آثار نوشتاری و اجرایی غدیربزرگسالغدیرمتنیمخاطبینمعرفی کتاب غدیرنوجواننوع محتوا

کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر – معرفی کتاب غدیر

کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر (آغاز حرکت از مدینه به مکه و مراسم سه روزه غدیر)

 کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر در قالب ادبیات داستانی است اما کاملاً مستند است و از عناصر خیال به دور است. حجم کم و اطلاعات کامل این کتاب یکی از علت‌ های استقبال از آن است تا آن جا که تاکنون در طی 40 چاپ، تیراژ کتاب حدود نیم میلیون نسخه رسیده است.

خواننده کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر با تمامی جزئیات این واقعه از فرمان خداوند، اجرای رسول خدا (صلی الله علیه و آله) و خطبه ایشان، بیعت همگانی و استثنایی مردم، توطئه‌ های منافقین و بالاخره عظمت غدیر و وظایف شیعیان در قبال این پیام و پیام رسانی آشنا می‌شود.

مشخصات کتاب:

نام کتاب: کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر
نويسنده: محمدباقر انصاری
ناشر: دلیل ما
موضوع: گزارش کامل واقعه غدیر از آغاز حرکت از مدینه به مکه و حضور در غدیر و مراسم سه روزه غدیر


کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر


بخشی از کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر

در نقطه ى غدير توقفى بايد، كه با حقيقت انسان سر و كار دارد. هزار و چهارصد سال است كه شيعه زلال پر بركت غدير را به پاى درختان ولايت مى افشاند، و از آن بيابان خشك باغ هاى پر ثمر اعتقادى و گل هاى زيباى محبت را پرورش مى دهد.

آغاز پانزدهمين قرنى است كه شيعه با حجتى قوى و برهانى قاطع، كه پيامبر صلى الله عليه و آله به دستش داده، پرچم بلند ‘اَشْهَدُ اَنَّ عَلِيّاً وَلِىُّ اللَّهِ’ را برافراشته و از مرزهاى اعتقادى خويش پاسدارى مى كند. غدير، مراسمى عظيم و مجموعه اى فراموش نشدنى در تاريخ اسلام است كه بعنوان ‘واقعه ى غدير’ جايگاه خاصى در اعتقادات مقدس ما دارد.

در كتاب حاضر با يادى از عظمت مراسم سه روزه ى غدير در تاريخ اسلام، گزارشى به صورت لحظه به لحظه با تمام جزئيات واقعه ى غدير در قالب داستانى تقديم مى شود؛ تا غدير را آنگونه كه واقع شده بياموزيم و به نسل هاى آينده بسپاريم. آنچه در ترسيم واقعه ى غدير آورده ايم با استناد به منابع است، و حتى يك كلمه بصورت تخيل و پردازش آورده نشده است. آدرس هاى منابع نيز بصورت پى نوشت در پايان كتاب آمده است.

به اميد روزى كه در كنار صاحب غدير حضرت بقية الله الاعظم ارواحنا فداه و عجّل الله فرجه، غدير را به جشنى ديگر نشينيم، و داستان آن روزهاى شيرين را از دو لب مبارك آن حضرت بشنويم.

برای مطالعه و دانلود کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر به pdf زیر مراجعه نمایید. 

دانلود کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا