنوجواننوع محتوا

کتاب موعود غدیر – معرفی کتاب غدیر

کتاب موعود غدیر تبیین سیمای حضرت مهدی ارواحنا فداه در خطبه غدیر

کتاب موعود غدیر در مسئله غدیر اکمال کننده دین یعنی ولایت مورد تاکید حضرت پیامبر (صلی الله علیه و آله) قرار گرفته است. در ضمن خطبه در موارد متعددی از حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) صحبت مطرح شده و به مسئله انتظار و حکومت جهانی ایشان اشاره شده است.

در این کتاب نویسنده کوشیده است خطبه غدیر را از زاویه انتظار و حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) بررسی کند. عناوین اصلی در پنج فصل عبارتند از: جایگاه ارزشی حدیث غدیر؛ خطبه غدیر در یک نگاه؛ هم پای نور؛ سیمای حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه به روایت غدیر؛ تا کی در انتظار ؟…

مشخصات کتاب:

نام کتاب: ⁣کتاب موعود غدیر
مولف: اصغر صادقی
ناشر: آفاق
موضوع: تبیین سیمای حضرت مهدی ارواحنا فداه در خطبه غدیر


کتاب موعود غدیر


بخشی از کتاب موعود غدیر:

بخش اول کتاب موعود غدیر راجع به سندیت خطبه ی غدیر در منابع مختلف شیعه و سنی و ذكر تعداد این منابع پرداخته است. فرازهای مختلف خطابه را مورد بررسی قرار داده و در مورد بار توحیدی فراز اول، نازل شدن آیه ی تبلیغ، معرفی امام علی علیه السلام و… توضیح داده است.

در این نوشته، به توضیح حدیث ثقلین نیز پرداخته شده و آن را در زمان ما اثبات می كند و نتیجه می گیرد كه باید همراه ثقل اكبر (قرآن) ثقل اصغر نیز قرار بگیرد، كه در زمان ما، حضرت مهدی علیه السلام می باشد.

در بخش های بعدی به بررسی واژه ی نور در آیات و روایات پرداخته و سپس با تبیین سیمای حضرت مهدی ارواحنا فداه در خطبه غدیر و با استفاده از فرمایش رسول خدا صلی الله علیه و آله بازستاننده حقوق ائمه علیهم السلام معرفی می نماید. خلاصه آن كه پیامبر صلی الله علیه و آله در روز غدیر، مبعوث غدیر را معرفی و با نوید به موعود غدیر اوضاع زمان ظهور را تشریح فرموده اند.

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا