آثار نوشتاری و اجرایی غدیربزرگسالغدیرمتنیمخاطبینمعرفی کتاب غدیرنوجواننوع محتوا

کتاب بیست و سه روز با غدیر – معرفی کتاب غدیر

 کتاب بیست و سه روز با غدیر – روزشمار اتفاقات پیش از غدیر

کتاب بیست و سه روز با غدیر اتفاقات روزهای پیش از غدیر به شکل روز شمار در 23 فصل کوتاه ارائه شده است. در هر فصل از کتاب بیست و سه روز با غدیر اتفاقات با بیانی ساده و شیوا نقل گردیده است.

سالیانی دور، مردی از تبار پیامبران الهی گام در سفری 23 روزه می گذارد تا جانشینان خویش را در زمان و مکان مشخصی، برای تمامی بشریت و آینده انسان معرفی کند. پیام این سفر را باید که حاضران به غایبان برسانند.

مشخصات کتاب:

نام کتاب: ⁣کتاب بیست و سه روز با غدیر
مولف: دکتر عدنان درخشان
ناشر: مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر
موضوع: عید غدیر


کتاب بیست و سه روز با غدیر


بخشی از کتاب بیست و سه روز با غدیر :

تنها 23 روز…به عید غدیر، برترین عید الهی باقی است.
25 ذی القعده سال دهم هجری قمری،
چهارم اسفند سال دهم هجری شمسی،
23 فوریه سال 632 میلادی

امروز، شنبه، 25 ذی العقده سال 10هجری، مطابق 23 فوریه سال 632 میلادی و چهارم اسفند ماه است. رسول خدا صلی الله علیه و آله برای سفر حج اعلان رسمی كرده اند و این اوّلین و آخرین حجّ پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم است و به دستور آن حضرت، منادیانی به اطراف مدینه رفته اند تا همگان بدانند و پیامبر رحمت را همراهی كنند.

اینك كاروان بزرگ حج، به قافله سالاری برترین مخلوق آفرینش، به سوی مهبط وحی، مكّه حركت می كند. به دستور آن حضرت مردم لباس احرام بر داشته اند. آن بزرگوار خود نیز غسل كرده و كاروان را هدایت می فرمایند.

اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم ،صدیقه كبری فاطمه زهرا علیها السلام و حسنین علیهما السلام، همراه این كاروان خواهند بود و همچنین همسران رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلمّ كه سوار بر هودج های شتران با قافله حج رهسپارند.

قافله عظیم حج، از مدینه خارج می شود و جمعیتی بالغ بر 70 هزار نفر پیاده و سواره، در7 كیلو متری مدینه و 486 كیلو متری مكّه در محلّی به نام «ذوالحلیفه» یا «آبارعلی» جایی كه امروزه مسجد شجره نامیده می شود.

متوقف شده و به دستور پیامبر احرام بسته اند و به سوی حرم امن الهی راهی می شوند تا آداب حج را بیاموزند و بدانند كه در نبود پیامبرشان، خداوند چراغ هدایت خویش را همچنان روشن و درخشان نگاه خواهد داشت و تا قیامت، كسی در میان مردمان خواهد بود تا حلقه اتصال زمینیان با آسمان باشد…

برای مطالعه و دانلود کتاب بیست و سه روز با غدیر به pdf زیر مراجعه نمایید. 

دانلود کتاب بیست و سه روز با غدیر

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا