آثار نوشتاری و اجرایی نیمه شعبانبزرگسالمتنیمخاطبینمعرفی کتاب نیمه شعباننوجواننوع محتوانیمه شعبان

کتاب در جست و جوی حقیقت – معرفی کتاب نیمه شعبان

کتاب در جست و جوی حقیقت

کتاب در جست و جوی حقیقت در مورد جستارهایی در معارف شیعی اثر دکتر محمدهادی قندهاری است. در مورد توحید، عدل، نبوت، شبهات قرآنی، امامت، مهدویت، … موضوعاتی را بیان کرده اند.

مشخصات کتاب

نام کتاب: کتاب در جست و جوی حقیقت
نویسنده: دكتر محمد هادی قندهاری
ناشر: نشر حلال (پژوهش گروه خدمتگزاری هانیبن عروه)


کتاب در جست و جوی حقیقت


بخشی از کتاب در جست و جوی حقیقت

 در پیشگفتار کتاب در جست و جوی حقیقت می خوانیم: خداوند از همان آغاز هبوط آدم و حوا به زمین، به فرزندان آدم چنین بشارتی داد: «هرگاه‌ از جانب‌ من‌ هدايتی به‌ سويی شما آمد، پس‌ هر آن‌كس‌ كه‌ از اين‌ هدايت‌ پيرويی كند، هرگز گمراه‌ و تيره ‌بخت‌ نمی گردد.» در پیِ این بشارت، پیامبران، پی در پی برای هدایت انسان های سرگشته، برانگیخته شدند.

در همان راستا، خداوند با بعثت حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و نزول قرآن، کار هدایت آدمی زادگان را تکمیل کرد ویکی از بزرگ ترین و مهم ترین ویژگی قرآن را آن قرار داد که کتاب هدایت است.«هان ای مردم، از سوی پروردگارتان موعظه و پندی و نیز شفای آن چه در سینه هاست و هدایت و رحمت برای مؤمنان، به سویتان آمده است.»

رسول خدا صلی الله علیه و آله آن گاه که علی مرتضی را به یمن می فرستد، به آن حضرت می فرماید: ای علی، با کسی پیکار مکن تا آن که او را به اسلام دعوت کنی.

به خدا سوگند، این که خدا به دست تو کسی را هدایت کند، برایت از آن چه خورشید بر آن می تابد و غروب می کند، بهتر است؛ علی، حق سرپرستی و ولایت چنین کسی با توست. بی تردید شهادت حضرت حسین (علیه السلام) آثار و ثمرات و برکات بسیاری دارد.

یقیناً یکی از بزرگ ترین دست آوردهای آن حادثه ی عظیم، همان است که صادق (علیه السلام) در عبارات بلند زیارت اربعین آورده است:… و خون قلبش را در راه تو ارزانی داشت تا بندگان تو را از نادانی و سرگشتگی گمراهی برهاند.

برای مشاهده و مطالعه کتاب در جست و جوی حقیقت به PDF مراجعه کنید.

دانلود کتاب در جست و جوی حقیقت


 

دسترسی سریع و آسان به راهکار و محتوا برای مناسبت‌های نیمه شعبان، غدیر، محرم و فاطمیه
برای مطالعه و مشاهده مطالب خدمتگزاران میتوانید به فهرست مطالب در زیر مراجعه نمایید.

فهرست مطالب محرم فهرست مطالب فاطمیه فهرست مطالب نیمه‌شعبان فهرست مطالب غدیر کتابخانه خدمتگزاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا