آثار نوشتاری و اجرایی غدیربزرگسالغدیرمتنیمخاطبینمعرفی کتاب غدیرنوجواننوع محتوا

کتاب حضور در غدیر – معرفی کتاب غدیر

کتاب حضور در غدیر (کنجکاوی در آن روز و فردا و امروز واقعه غدیر)

کتاب حضور در غدیر در مورد واقعه غدیر و وقایع بعد از آن را بیان کرده که چگونه دشمنان کارشکنی کردند و عهدی که با پیامبر صلی الله علیه و آله بسته بودندرا شکستند.

مشخصات کتاب

نام کتاب: کتاب حضور در غدیر
نویسنده: محمد باقر انصاری
ناشر: عطر عترت


کتاب حضور در غدیر - معرفی کتاب غدیر - jpg ghadir hozor

بخشی از کتاب حضور در غدیر

بسم الله الرحمن الرحيم

ای کاش منظره غدیر قابل تکرار بود، تا بار دیگر در غدیر حضور می یافتیم. زیر درختان کهنسال ولایت، کنار آن برکه محبت، در برابر دو قامت آسمانی زانوی ادب بر زمین نهاده، چشمانمان به نور محمد و على عليهما السلام جلا می یافت، و گوشهایمان از صدای ملکوتی حضرت مصطفی صلی الله عليه و آله لذت می برد، و دستانمان به دستان علوی تبرک می جست.

آن روز سپید
آن روز غدیر، پیامبر صلى الله عليه و آله صد و بیست هزار حاجی را با خود تا سرچشمه ولایت آورد، و یک ساعت تمام زلال غدیر را بر کام آنان جاری ساخت، و دستان محبت مردم را فشرده و در محضر پروردگار از همه اقرار گرفت و بر وعده وفاداری آنان خدا را شاهد اعلام کرد.

آن روز دوستان راستین غدیر سر از پا نمی شناختند که به آخرین آرزوی خود رسیده بودند، اما دوست‌نماهای بسیاری هم حضور داشتند که نیاز به امتحان داشتند کسانی که احساسی نسبت به آن ابلاغ عظيم نداشتند و یا دل هایی پر از بغض على عليه السلام در سینه هایشان شعله می کشید.

آن فردای سیاه
فردای غدیر امضا کنندگان صحیفه ملعونه، با تدارکات پیش بینی شده به غدیر حمله کردند و خانه اش را به آتش کشیدند، و همسر و فرزندش را به شهادت رساندند، و او را با طنابی سیاه به سوی غاصب کشاندند!

در آن فردای شوم، دشمنان غدیر توانستند بی تفاوتانِ دشمن نما را با خود همدست سازند، و با غلاف شمشیر و تازیانه و سیلی و لگد و هیزم و آتش – به خیال خود – غدير را نابود کنند و غدیریان را از صفحه روزگار محو نمایند.

فرداهای تلخ و شیرین
در پس آن روز و آن فردا، فرداهایی آمد که غدیر دوباره جان گرفت و منادی “و الله يعصمک من الناس” حمایت ابدی خود را از غدیر نشان داد. اما فرزند خواندگان سقیفه، شمشیر از غلاف بر کشیدند و نگذاشتند آتش بغض با علی علیه السلام بر در خانه آل محمد عليهم السلام خاموش شود.

آنان به میخ در اکتفا نکردند و تا خون پاک عزیزان زهرا عليها السلام را بر زمین جاری نساختند آرام نشدند. با این همه ستم، اما نهال غدير همچنان رشد کرد و اوج گرفت، و شجره طیبه ای شد که ریشه آن محکم و شاخه های آن عالمگیر گردید.

برای دانلود کتاب حضور در غدیر کلیک نمایید.

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا